24 Aralık 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Son günlerde hakkında en çok haber çıkan ünlülerden biri Selen Görgüzel…

Oyuncu ve şarkıcı, Hamdi Alkan’dan boşandıktan sonra yeni bir aşka mı yelken açtı?

Hayır…

Görgüzel’in yeni bir şarkısı, oynadığı bir dizi veya film de yok…

Görgüzel’in bu kadar çok haber olmasının sebebi, ‘yeni bir aşk’ ya da ‘yeni bir iş’ değilse, o zaman ne?

Hamdi Alkan’la evliliği 19.03.2022’de biten Selen Görgüzel’in o tarihten bu yana haberlerine bakınca, işin sırrı çıkıyor ortaya… İşte o ilginç haberler:

Sünnet atığıyla cilt bakımı

‘Ayı kanı insana faydalı’

24.10.2022 – “Ayılar altı ay yattıkları için kas erimesi olmuyor ve araştırmalar sonucu hayvanların kanının insanlara faydalı olduğu açıklandı. Şimdi nerede yapılıyor, onu araştırıyorum ve bunu yaptıracağım. Kas ve kemik yapısına iyi geliyormuş.”

Aşk acısı zayıflatır

7.12.2022 – “Bir an önce aşık olup, ayrılmak istiyorum. Çünkü çok güzel zayıflıyorum böylelikle. ‘Bir aşık olup ayrılsam da, şöyle bir aşk acısı çeksem’ diyorum. Bu ara iştahım çok açıldı, acilen bir aşk acısına ihtiyacım var.”

‘Hesabı erkek ödemeli’

22.12.2022 – “Hesabı tabii ki erkek ödeyecek! Yakışık olan budur. Yemeğe çıktığımda hesabı bana ödetecek erkeğin kafasına masayı geçiririm!”

‘Asgari ücretli sevgili olmaz’

22.12.2022 – “Asgari ücretle çalışan birisi benimle yaşayamaz! Komplekse girer. Erkeksi duyguları rencide olur. İyi bir yere götürmek isteyecektir ama yapamazsa gururu kırılır. O yüzden davul bile dengi dengine…”

Canlı bomba gibi!

22.12.2022 – “Ben olduğum gibiyim. Olduğum gibi olmak bile bomba etkisi yaratıyor. Yürüyen canlı bomba gibiyim. Tehlikeliyim.”

Bu haberlerin ilginç konular olmanın ötesinde bir ortak özelliği daha var, o da şu:

Selen Görgüzel, bu açıklamaların hepsini alışveriş merkezlerinde karşılaştığı magazin gazetecilerine yaptı.

Anlaşılan o ki, alışveriş merkezlerinde ayaküstü söylediklerine medyanın ilgi gösterdiğini keşfeden Görgüzel, bunu sürdürmek için evden çıkarken, ‘bugün hangi konuda ilginç laflar edeceği’nin üstüne çalışmaya başladı ve amacına ulaştı.

‘RADYOLAR DİNLENMİYOR’ DİYENLERE VİDEO’LU YANIT

Radyocu Hopdedik Ayhan, Zonguldak’ta gittikleri etkinlikte gençlerin salonu tıklım tıklım doldurduğunu görünce çektiği video’yu şu sitemle paylaştı:

“Radyo dinlenmiyor diye bir icat çıkardılar başımıza… Biz her hafta bir şehre gidiyoruz. Salonlar hınca hınç dolu valla… Biz şarkıcı değiliz ki, madem radyo dinlenmiyor bunca insan niye geliyorlar peki?

Radyo candır, arkadaştır ve üniversite hayatının vazgeçilmezidir. Teşekkürler Zonguldak.”
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Gençlerle Baş Başa’ programının Zonguldak ayağındaki Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinin karşısına çıkan kadroya ve etkinliğin konu başlığına baktım, güzel…

‘Gençlerle Baş Başa’nın konu başlığı ‘Dijital medya, sosyal medya, radyo programcılığı ve etkili iletişim’di…

Bugün Şanlıurfa’da sahne alacak aynı ekipte, komedyen Serdar Gökalp moderatör, radyocular Hopdedik Ayhan, Afrikalı Ali ve haber sunucusu Mehmet Aydın, ‘Radyo, TV ve sosyal medyaya eğlenceli bir bakış’ üstüne konuşacak.

Konu sadece üniversite öğrencilerinin değil, her gencin ilgisini çekecek kadar güncel, konuşmacılar da alanlarında ünlü olunca elbette ki üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterir buna.

Ayrıca radyocular, çaldıkları ve programcıların söylediklerini dinleyicilere ulaştıran araçlar değişir, ama radyoculuk bitmez… Başka bir alışkanlık, ihtiyaç ve kültürdür radyo…

GÜNÜN SÖZÜ

“Her gün yüzlerce hayal kurarsın ve hiçbiri gerçek olmaz; ama bir gün bir gerçek yaşarsın, hiçbir hayale sığmaz.” (Paul Auster)