MİLLİYET TV – 26 TEMMUZ 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yasanın     gerektirdiği son güne kadar bekleyerek de olsa sonunda olması gerekeni yaptı ve Show TV’yi Ciner Grubu’na iade etti.
İkinci kez Show TV’nin sahibi olan Turgay Ciner de kanalda ilk operasyonunu yaptı.
Ciner, Show TV Genel Müdürü Semih Kaya’yı teknik müdürlüğe kaydırıp, kanalın başına Melis Civelek Top’u getirdi.
Star TV’deki görevinden alındıktan sonra dizi yapım şirketlerine “senaryo danışmanı”, “senarist” ya da “proje fikir anası” olarak hizmet veren Melis Civelek Top’un Show TV’nin başına getirilmesini şöyle okumak lazım.
Melis Civelek Top’un ilgi alanı diziler, daha doğrusu dramalar…
Onun yönetici olduğu dönemde atv dizi konusunda oldukça başarılıydı.
Aynı başarısını Star TV’yi yönettiği dönemde gösteremeyen Top, Show TV’de başarılı olur mu?
Uzun vadede belki, ama kısa dönemde işi çok zor Top’un… Çünkü “Topal ördek”     durumundaki Show TV, sadece yaz sezonunu değil, yeni yayın dönemini de büyük ölçüde kaçırdı.
Zira sektörün lokomotifi olan yapım şirketleri “yeni yayın dönemi” için anlaşmalarını çoktan yaptı ve çekimlere başladı.
O nedenle Show TV’ye ikinci, hatta üçüncü sınıf işler kaldı.
Turgay Ciner şayet Melis Civelek Top’a, sınırsız bütçe verip, sözleşmeleri olan dizileri tazminat bedellerini ödeyerek transfer olanağı vermişse değişir işin rengi…
Sonuç olarak demem o ki, Turgay Ciner’in genel müdürlüğe Melis Civelek Top’u getirmesi, Show TV’nin dizi pazarında da ciddi bir oyuncu olacağının habercisi.
Melis Civelek Top’u kutluyor, yeni macerasında başarılar diliyorum.
Show TV’nin ligden düşmesi sektör açısından kötüydü, dönüşü en azından dizi sektörü için iyi oldu.

“DiZi ARASI FiLM”iN KALiTESi!

“Dizi arası film” çekmiş! Kim mi?
“Ulan İstanbul”un “Yaren”i Şebnem Bozoklu. Çok merak ediyorum, İstanbul’daki dizi setinden gelip Afyon’da çekilen “İçimdeki İnsan-Fareyi Öldürmek” filmindeki rolüne Bozoklu’yu yönetmenAydın Sayman’ın nasıl konsantre ettiğini? Yönetmenin elinde sihirli bir değnek mi var ki, “Şebnem Hanım, ‘Ulan İstanbul’daki ‘Yaren’i unutun. Hırsız ve arsız değil, artık her türlü acıya, haksızlığa karşın ‘iyi’ kalmayı başaran bir insansınız. Kayıt” dediğinde Bozoklu, dört dörtlük konsantre oluyor o role?
Sanmıyorum.
Oyuncuların, “Dizi aralarında” çektikleri filmlerdeki rollerinin hakkını verip vermediğini vizyona girdiklerinde göreceğiz.

HANİ TOPU TOPU 22 BÖLÜMDÜ?

Star TV’de yayınlanan “Kardeş Payı”, 7 Ağustos’ta ekrana gelecek 22’nci bölümle “Sezon finali” yapacak!
Murat CemcirAhmet Kural ve Seda Bakan’ın başrolünü paylaştıkları dizi, hani topu topu 22 bölümdü? Başrol oyuncularının işin başında altını çize çize, “22 bölümden oluşan bir dizi bu” açıklamaları böylece yalan oldu!

MUHAFAZAKAR AÇILIM

Geçen hafta Digiturk’teki Ramazan hamlesine dair yeni bilgiler aktaracağımı yazmıştım.
Digiturk ya da D-Smart’ın yasa gereği ne kadar aboneleri olduğunu açıklaması yasak. Ancak rivayet o ki Digiturk’ün abone sayısı 3.5 milyon, D-Smart’ın ise 2 milyon civarında…
Çukurova Grubu’ndayken kendini “Beyaz Türkler”e göre konumlandıran Digiturk’ün çoğunluk hissesine TMSF el koyunca digital platformda “küçük değişiklikler” oldu.
Normalde her ay şifreli bir kanalın işlerini bedava yayınlayarak yeni müşterilere “gel gel” yapan Digi 1, Ramazan’a özel Ramazan kanalı oldu.
Yeni yönetim, Turkmax Gurme’de de Ramazan’a özel bir programı yayına koydu.
Malum Digiturk, hangi kanalın ne kadar izlendiğini ölçüyor, ama kamuoyuna açıklamıyor.
Ancak Ramazan’a özel programlara dair aldığı bilgi şu:
Digiturk müşterilerinin onca Ramazan Özel programları arasından en çok ATV, Show TV, Kanal D ve Star TV’ninkiler oldu.
Beşinci sırada ise Turkmax Gurme’de Nil Vural’ın “Lezzetli Sohbetler”i çıktı.
Bu verilerden yola çıkarak Digiturk, TMSF’nin kontrolündeyken “muhafazakâr” kesime doğru açılım yapmaya devam ederse şaşırmasın hiç kimse.