10 ARALIK 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Pazar sabahları Kanal 7’de yayınlanan “Başkent Kulisi”nin bu haftaki konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’dı. Mehmet Acet’in sorularını yanıtlayan Ünal’ın siyasete dair söyledikleri alanımın dışında. Ancak Ünal’ın AK Parti’nin 31 Mart’taki yerel seçimler için kurdukları Sanal Genel Merkez aracılığıyla yapacakları ilgimi çekti. Çünkü dijital dünya, sosyal medya ilgi alanlarımdan biri…

Günümüzde seçmen algısını yönetmede en etkin silahlardan biri sosyal medya. 80 milyon nüfusa sahip Türkiye’nin 51 milyonu sosyal medyada, hem de günde üç saat ortalama…

Türkiye’de artık siyasetin gündemini çoğunlukla Twitter’ın belirlediğini, başta kırsal olmak üzere en çok kullanıcısı olan Facebook’un geniş kitlelere yayıldığını vurgulayan Mahir Ünal, şunları söyledi:

“Kurulduğu günden beri ilklerin partisiyiz. Sosyal medyanın yarattığı bu fırsatı değerlendirmek için kurduğumuz Sanal Genel Merkez’de ne yapacağız? Üç aydır hazırlık yapıyoruz. Teşkilat üyelerimizle bölge toplantıları yapıp, yeni iletişim şeklini paylaştık. Sıra il toplantılarına geldi. 

1,5 milyon teşkilat üyemiz var. Hepsi gerçek kişilikleriyle var olacak sosyal medyada. Konu hakkındaki gerçekleri açıklayıp, dezenformasyonu önleyecek, kendileriyle ve siyasetimizle ilgili düşüncelerini paylaşacaklar.  

1,5 milyon üyemizin aralarında iletişimi için Turkcell’den bir panel aldık. Siyasal iletişim sürecini doğru yönetmek, söylem birliği oluşturmak için teşkilatımıza her sabah gündem bilgi notları, buna dair ortak görseller, capsler ve kısa videolar yolluyoruz. 11 milyon da üyemiz var. Onları da sosyal medyada etkin hale getirmeyi hedefliyoruz.” 

DİJİTAL MÜZİKTE GENÇLER ZİRVEDE

2018 yılının en popüler müzik videoları listesinin ilk 10’u, Türkiye’de dijital müzik pastasından en büyük dilimleri genç şarkıcıların aldığının göstergesi.

Yasal müzik dinleme platformlarından Spotify’nin en çok dinlenenler listesindeki genç yıldızlar Youtube’un da zirvesinde. Youtube’a göre daha küçük bir pasta olan Spotify’de Ezhel, dört kulvarda bir numaraydı. Youtube’un 1 numarası ise Aleyna TilkiEmrah Karaduman’la yaptığı her şarkısı olay olan Aleyna Tilki, yine onun imzasını taşıyan iki kliple girdi Youtube’un ilk 10’una…

1. Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek 

2. Mabel Matiz – Öyle Kolaysa 

3. Emrah Karaduman – Aleyna Tilki – Dipsiz Kuyum 

4. Eli Türkoğlu – Tuğçe Kandemir – Bu Benim Öyküm 

5. Veysel Mutlu (Mandalinacı) – Vay Deli Gönlüm 

6. İdo Tatlıses – Sen 

7. Feride Hilal Akın – Hakan Tunçbilek – Gizli Aşk 

8. İkikardesh – Bana Ne? 

9. Koray Avcı  – Adaletin Bu Mu Dünya? 

10. Can Yüce  – Aklım Gider Aklına 

GÜNÜN SÖZÜ

“Herkes kendi işine baksın” değil, “Herkes kendi içine baksın” böyle daha güzel. (Cahit Zarifoğlu)