30 EYLÜL 2018 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Adana Hilton’un bahçesinde Turgut Yasalar’ın ‘Ben Bir Dahiyim, Ama Henüz İlk Filmimi Çekmedim’ kitabının son sayfalarını okurken, bir dizi yapımcısı geldi yanıma. Sektör üzerine sohbet ederken, çalıştıkça tanıdığı ünlü oyuncuların iki yüzlülüğünden dert yanmaya başladı.

“Yapımcılığını üstlendiğim projenin yönetmeniyle anlaşamayınca, yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu sette duyulduktan sonra, başrol oyuncuları birden kanka kesildiler yönetmenle. Veda yemeği bile verdiler ona… Masada yönetmene, diziden ayrılmasına ne kadar üzüldüğünü söyleyen oyunculardan biri sabahleyin bana mesaj attı. Okuyunca gözlerime inanamadım. Çünkü bir gece önce timsah gözyaşı döken oyuncu, giden yönetmenin yerine bana isim önerdi.”

Elimdeki kitabı gösterip, şu tavsiyede bulundum ona:

İstanbul’dan ve sinemadan kaçıp, Bodrum’a yerleşen Yasalar’ın bu kitabını oku, tavsiye ederim. Ünlü yapımcıların Ahmet’in senaryosunu, Mehmet’e kendi hikayesi gibi anlatıp, yazdıkları senaryolarla nasıl film çektiklerini okuyunca, ‘Derdimi herkesten büyük sanırdım, meğerse ne dert çekenler varmış!’ deyip, teselli bulursun.”

KARŞINIZDA POPÇU MELTEM CUMBUL

Etiler’deki La Boucherie ve Boğaz’daki Gizli Saklı’nın sahibi Umut Evirgen’le karşılaştım Adana’da… Kış sezonunda işletmelerinde neler yapacağını sorduğum Evirgen, “Geçtiğimiz sezon Defne Samyeli’yi La Boucherie’de çıkararak, güzel bir işe imza attık. Bu sezon da aynısını Meltem Cumbul’la yapmayı planlıyorum” dedi. Radyocu olarak tanıdığımız, sonrasında sunucu ve oyuncu olarak izlediğimiz Cumbul’un şarkıcılığı, pek bilinen ve öne çıkan bir meziyeti değil, “Nereden aklına geldi bu?” diye sorduğumda, yanıtı şu oldu: “90’ların sonunda klip çektiği  ‘Seninleyim’ şarkısını dinledikten sonra verdim bu kararı. Konuştuk ve anlaştık. Ağırlıklı olarak Fikret Şenes şarkılarından oluşacak repertuvar için piyanist
Özer Atik’le çalışıyorlar epeydir. İlk sınavını 6 Ekim’de verecek.”

KUTSİ’Lİ ‘VERDA’DA KİMLER OYNAYACAK?

Pastel Film’in ATV için çekeceği ‘Verda’nın, oyuncu kadrosu belli oldu. Yeni dizisinde Kutsi’nin rol arkadaşları da kesinleşti. Cast direktörlüğünü Yelda Gürkan’ın yaptığı, Funda Çetin’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini Aysun Akyüz’ün üstlendiği projede, şu isimler rol alacak:

Kutsi, Gonca Sarıyıldız, Mine Tugay, Şerif Sezer, Hale Soygazi, Ayşegül Günay, Ülkü Hilal Çiftçi, Şebnem Zorlu, Ahmet Kaynak, Soydan Soydaş, Berke Hürcan, İpek Özağan, Barış Yalçın, Emre Bulut, Aydan Burhan, Kubilay Penbeklioğlu, Kadir Polatçı ve Damla Kaya...

EMRAH’IN YERİNE KEREMCEM GELDİ

NTC Medya’nın çektiği ‘Aşk ve Mavi’den ayrılan şarkıcı ve oyuncu Emrah’ın yerine, şarkıcılığın yanı sıra başarılı bir dizi oyuncusu da olan Keremcem gelecek. Keremcem, Emrah’lı beş bölüm ATV’de yayınlandıktan sonra ‘Aşk ve Mavi’ye katılacak ve sürpriz bir karakterle konağın yeni aile ferdi olacak.

GÜNÜN SÖZÜ

Mutlu kişi, henüz doğmamış olandır. (Tolstoy)