MİLLİYET CADDE – 28 KASIM 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Şarkıcı Berkay’la bir AVM’nin bebek odasının önünde fotoğraflanan futbolcu Caner Erkin’in eşi Asena, olay hakkında birbiriyle çelişen açıklamalar yaptı. İşte Erkin’in savunması ya da açıklamaları…

Öncelikle Günaydın’ı ve FB’li futbolcu Caner Erkin’in eşi Asena ile şarkıcı Berkay’ı Akmerkez’de çeken muhabiri kutlamak, ardından da olay hakkında tarafların birbiriyle çelişen açıklamalarını sıralamak istiyorum. Önce Asena Erkin’in savunması ya da açıklamaları.
Asena Erkin, Milliyet Cadde’den İlknur Taş’a, “Bu fotoğraf 4 ay önce çekildi. Ayrıca orası tuvaletin önü, bebek odası değil. İş için bir araya gelmiştik. Ortada bir ihanet yok. Ben daha o gün olayı anlatmıştım. Caner her şeyimi biliyor. Haberi görünce ikimiz de şoke olduk. Böyle bir şey olsa Akmerkez’de mi buluşuruz?” dedi.
Aynı Asena Erkin, Hürriyet Kelebek’ten Büşra Bozok Aytek’e şunları söyledi:
“Bir kere bebek odasında yarım saat kaldığımız doğru değil, tuvaletten çıkıyorum. Üstelik fotoğraf da yeni değil, temmuz ayında çekilen bir fotoğraf. Neden şimdi kullanılıyor, anlamadım. Evli ve çocukluyum. Sinirlerimiz bozuldu. Berkay sadece iş yaptığım biri. Ona yeni kıyafetler hazırlıyordum. O gün de bunları konuşmak için buluşup, yemek yedik, sonra tuvalete gittik. O fotoğraf tuvalet çıkışı çekildi. Yeni de değil üstelik. O buluşmadan Caner’in de haberi vardı.”

“Saçma sapan bir olay da!”
Asena Erkin’in HT Magazin’e yaptığı açıklama da şöyle: “Berkay, sadece iş yaptığım bir arkadaşım. Evli, barklı, çocuklu, mutlu bir insana bu nasıl yapılır? Caner’in popülaritesi yüzünden bunu yapıyorlar. Bir defa böyle bir şey olsa Akmerkez’de mi buluşuruz? Berkay’la bizi aylar önce çektiler. Yani yayınlanan fotoğraflar aylar önce çekildi. Bizi çektikleri yer de kadınlar tuvaletinin önü, bebek odası değil. Ben tuvalete giriyordum. Fotoğraflar çekildiği zaman Cener’e söyledim. Caner’in her şeyden haberi var. Ondan bir şey saklamam. Böyle bir şey olsa niye bu kadar sürsün? Bir tercih yapılması gerekmez mi? İki adam da bunu kabul mü edecek? O kadar saçma sapan bir olay ki!”

Haberden önce olayın konuşulduğunun itirafı
Şeytan ayrıntılarda gizlidir, o nedenle Asena Erkin’in üç gazeteye yaptığı açıklamaların satır aralarından ne gibi soruların yanıtsız kaldığına geçmeden bir de olayın kahramanlarından Berkay’ın HT Magazin’e yaptığı şu açıklamaya dikkatinizi çekmek isterim: “Alnım ak. Ben evli bir kadınla birlikte olmam. O fotoğraf Ağustos ayının 27’sinde çekildi. Neden o zaman kullanılmadı da şimdi kullanıldı? Ben Caner’le yüz yüze gelirim. Arkadaş olarak, beraber iş yapmış biri olarak yan yana gelemez miyiz? Bebek odası falan da uydurma. Benim ABD’de kız arkadaşım var. Bu dedikodu yüzünden onunla da aram bozuldu. Eğer böyle bir olay olsaydı, üç ay önce çekilmiş fotoğrafı şimdi kullanmazlardı.”
Rahmetli annem, uydurduğum bahaneleri beğenmeyince, hep şöyle derdi: “O yama o deliği tıkamaz oğlum.” Asena Erkin’le Berkay’ın ellerindeki “Bu fotoğraf üç ay önce çekildi. Niye o zaman değil de, şimdi kullanıldı?” yaması da öyle…

YANIT BEKLEYEN SORULAR

O fotoğrafların 3 ay mıdır, 4 ay mıdır onu da anlamış değilim, çekildiğinde değil de aylar sonra yayınlanması elbette ki tartışılmalı. O ayrı bir konu…
Taraflar “Bizim özel hayatımızdan kime ne?” deyip, kestirip atsaydı, helal olsun deyip saygı duyardım. Ancak yapılan açıklamalardaki çelişkileri yakalayınca, ister istemez şu tür sorular takılıyor insanın aklına:
1. O fotoğraflar ne zaman çekildi? Asena Erkin, bir “Dört ay önce çekildi” diyor – ki Ağustos ayına tekabül eder bu – bir “Temmuz”da… Berkay ise “27 Ağustos” diyerek net tarih veriyor. Hangisi doğru?
2. Tuvalete girerken mi yakalandınız radara, çıkarken mi? Asena Erkin, bir gazeteye “Girerken” dedi, diğerine “Çıkarken”…
3. Birlikte iş yapan insanların bir AVM’nin cafesinde buluşup bir şeyler içmesi doğal, ama taraflardan biri “Evli, çocuklu, mutlu” kadın, diğeri “bekar” bir erkekse birlikte tuvalete gitmeleri manidar. Yaptığınız iş anlaşmasında “Tuvalete bile birlikte gideceğiz” maddesi mi var onu da açıklayın kamuoyuna!
4. Berkay’ın, “Bu dedikodu yüzünden ABD’deki sevgilimle aram bozuldu” demesi de manidar. Dikkatinizi çekerim, “Bu haber yüzünden” demiyor, “Bu dedikodu yüzünden” dediğine göre, epeydir insanların dilinde bu mevzu. Baksanıza “Okyanus ötesi”ne bile ulaşmış dumanı…
Tarafların yaptıkları açıklamalardan daha bir yığın “yaman çelişki”yi sıralayabilirim, ama gerek yok. Herkesin özel hayatı kendine, amma ve lakin, “özel”ine dair yaşadıklarını kamuoyu ile paylaşanların da yanıltmaması gerekir bizi!

GÜNÜN SÖZÜ
İnsanların ne kadar kötü olduklarını görmek beni hiç şaşırtmıyor; fakat bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce çok şaşırıyorum.(Goethe)