9 OCAK 2020 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Büyük şirketlerin çoğu yeni yılla birlikte reklam harcamalarını durdurur. O yüzden her yıl ocak, TV kanallarının en az gelir elde ettiği aydır.
Reklam gelirinin en düşük olduğu dönemi, en az hasarla atlatmak isteyen ATV, Kanal D, Star TV, FOX, TV8 ve Show TV, ocakta dizilerin yeni bölümlerini yayınlamama kararı aldı.
TRT işin başında özel kanallar arasındaki bu centilmenlik anlaşmasına dahil olmadı.
Birkaç yıldır özel kanallar ‘tamamen duygusal’ nedenlerle bu prensip kararına sadık kaldı.
Star TV, yeni dizisi ‘Babil’in yayın tarihini açıkladı.
İlk bölümünü 17 Ocak Cuma akşamı yayınlayacağını duyuran Star TV, özel kanallar arasındaki ‘yeni bölüm yayınlamama’ ilkesini ihlal mi etti?
Hayır… Çünkü özel kanallar ocak ayındaki ‘ara tatil’ süresini kısalttı. Özel TV kanalları, 13 Ocak’tan itibaren dizilerin yeni bölümlerinin yayınına devam edecek.

28 KİŞİ OYNADI 27 KİŞİ SEYRETTİ

27 Aralık’ta vizyona giren filmlerin bir haftada yaptıkları gişeye bakarken ‘Laz Kit’in karşısında yazan rakam dikkatimi çekti.
11 sinemada gösterilen filmi bir haftada sadece 27 kişinin izlediği ve 454 TL hasılat yaptığı yazıyordu boxofficeturkiye.com’da.
Filmin afişinde kaç oyuncunun adı yazılı diye sayınca şaşırdım. Çünkü bir haftada sadece 27 kişinin izlediği filmin afişindeki oyuncu sayısı 28…
Laz Kit’ rekoru!

GÖZYAŞI VE MUTLULUK SEBEBİ MAÇO SEVGİLİ!

Alex Rodriguez’in kullandığı otomobilin içinde nişanlısıyla tartışan Jennifer Lopez, gözyaşlarına boğuldu.’
Haber sitelerindeki bu haberde olaya dair fotoğraflar, şarkıcının nişanlısının cep telefonuna baktıktan sonra ağladığı ve spor salonuna ayrı ayrı girdiklerine dair ayrıntılar da vardı.
Bu haberi okuduktan birkaç saat sonra Instagram’da Jennifer Lopez’in nişanlısıyla yaptığı paylaşım dikkatimi çekti.
İkili yine otomobil içindeydi, ama bu kez ikisi de şıktı ve arka koltukta oturuyordu.
Şarkıcının, Altın Küre Ödülleri’ne giderken, nişanlısıyla çekilen fotoğrafın altına yazdıkları, haklarında çıkan son haberi adeta tekzip etti:
“Yanımda olmasının benim için ne anlama geldiğini açıklamak zor. Seninle hayat sürmeyi seviyorum. En büyük destekçim, Rock’ım, maçom.”
Bir yanda Lopez’in ağladığının haberi ve fotoğrafları, diğer yanda aynı sevgiliyle mutluluk pozu.
Yalan dünya’nın illüzyonu bu. O yüzden bazen gördüğün değil göremediğin ya da gösterilmeyen önemli olur.
Evet, Lopez’in ağladığı gerçek, ama sebep nişanlıyla tartışma değil de başka ya da şarkıcının Altın Küre’ye giderken nişanlısıyla çekilen fotoğrafın altına yazdıkları kandırmaca.

AYRILIK HABERİNE EL ELE YALANLAMA

Salı akşamı TRT 1’de ‘Tutunamayanlar’ adlı bir dizi başladı. Zafer Algöz, Şinasi Yurtsever, Asuman Dabak, Bora Akkaş, Hande Katipoğlu, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Dilek Çelebi ve Uğur Seyhan’ın oynadığı absürt komedinin başrol oyuncuları Doğu Demirkol ile Ece Çeşmioğlu.
Demirkol ve Çeşmioğlu’nun ilk kez bir dizinin başrolünde bir araya gelmelerinin ötesinde ortak bir özelliği daha var. İki oyuncunun sevgilileri de kendileri gibi ünlü. Demirkol’un sevgilisi Farah Zeynep Abdullah’la, Çeşmioğlu’nun aşkı ‘Mucize Doktor’la yıldızı parlayan Taner Ölmez.
Dizinin başlayacağı gün Demirkol’la Abdullah’ın ayrıldığı haberleri çıktı. Aynı günün akşamında gördük ki, Taksim’deki CVK Park Bosphorus İstanbul Hotel’deki
Tutunamayanlar’ın ilk bölüm izlemesine Demirkol’la Abdullah, el ele geldi.

GÜNÜN SÖZÜ

“İyi insan mutluluk, kötü insan tecrübe, yanlış insan ders, mükemmel insan iz bırakır.” (La Edri)