MİLLİYET TV – 1 MART 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

“Survivor” henüz başlamadı, ama yarışmacı Müge Uzel’e ilgi şimdiden sosyal medyada tavan yaptı!

Survivor-Müge-Uzel-KimBu hafta pazar akşamı Star TV’de başlayacak “Survivor”la ilgili bir dosya yapalım istedim Milliyet TV’de… Acun Medya’dan gelen dosyada Müge Uzel’le ilgili çok fazla bilgi çıkmayınca internette bir araştırayım dedim.
Meğer Müge Uzel daha yarışma başlamadan “Survivor”a gideceği açıklanır açıklanmaz şöhret olmuş.
Bunca yıl içinde Ekşi Sözlük’te benim hakkımda topu topu 7 sayfa entry var, Müge Uzel hakkındaki sayfa sayısı birkaç günde beni aştı.
Müge Uzel’e ilk ciddi salvo Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerden gelmiş.
Twitter’a, Müge Uzel’in Kültür Üniversitesi’nden sınıf arkadaşı olduğunu yazan “Cicişler”, “Burnunu yaptırmışsın, güzel olsun” diye ilave etmeyi de ihmal etmedi. Beyaz TV’deki “Söylemezsem Olmaz”da, “O benim arkadaşım”, “Bu benim kankam” diyerek ünlülere toz kondurmayan Mert Öğün, “Müge Uzel, Galatasaraylı Emre Çolak’ın ın eski sevgilisidir” açıklamasıyla şaşırttı beni.
Daha yarışma başlamadı, ama Müge Uzel, şimdiden sosyal medyada “Survivor 2014”ün favorisi…

“O HAYAT BENİM” REYTİNGİNİ KATLADI

o-hayat-benim-620x330Başrollerini Keremcem’le Ezgi Asaroğlu’nun paylaştığı FOX’un yeni dizisi “O Hayat Benim”in ilk bölümü 16 Şubat’ta ekrana geldi.
Dizinin ilk bölüm reytingleri pek parlak değildi.
Dizi aldığı reytingle “Total”de 22’nci, AB’de 14’üncüydü…
Pastel Film’in dizisinin ikinci bölümü 23 Şubat’ta yayınlandı.
İlk bölümde 2.47 olan “O Hayat Benim”in reytingi ikinci haftada 3.98’e yükseldi ve ve dizi “Total”de 8’inci oldu.
“O Hayat Benim” sadece “Total”de değil AB’de de aynı şekilde yükseldi.
Dizinin ilk hafta 2.53 olan AB reytingi ikinci hafta 3.32’ye çıktı ve bu kulvarda günün en çok izlenen 100 yapımı sıralamasına 9’uncu sıradan girdi.
Dizinin iki haftada seyircisini neredeyse iki kat artırmış olması FOX, Pastel Film – Yaşar İrvül, Keremcem ve Ezgi Asaroğlu başta olmak üzere “O Hayat Benim” ekibinin moralini yükselten önemli bir gelişme…

OSCAR İLK KEZ DİGİTURK’TE

Grammy ve Oscar gibi dünyanın merakla beklediği ödül törenlerini yıllardır NTV ve CNBC-e ortaklaşa yayınlıyordu. Pazar akşamı 86’ncı kez yapılacak “Akademi Ödül Töreni”ni bu kez Digitürk naklen yayınlayacak. Çünkü Oscar’ın yayın haklarını onlar aldı.
2 Mart saat 23.00’te başlayacak “Oscar Gecesi” için yapılacak özel programı Osmantan Erkır sunacak. Sinema yazarları Mehmet Acar ve Murat Özer ile oyuncu Fadik Sevin Atasoy, bu yıl Oscar’a aday gösterilen filmler hakında yorum yapıp, aday tahminlerini açıklayacak.
Oscar’ın “Kırmızı Halı”sında medya ordusuna poz verip, hayranlarını selamlayan yıldızların kıyafet ve makyaj yorumlarını ise stilist – moda editörü Ece Sükan yapacak.
Eskiden olduğu gibi evinde her televizyonu olan Türkçe izleyemeyecek Oscar’ı… Çünkü her TV izleyicisi Digitürk abonesi değil, o nedenle Digitürk 1’inci kanaldan yayın yapan Moviemax Oscars’ı izleme şansları yok.

YENİ BİR SAYFA: SİNEMA

Milliyet TV’de bu hafta sizler için yepyeni bir sayfa açtık. Artık sinema sayfası da olacak Milliyet TV’de… Tabii sizin talep ettiğiniz sürece devam edecek.  Her hafta vizyona giren filmleri tanıtacağız. Vizyondaki filmlerin yıldızlarıyla söyleşilere ve setlerden haberlere yer vereceğiz.