26 Kasım 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Tamer Karadağlı’nın yapımcısı ve başrol oyuncusu olduğu yeni dizisinin kadrosu kesinleşti.

 

2023’ün ilk çeyreğinde açılacak TRT Digital için çekilen, proje tasarımını Tamer Karadağlı’yla birlikte yapan Haluk Özenç, aynı zamanda dizinin senaristi…

Tamer Karadağlı’nın dizideki partneri ise Nefise Karatay oldu. Yönetmenliğini Bora Tekay’ın üstlendiği dizide Karadağlı, Serhat adlı özel harekatçı olarak izleyici karşısına çıkacak.

Karadağlı’nın yapım şirketi ATK Medya’nın ‘Serhat’ dizisinin oyuncu kadrosunda Tamer Yiğit, Demir Karahan ile Volkan Severcan gibi ustaların yanı sıra çoğu gençlerden oluşan şu isimler var:

BİRCE AKALAY’IN DİLİ NİYE İNGİLİZCE?

Instagram’da sörf yaparken, oyuncu Birce Akalay’ın ‘@birceakalay’ profiline denk geldim. Profil açıklamaları bölümü de “Actress, Founder & Designer @bircefinejewellery’ şeklinde ağırlıklı olarak İngilizce’ydi. Türkçesi, “Hem aktrismiş hem de ‘Güzel’, Birce Mücevherleri markasının yaratıcısı ve tasarımcısıymış.”

Tasarladığı mücevherleri merak edip, ‘@bircefinejewellery’ profilini tıkladım.

Konuya devam etmeden önce Birce markasındaki ‘Güzel’e bir virgül koyayım. “Fine Jewelery, Fine Car” gibi İngilizce ‘tamlamalar’ aslında “Yüksek standartlarda malzeme ve işçilikle üretilmiş, üst sınıf mücevher, otomobil” gibi markaları tanımlıyor.

Konumuza dönersek; baktım ki ‘marka’sının Instagram hesabındaki her şey İngilizce. “Bakalım web sitesinde durum nedir?” diye www.birceakalaydesign.com’a girdim, sonuç değişmedi. Diyebilirim ki Birce Akalay, takı tasarım ve lüks marka yaratma algısı en az oyunculuğu kadar başarılı. Web sitesinde sattığı mücevherler ise Dünya’da ‘Fine Jewellery’ tanımını kullanan birçok mücevher markasından daha ulaşılabilir fiyatta. Ancak Birce Akalay’ın web sitesindeki ürünlerden satın almak isterseniz, İngilizce bilmeniz şart, çünkü web sitesinin Türkçe dil seçeneği yok…

PARTNERİ DEĞİŞTİ

Oya Başar’ın 25 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine döndüğü ‘Plastik Aşklar’ oyununu gala gecesinde izlediğimde 2019 yılı aralık ayının ilk haftasıydı. Kadıköy, Baba Sahne’deki iki kişilik oyunda Oya Başar’ın partneri Begüm Birgören’di.

BKM’nin düzenlediği İstanbul Komedi Festivali kapsamında 29 Kasım Salı akşamı Maximum Uniq Box’da sahnelenecek ‘Plastik Aşklar’ın afişine baktım, Begüm Birgören gitti, Ebru Kural geldi.

Oya Başar’a sordum bu değişikliğin sebebini… Başar, Birgören’in dizi çekimlerinin önceden ilan ettikleri oyun takvimini aksatmaya başladığını, o yüzden alternatif arayışına gittiğini söyledi ve ekledi:

“Bir süre Begüm Birgören’le Ebru Kural dönüşümlü olarak partnerlik yaptı bana… Begüm’ün dizi çekimleri yoğunlaşınca, ‘Tiyatro, tiyatro oyuncusuyla yapılınca işler çakışmaz’ dedik ve ‘Plastik Aşklar’a ‘Olacak O Kadar’da yıllarca birlikte çalıştığım Ebru Kural’la devam kararı aldık.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Bir insаnı dеğеrlеndirmеk için nеlеrе sаhip olmаdığınа dеğil, sаhip olduklаrıylа nеlеr yаptığınа bаk.” (Doğan Cüceloğlu)