MİLLİYET CADDE – 31 ARALIK 2013 SALI  –  ALİCE

Tarkan’ın Facebok ve Twitter’dan “ Astana dönüşü” başlığıyla paylaştığı uçaktaki iki fotoğrafından iki ilginç ayrıntı dikkatimi çekti…

1011553_684564108233350_1529928947_nYılbaşında Azerbaycan’ın Quba şehrindeki Rixos Otel’de sahneye çıkacak olan Tarkan’la ilgili şu günlerde bir hayli yorumlar var sosyal medyada. Özellikle Rixos Quba’nın Tarkan’lı tanıtımlarının altına yazılanlar çok eğlenceli. Azerice yazılanlardan anladığım o ki,         Azerbaycan’da Tarkan’ı     seven çok ama insanların çoğunda oteldeki konseri izlemeye verecek para yok.
Öte yandan sosyal medyayı uzun aralarla kullanan Tarkan’ın Facebok ve Twitter’dan “Astana dönüşü” başlığıyla paylaştığı uçaktaki iki fotoğrafından iki ilginç ayrıntı dikkatimi çekti. Tarkan’ın son günlerdeki başucu kitabı Yılmaz Özdil’in “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda”. Bir diğer ayrıntı da kitabın üzerindeki gözlük. Belli ki artık okuma gözlüğü kullanıyor Tarkan.

RIDVAN’A BEDDUA

Türkiye’nin geldiği noktada karşı fikre tahammülün ne denli azaldığına, toplumdaki zıtlaşmanın ne denli büyüdüğünü gösteren sıcak bir örnek daha…
Fenerbahçeli taraftarlar, Şükrü Saraçoğlu’ndaki son maçta, “Hükümet istifa” ve “Her yer rüşvet her yer yolsuzluk” şeklinde sloganlar attı. NTV’deki “Yüzde Yüz Futbol”un yorumcusu Rıdvan Dilmen, canlı yayında şu sözlerle eleştirdi FB’li taraftarların attıkları sloganları: “Sayın başbakanımız herkesten fazla Fenerbahçelilik yapmıştır ve Fenerbahçe’ye katkıları büyük olmuştur. Taraftarların siyaseti stadyuma sokmamaları lazım.”
Sen misin bunları diyen?
Sosyal medyada anında karşı kampanya başladı Rıdvan Dilmen hakkında… “Yüzünü şeytan görsün, Güntekin’le birliğin bozulsun, stüdyona ateşler salsın ey Rıdvan” diye güncel bir beddua eden mi ararsın, “Şeytan”a uyarlayan mı ararsın, “Kaç ayakkabı kutusuna fit oldun?” diye soran mı yoksa “Aziz Yıldırım banka açacak ya, iktidar yalakası olmadan açılır mı banka?” diye yorum yapan mı? Rıdvan Dilmen’i sırf bu yüzden “Bin yılın yalakası” ilan eden de oldu… Allah’ım sen hayır eyle sonumuzu…

KAYBETTiKLERiMiZi ALT ALTA YAZINCA

2013 yılının son günü bugün… 2013 kadar, “Oh be; nihayet bitti” dediğim başka bir yıl hatırlamıyorum. Allah’a şükürler olsun ki, kendi adıma sorunsuz bir yıldı ama ülkemizde ve dünyada olup bitenlere baktığımızda pek de hayırla yad edileceğini sanmıyorum. En azından salt aramızdan alıp götürdüğü değerler nedeniyle durum böyle. İşte 2013 yılında oyuncudan şarkıcıya,   yazardan siyasetçiye, gazeteciden akademisyene yitirdiğimiz değerler:


Alev Sururi
Adnan Şenses
Ahmet Mete Işıkara
Aytunç Altındal
Burhan Doğançay
Burhan Apaydın
Dinçer Çekmez
Doğan Koloğlu
Enver Ören
Ferdi Özbeğen
Gül Yalaz
Günseli Başar
Hayri Kozakçıoğlu
İbrahim Yazıcı
İsmet Hürmüzlü
İsmet Kür
Kadir Özcan
Leman Cidamlı
Leyla Erbil
Macide Tanır
Mehmet Ali Birand
Metin Kaçan
Müslüm Gürses
Metin Serezli
Nazmiye Demirel
Necdet Menzir
Necmi Tanyolaç
Nigar Uluerer
Osman Gidişoğlu
Savaş Ay
Savaş Akova
Selçuk Yula
Serkan Acar
Şahin Gök
Şenay Yüzbaşıoğlu
Tekin Akmansoy
Turgut Özakman
Toktamış Ateş
Tomris Oğuzalp
Tuncay Özinal
Tuncel Kurtiz
Yaşar Güner
Zafer Önen

Alt alta sıralayınca isimleri daha da net anlaşılıyor 2013 yılının aramızdan neleri alıp götürdüğü… Bu vesileyle hepsine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor; 2013’e, “Gidişin olsun, dönüşün olmasın” diyorum. Gelenin gideni aratmaması arzusuyla, hepinize sağlıklı, mutlu ve bol paralı bir 2014 diliyorum.

GÜNÜN SÖZÜ
“Derdimi anlatacak kadar İngilizce biliyorum ama hiçbir İngiliz’i dertlerimle sıkmak istemem açıkçası!”