MİLLİYET CADDE – 26 EYLÜL 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Star TV’de yayınlanan “O Ses Türkiye”nin salı akşamı ekrana gelen bölümüne Çiğdem Bezci adlı yarışmacı damgasını vurdu. Çünkü Çiğdem Bezci’nin sadece ses rengi değil, yaşadığı dram da tüm adaylardan farklıydı.

Çiğdem - Alper Bezici
                                            Çiğdem – Alper Bezici

Dört yıl önce nişanlıyken bir trafik kazası geçirdi. O trafik kazasında ağır yaralandı. Bir yıl hastanede yattı ve sağ ayağını kaybetti. Sağ ayağındaki protez ve koltuk değneği yardımıyla yürüyor şimdi…
Trafik kazası geçirdiğinde nişanlıydı, artık evli ve 1.5 yaşında bir çocuk annesi…  “Allah bir ayağımı benden aldı ama bana altı parmaklı bir çocuk verdi” diyecek kadar inançlı. “Hayat, kadere inat seni sil baştan yaşayacağım. Ahdım olsun” şarkısını adeta yaşam felsefesi olarak  benimsedi…
cigdem-bezci-konustu-o-ses-turkiye-agladi-cigdem-bezci-izle-_805310_340_226Çiğdem Bezci’nin hikayesi için, “Çok fazla ajitasyon, çok fazla duygu sömürüsü” diyenlere inat, aynıgörüşte olmadığımı belirtmeliyim. Her geçen gün kadına şiddet uygulayan erkeklerin arttığı, insanların ekranlarda pazardan mal alır gibi evlilik pazarlığı yaptığı, eşi ya da sevgilisinin başına en küçük bir şey geldiğinde insanların kayıplara karıştığı bir ülkede,  Alper Bezci gibi hepimize insanlık dersi veren kaç kişi var Allah aşkına?
Bir yıl hastanede yatan nişanlısının yanından ayrılmayıp ona bakacak, bir ayağını kaybetmiş genç bir kızla evlenip annelik duygusunu tattırıp hayata bağlayacak insan sayısı “sürüsüne bereket”se evet; Acun Ilıcalı’nın yaptığı “Ajitasyondan reyting devşirmek”tir. Oysa hepimiz biliyoruz ki, “iyi gün dostluğu”dur günümüzde geçer akçe… O nedenle razıyım ben, ekranlarda insanı insanlığından utandıran evlilik pazarlıklarını izlemek yerine “ölümüne sevme”nin ne olduğunu herkese gösteren “duygu sömürü”lerine…

 

SiYASETiN DEĞiŞMEYEN AKTÖRLERi!

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde kimlerin nereden belediye başkan adayı gösterileceğine dair kulis haberlerine dikkat ettiniz mi?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde birkaç bakanı belediye başkan adayı olarak göstereceklerini açıkladı… Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın İstanbul ve İzmir Büyükşehir için adı geçiyor. Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış da  İstanbul Büyükşehir ve Beyoğlu olmak üzere iki yer için adı geçen bakanlardan… Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ü AK Parti’nin Kocaeli Büyükşehir’e aday göstereceği iddia ediliyor.

Bakanlar, belediye başkanı olacak
AK Parti’nin “Gezi Parkı” sürecinde Başbakan Erdoğan’a adeta paratonerlik yapan Melih Gökçek’ten vazgeçeceğini sanmıyorum ama Saygı Öztürk bile TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Ankara Büyükşehir Belediyesi için öne çıktığını yazdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Bursa Büyükşehir’e aday olması söz konusu. Gaziantep’in AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, yeniden aday olmayacağını açıkladı. AK Parti’nin onun yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i aday göstereceği, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın memleketi Samsun’dan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de şehri Hatay’dan aday gösterileceğine dair haberler çıkıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel’in de kaybettiği Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı geri almak için aday olacağı konuşuluyor.
CHP Ankara’dan Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’yi aday gösterecekmiş. MHP’nin Ankara adayı da Grup Başkan Vekili Oktay Vural olacakmış. Her seçim öncesi kimin nereden aday gösterileceği, biraz kulüplerle spor medyasının el ele verip, her gün hayali bir yıldız futbolcu transferine benzese de, sonuçta büyük şehirlerin belediye başkanlıkları için hep bakanların ve milletvekillerinin adının geçmesi ilginç. Çünkü dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, ama siyasetin aktörleri değişmiyor.
Türkiye’de malum sebepler yüzünden belediye başkanlığı, parti yöneticiliği milletvekilliği ve bakanlık gibi görevler hep aynı isimler arasında paylaşılıyor.

GÜNÜN SÖZÜ
Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır; ömrünün en güzel çağı annen ve babanla olandır.