MİLLİYET TV – 31 MAYIS 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

article-2638617-1E3597C300000578-883_634x829article-2638617-1E359DB700000578-727_634x467Harry Potter” serisinde “Hermione Granger”ı canlandıran Emma Watson’un mezuniyet töreninden bu fotoğraflar.
Diziden aldığı yüksek ücret sayesinde Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran 24 yaşındaki oyuncu Amerika’nın prestijli üniversitelerinden biri olan Brown’u bitirdi. İngiliz dili ve edebiyatını iyi dereceyle bitiren Emma Watson’un diploma töreninde çekilen bu fotoğraflara dikkatlice bakın şimdi…
Genç oyuncunun sol tarafındaki gözlüklü kadın annesi…
Arkasında bir sivil polis, bir de özel güvenlik olan Emma Watson’ın sağındaki cübbe giymiş spor ayakkabılı kadına dikkat.
Sadece okula girişte değil, tören sırasında da yanı başında genç oyuncunun…
Emma Watson’ı bir dakika bile yalnız bırakmayan bu kadın aslında bir polis…
Tören sırasında öğrenciler gibi cübbesini giyip, şapkasını takan kadın, tören bitip cübbeyi atınca belindeki silah ve rozet gün gibi çıktı açığa…
Üniversitenin Brown değil de Boğaziçi olduğunu, öğrencinin de Emma Watson yerine Beren Saat" href="http://www.milliyet.com.tr/beren-saat/" target="_blank">Beren SaatTuba Büyüküstün" href="http://www.milliyet.com.tr/tuba-buyukustun/" target="_blank">Tuba BüyüküstünKıvanç Tatlıtuğ" href="http://www.milliyet.com.tr/kivanc-tatlitug/" target="_blank">Kıvanç Tatlıtuğ ya da başka bir Türk yıldız olduğunu düşünün.
Bizden bir yıldız okuduğu üniversitenin mezuniyet törenine her haliyle “Ben polisim” diyen bir yakın korumayla gitse, o polis öğrenciler gibi cübbe giyse, gerek o üniversite öğrencilerinin gerekse toplumun tepkisi nasıl olurdu acaba? Anında İsa gibi çarmıha gererdik o yıldızı valla…

article-2638617-1E35DEAF00000578-367_634x870

TRT’DE “İBRAHİM DÖNEMİ” BİTMEZ

Marmara bölgesini depremler, Ankara’yı bir süredir TRT yönetimiyle ilgili söylentiler çalkalıyor…
Önce hükümetin İbrahim Şahin" href="http://www.milliyet.com.tr/ibrahim-sahin/" target="_blank">İbrahim Şahin’i görevden alıp yerine Anadolu Ajansı’nın Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün atanacağı ortaya atıldı.
Bu söylenti yayılır yayılmaz bazı uyanıklar hemen kırdı rotayı Kemal Öztürk’e…
Taktik hep aynı:
“Kral öldü, yaşasın yeni kral!”
İbrahim Şahin’le ilgili sosyal medyada patlayan son bomba şu oldu:
İbrahim Şahin, TRT Genel Müdürlüğü görevinden alındı, Şanlıurfa’ya vali olarak atandı.”
İlk dönemdeki başarısı nedeniyle Başbakan’ın onca aday arasından ikinci kez TRT Genel Müdürlüğü’ne atadığı İbrahim Şahin’i görevden alması için ciddi bir sebep olması gerekmez mi? Olsa zaten Başbakan bunu çoktan yapardı.
O zaman bu söylentileri çıkarıp     7 bin kişinin çalıştığı bir kurumun başındaki insanı “topal ördek” durumuna düşürmek niye?
Hiçbir makam kalıcı değil.
Her görev geçici…
İbrahim Şahinbugün olmasa 1.5 yıl sonra ayrılacak o makamdan.
Bari o zamana kadar bırakın da rahat çalışsın adam…
Ayrıca İbrahim Şahin gidince TRT’de “İbrahim dönemi”nin biteceğini mi sanıyorsunuz?
İbrahim Şahin giderse yardımcısı İbrahim Eren var!

GÜLAY ÖZDEM’İN KADERİ

Bu haftaki “konuk yazar”ımız Gülay Özdem… Son olarak haber sorumlusu ve spikeri olarak çalıştığı tvem’le yollarını ayıran Özdem, çok sık yer değiştirmesiyle ünlü bir spiker. Dışarıdan bakınca, “Talep var, ama sebat yok” görüntüsü söz konusu. İşin aslını bizzat ondan dinlemek için yazı yazmasını istediğim Özdem’in, işsizliğin üzerine bir de 2 yıllık aşkı oyuncu Levent Can’dan ayrıldığını öğrendim. “Dert üst üste gelir” derler Özdem’in de durumu öyle.