17 Mart 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Müslüm Gürses’in hayatı film olup, iyi gişe yapınca yeni bir akım başladı… Şarkıcı Dilberay’ın hayatı film oldu. Altı haftadır vizyonda olan ‘Dilberay’ı 667 bin 881 kişi izledi. Ardından ‘Acıların Kadını’ Bergen’in hayatını anlatan film seyircisiyle buluştu.
Bergen’i Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı film rekor üstüne rekor kırdı. ‘Bergen’i iki haftada 2 milyon 664 bin 300 kişi seyretti. ‘Bergen’ şimdiden gişede 78 milyon TL hasılat yapması büyük bir başarı. Hal böyle olunca da ünlülerin hayatlarını film yapmak isteyenlerin iştahları daha da kabardı…

‘Müslüm’ü çeken yapımcı Mustafa Uslu’nun gündeminde Zeki Müren ve Neşet Ertaş filmleri olduğunu biliyoruz.
Menajeri Taner Budak, Magazin Noteri’nin canlı yayınında açıkladı, hayatını film yapmak isteyenlerin Muazzez Abacı ile görüştüğünü ve sanatçının da buna sıcak baktığını.
Filmi yapılacak ünlü isimler arasında 2013 yılında hayatını kaybeden Ferdi Özbeğen de var. Fikret Bakıcın’ın yapımcılığında çekilecek filmin başrolü için Ata Demirer’in ismi geçiyor.
Bu filmlerden hangileri çekilir, hangilerine sinemaseverler ilgi gösterir, bunları zaman gösterecek. ‘Müslüm’ ve ‘Bergen’ gibi birkaç ünlünün filmi gişede rekor kırarsa yapımcılar bu kez Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Tarkan’ın da peşine düşer.

ALTI EVLİLİK YAPTI KAÇ YIL EVLİ KALDI?

Seda Sayan, müzisyen Çağlar Ökten’in evlilik teklifine, “İnşallah sonsuza kadar evet” dedi, hem de kendi canlı yayınında. “Sevgilinizin GBT’sine bakın” diye kadınları uyaran ve kendisinin de aynısını yapacağını söyleyen Çağlar Ökten için bu kuralından vazgeçti.
Şarkıcı bunun nedenini şöyle açıkladı:
“Çağlar’ın araştırılmaya ihtiyacı yok. Çok temiz, düzgün biri. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Yurt dışında evleneceğiz, konsoloslukta. Temmuzda düşünüyorduk, ama öne aldık. Mayısta nikah masasındayız.”
Seda Sayan’ın acelesi ne?
Temmuzda düşündükleri nikahı mayıs ayına çekmesinin sebebi ne?
Bilmiyorum, ama Seda Sayan’ın yaptığı şu açıklamadan yeni aşkı karşısında yelkenleri suya indirdiği kesin:
“Bugüne kadar evlilik sözleşmesi yaptım, ama Çağlar’la yapmama gerek yok. Doğru zamana ve kadere çok inanan biriyim. Çağlar, kendi bütçesinin üstüne çıkarak bana pırlanta yüzük almış, kıyamam ona. Telli duvaklı gelinlik giymem. Sakin bir elbise giyer, erimin peşinden giderim.”
Şarkıcı, geçenlerdeki bir söyleşisinde, “Çocuğumun babası (Sinan Engin) hariç kalan evliliklerimi saymıyorum” dedi.
Neden mi?
Çünkü diğer evlilikleri uzun ömürlü değildi. Şarkıcının Rıdvan Kılıç, Soner Yapcacık, Tuncay Kıratlı ve Gökhan Şükür’le evlilikleri bir yılda bitti. Onur Şan’la iki yıl evli kalan şarkıcının sadece Sinan Engin’le evliliği beş yıl sürdü.

‘MAVİ TİK’ UĞRUNA HESABI VE PARASI GİTTİ

‘Çocuklar Duymasın’ dizisindeki Çaycı Hüseyin tiplemesiyle izleyenlerin hafızasında yer edinen Alpaslan Özmol, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan oldu.
Nasıl mı?
Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayan davanın ilk duruşmasında ortaya çıktı ki oyuncu, ‘mavi tik’ alayım derken, bir sahtekara önce parasını, sonra da hesabını kaptırdı.
Verdiği ifadeden anlaşılan o ki Özmol, sosyal medya hesabını ‘mavi tik’li yapmayı vadeden kişiye önce bin TL sonra da işlemleri yapması için şifresini yolladı. Hesabı ele geçiren dolandırıcı geri vermek için 2 bin 500 TL isteyince oyuncu, “Dolandırıldım” deyip, davacı oldu.
Savcının altı yıla kadar hapis istemiyle dava açtığı sanık İbrahim T. hakkında yargıç ne karar verecek, bilemem. Bildiğim bir şey var ki; o da şu:
Ünlülerin, sosyal medyada hava atma sevdası ve de parlayan her yemi yutan ‘sazan’ durumuna düşmesinin sonu gelmeyecek.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kalbin yetmiyorsa sevemeyeceğin insanı yorma. Cesaretin yoksa, yürüyemeyeceğin yola çıkma.” (Tolstoy)