MİLLİYET – 17 OCAK 2014 CUMA  –  ALİCE

yağmur-ünal-haberMilliyet TV’nin yarın piyasaya çıkacak sayısını tamamlayıp, akşam gazeteden çıktım.
Çiçekçiden aldım bir orkide doğru Acıbadem Hastanesi’ne…
Danışmadaki görevliye dedim ki Türkan Şoray’ı ziyarete geldim. Oda numarasını söyledikten sonra, “Ama hastaların sağlığı açısından odalara çiçek çıkarılmasına izin vermiyoruz. İsterseniz bana verin, sizinle birlikte odaya geleyim, hastamız çiçeği görsün. Biz taburcu olurken o çiçeği veririz kendisine” dedi.
Böyle bir teklife hayır denir mi?
Danışmadaki görevliyle birlikte çıktık “Sultan”ın odasına…
Dedim ki “Sultan”ım senin için hiçbir masraftan kaçınmadım, yanımda iki çiçekle geldim ziyaretine.
“Sultan”ın yanıtı, “Vallahi şimdiye kadar bir Kadir Topbaş’ın çiçeğini çıkardılar odama, bir de seninkini. Üstelik senin çiçeğin hostesiyle birlikte geldi” dedi.
Bir gün önce Prof. Dr. Nihat Yavuz tarafından bir saat süren ameliyatla salgıladığı aşırı hormon ve kortizon nedeniyle kilo almasına sebep olan sol böbrek üstü bezinden kurtulan sanatçıyı çok moralli gördüm.
Gün içinde Cüneyt Arkın, Müjdat Gezen, Yusuf Sezgin, Perihan Savaş, Selim İleri gibi ünlülerin ziyaretine geldiğini, Emel Sayın, Kadir İnanır, Bergüzar Korel, Murat Soydan, Ahmet Mekin ve Hülya Darcan’ın telefonla geçmiş olsun dileklerini ilettiğini anlatan Şoray’ın yanında her zamanki gibi yardımcısı Senay ve refakatçi olarak da Nazan Şoray vardı.
“Sultan”, kızı Yağmur’un benden beş dakika önce yanından ayrılıp, eve gittiğini söyledi.
Türkan Şoray, televizyon yapımcılığına başlayan kızı Yağmur Ünal’a diziler için de başrol teklifi yağdığını anlattı.
“4-5 tane iyi yapımcıdan güzel projeler için teklif var ona. Ben okuyorum gelen senaryoları” diyen Şoray, yardımcısı Senay’a sorunca Yağmur’un dizi oyunculuğunu düşünüp düşünmediğini, onun yanıtı şu oldu:
“Düşünüyor, ama kafası karışık.”
Bakalım Türkan Şoray’la Cihan Ünal’ın kızı Yağmur’a bir dizide başrol oynatmak kime kısmet olacak?

ÖZKÖK’ÜN GÜL KURUSU PANTOLONUYDU MEVZU

unnamed2-e1389877749138Öğle saatlerinde telefonum çaldı, arayan Hürriyet yazarı Sedat Ergin’di. Eski yayın yönetmenimizin arama sebebini tahmin etmem zor olmadı. Trump Cadde’nin açılışında Doğan Holding’in patronu ve Hürriyet’in sahibi Aydın Doğan’lla Hürriyet yazarı ve Doğan Burda’nın CEO’su su Mehmet Y. Yılmaz’ın etrafındaki hava arasındaki farkı anlatan yazım üzerine arayan Sedat Bey, önce ciddi bir ses tonuyla şöyle dedi: “Aydın Bey (Doğan), yazına çok bozuldu.”
Sedat Ergin’in devamında kahkaha atarak anlattıkları ise şunlardı:
“Az önce Aydın Bey’le beraberdik, senin yazını konuştuk. Aydın Bey, ‘Ali, bizim masada resmiyet, Mehmet’in orada kızlar ve neşe vardı diye yazdı, ama asıl haberi atladı. Oysa biz o gece Ertuğrul’un (Özkök) son zamanlarda her yere giyip gittiği gül kurusu pantolonunun geyiğini yaptık’ diye konuştu, bilgin olsun.”

ECE PİRİM NİŞANLANDI

urlSunucu Ece Pirim’in nişanlandığını Facebook’tan öğrendim.
Facebook’a girer girmez baktım sayfanın manşetinde Ece Pirim’in nişanlandığına dair bir anons ve altında da 465 kişinin de bunu beğendiğine dair not.
Ece Pirim’i kutlayan kutlayana.
İnsan bir sorar değil mi, kiminle nişanlandı?
Damat adayı “in” midir “cin” midir, ne iş yapar diye bir sorar.
Baktım kimse sormuyor, bari ben yapayım o işi dedim.
Tebriklerimle birlikte ilettiğim sorulara Ece Pirim’den gelen yanıta göre damat adayı mühendis ve işadamı Demo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çevikel.

GÜNÜN SÖZÜ
“Kişilikli kadınlar kişiliğini, kişiliği olmayan kadınlar dişiliğini kullanır ve erkekler hep ikinciyi tercih eder.”