19 Mart 2023 Pazar  –  Milliyet  –  Alice

Demet Özdemir, Oğuzhan Koç’la evliliğinde sorun çıktı ve evi terk etti haberine, sosyal medya hesabından “Yetsin artık!” diyerek, tepki gösterdi:

“İnsanları zan altında bırakmak bu kadar kolay mı? Şiddet içeren dilinize, yaptığınız ayıba, vicdansızlığınıza yazıklar olsun.

Zor günlerden geçerken, gündemimiz yaşanan acıları unutmamak ve yarınlar için dayanışma olması gerekirken, ben ve benim gibi sektördeki evli kadın oyuncu arkadaşlarımızın özel hayatına iddia adı altında yapılan sözlü taciz sebebiyle bu açıklamayı yapmak zorunda kalıyorum. Çamur at izi kalsın anlayışına ve bunun yarattığı şiddete geçit vermeyeceğim ve bizi zan altında bırakanlardan hesap soracağım. Bundan sonra adımın geçtiği her türlü iftira sahibi ile mücadelemi hukuk yoluyla vereceğim, bilin isterim. Yetsin artık!”

Demet Özdemir’le Oğuzhan Koç, 28 Ağustos 2022’de nikâh masasına oturdu. Oyuncu, henüz yedi aylık evli olduğu için özel hayata dair bu tür haberlere alışık değil.

Ne yalanla işim olur ne de yalancılarla; o nedenle Demet Özdemir’in aldığı bu karar çok doğru bir hamle…

Yalanlarla, yalancılarla savaş zor ve yorucu bir süreç, umarım oyuncu yılmadan, hakkındaki her yalan
habere dava açar ve istediği sonucu alır. Bu vesileyle hatırlatmakta fayda var:

Kıvanç Tatlıtuğ’la Başak Dizer, 2016’da evlendi.

Kıvanç Tatlıtuğ ne zaman yeni bir filme veya diziye başlasa, eşi Başak Dizer’in kıskançlık nedeniyle seti bastığı şeklinde haberler çıkar…

Türkiye’de bu tür yalan haberlerle kariyer yapıp, para kazananlar bile var. Neymiş?

‘Tık’layanı ve izleyeni çokmuş! Çünkü yalan cazip, alıcısı çok, gerçek gariban!

O yüzden yedi aylık evli Demet Özdemir’in yerinde olsam Başak Dizer’i arar, yedi yıldır bu yalanlarla nasıl mücadele ettiğini sorar, yeni bir taktik öğrenirdim.

 

Biri çok samimi, diğeri mesafeli!

TRT Spor yönetimi, kadrolarındaki iki kadın spikeri Cansu Canbaz’la Buket Sevinç Aykın’ın birlikte program yapmasına karar verdi. Cansu Canbaz, partneriyle stüdyoda çektirdikleri bir fotoğrafı şu tweetle paylaştı:

“Ne? Canım başarılı dostumla program partneri mi olduk? Bundan böyle her cuma saatler 12.30’u gösterdiğinde ‘Ne Var Ne Yok?’ diyeceğiz. Bu kez spor dünyasına sosyal medya üzerinden bakacağız. İlk günü geride bıraktık. Güzel mesajlar ve katılımınız için çok teşekkürler. Sizlerle her şey daha keyifli. @buketaykin”

Bu haberi Buket Aykın’ın Twitter’daki takipçilerine nasıl duyurduğuna baktım.

Cansu Canbaz’ın tweetini RT yapan Buket Sevinç Aykın, “Cuma günleri 12.30’da kimselere söz vermeyin” yazmakla yetindi.

Yazılanlardan anladığım o ki, yeni partner ve yeni program Cansu Canbaz’ı heyecanlandırdı, mutlu etti, bunu da oldukça samimi bir dille anlattı. Buket Sevinç Aykın ise Canbaz’ın yazdıklarına karşılık vermek yerine programın yayın saatini paylaşmayı tercih etti.

 

Facebook ve Instagram’da mavi tik, Twitter’dan pahalı

Silikon Vadisi’ndeki banka iflaslarından sonra reklam geliri azalan Facebook ve Instagram gibi iki popüler sosyal medya ağının sahibi Meta’nın 10 bin çalışanını işten çıkaracağı haberlerinden sonra ilginç bir gelişme daha oldu.

Meta, Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter’ın yaptığı gibi hesap onaylarını yani mavi tik’leri parayla satma kararı aldı. Avustralya ve Yeni Zelenda’daki Meta Verified testinden iki ay sonra parayla mavi tik dönemi ABD’de başlayacak. 18 yaşını doldurmuş bireyler, şirketler ve devlet kurumları ayda 14.99 dolar ödeyip, hesaplarını doğrulatıp, mavi tik sahibi olacak. Web siteleri için bu ücret aylık 11.99 dolar…

Twitter’da 8 ve 11 dolar olan aylık mavi tik bedelinin, Facebook ve Instagram’da 12 ve 15 dolar yani yüzde 50 daha fazla olması ilginç…

GÜNÜN SÖZÜ

“Sadece kitap okumak yetmez insana. Bazen meydan okumalı; kendine, hayata, dünyaya.” (Lev Tolstoy)