23 HAZİRAN 2019 PAZAR   –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Sunucu ve oyuncu İlker Ayrık’ın ortakları arasında bulunduğu Pervasız Yapım, Beylerbeyi’ndeki üç katlı ofisin bahçesinde ‘Yaza Merhaba’ partisi verdi. 19.00’da başlayıp, 21.00’de bitecek davete giderken planım, 1-1,5 saat kalıp, ayrılmaktı. Oradan Nakkaştepe Millet Bahçesi’ndeki Ekin Uzunlar’ın konserine uğrayıp, Metropol DasDas’taki Iyeoka konserini dinleyerek günü tamamlayacaktım.
Evdeki hesap çarşıya uymadı. Pervasız Yapım’ın ‘Yaza Merhaba’ partisinden ayrıldığımda saatler 23.30’u gösteriyordu.
Pervasız Yapım’ın davetinde televizyon ve şov dünyasından tanıdık çoktu. Her biriyle ayrı ayrı sohbet edince, zaman su gibi aktı. Davet benim için bir hayli bereketli geçti. Televizyon ve şov dünyasından birçok yeni projeye dair bilgiler aldım.
Eşi Sanem ve iki ortağıyla birlikte davetin ev sahipliğini üstlenen Ayrık, açılış konuşmasında Pervasız Yapım’ın yeni projeleri hakkında ipuçları verdi.
Sunucusu olduğu ‘Yaparsın Aşkım’ın bölüm sayısı olarak, tüm yapımları ve dizileri geride bırakıp, FOX’ta en çok bölümü yayınlanan iş olarak rekor kırdığını söyleyen Ayrık, Show TV’ye de formatı kendilerine ait bir yarışma yapacaklarını açıkladı. Ayrık, “Pervasız Yapım olarak her yıl en az bir film çekmeye kararlıyız. Bu yaz, başrolünü Birce Akalay’la paylaşacağım bir film çekeceğiz” dedi.

YOUTUBE’DA DİZİ ÇEKİYOR

Pervasız Yapım’ın ‘O Yaz Bu Yaz’ adlı ‘Yaza Merhaba’ partisine eşi Melis’le katılan Uraz Kaygılaroğlu, Süreç Film’in açtığı YouTube kanalı için dizi çekmeye başladığını söyledi. Oyuncu, “Rol arkadaşım Nilperi Şahinkaya’yla YouTube’un hedef kitlesine uygun, her bölümü 3-5 dakikalık, kadın-erkek ilişkileri üzerine şahane bir komedi yapıyoruz” dedi.

Kaygılaroğlu’nun tiyatrocu eşi Melis Kaygılaroğlu ise, ‘Direklerarası’ndan ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ kazandığı ‘Suit’ adlı vodville tiyatro severlerle buluşmaya devam edeceğini söyledi. Kaygılaroğlu, “Ümit Kantarcılar, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner ve Ebru Şahin’le birlikte sahnelediğimiz ‘Suit’i, ilk sezonda şimdiye kadar 93 kez oynadık” dedi.

‘SEKSENLER’DE İKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

Yapımcı Birol Güven’in bittiği yerden devam ettirme kararı aldığı ‘Seksenler’ dizisine dair, yeni bilgiler öğrendim davette…
Neler mi onlar?
Birincisi Birol Güven, ‘Seksenler’ bitince başka dizilerde oynamaya başlayanlar da dahil olmak üzere büyük ölçüde tamamladı kadroyu.
İkincisi ‘Seksenler’ dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı belli değildi.
Cuma akşamı, dizide çok sevilen bir karaktere hayat veren bir oyuncu bu konuda şunları söyledi:
“Benim bildiğim dizi yine TRT 1’de yayınlanacak, ama bu kez prime time kuşağında değil, haber öncesi yayınlanacak ve günlük olacak. Dizinin çekimleri de eylül başında başlayacak.”

DIGITURK’ÜN BİN ABONEYLE ANKETİ

Ipsos’tan arayıp, aboneleriyle Digiturk için anket randevusu istediler, verdim. Cuma günü buluştuk, bir saate yakın sürdü anketin sorularını yanıtlamak.
Bin kişiyle yüz yüze yapılacak anketten ne çıkacak, Digiturk ortaya çıkacak veriler ışığında dijital platformda ne gibi değişiklik yapacak, bilemem. Bildiğim bir şey var ki Digiturk, aboneliğin fiyatı sürekli artmasına karşın, içeriği zenginleşmek yerine zayıflayan bir platform. O yüzden 13 yıllık aboneliğimi Aralık 2019’da bitireceğim. Anketi yapan, sebebini sorduğunda özetle dediğim şuydu:
“Digiturk, artık beklentilerimi karşılamaktan uzak bir platform. Hiç izlemediğim onlarca kanal için para ödemek istemiyorum. Ne zaman ki Digiturk, abonesine sadece izlediği kanallar tarifesi çıkarır ve buna sadık kalırsa, dönerim belki.”

GÜNÜN SÖZÜ
“İnsanların yaptıkları kötülükler onlardan sonra da var olmaya devam eder, iyi şeyler ise genellikle yapanlarla birlikte gömülür.” (Julius Caesar)