1 Eylül 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Kasım 2002’de nişanlanıp, Ekim 2003’te nikaha bir gün kala önce düğünü erteleyip, sonra yollarını ayıran ve 20 yıl sonra evlenen Jennifer Lopez ile Ben Affleck’in Avrupa’daki balayılarından medyaya yansıyan görüntüler romantik film sahneleri gibi… 2000’li yılların Bennifer’ı 50’li yaşlarında hayatlarını birleştirince adeta liseli aşıklara döndü. Müzik ve sinema dünyasının iki starı son olarak İtalya’nın Como Gölü kenarında baş başa romantik bir yemek yedi. Affleck, yeni gelini eliyle besledi. Romantik Avrupa turunu tamamlayıp özel jetleriyle ABD’ye dönen çift, uçağa binene kadar bile el eleydi.

Yaz başında çocuğunun eğitimi için artık zamanının çoğunu ABD Miami’de geçireceğini duyuran Petek Dinçöz, bu sözlerinin üstünden çok geçmeden hayatının rotasını değiştirdi. Şarkıcı, sürpriz bir kararla gençlik aşkı Nida Büyükbayraktar’la nikah masasına oturdu. Üçüncü evliliğini gençlik aşkıyla yapan şarkıcı, “Gençlik aşkımla evlendim, çok mutluyum. Yarım kalan bir aşktı bizimki. Bizim için de ani oldu ama mutluyuz” dedi. Önce Lopez, ardından Petek Dinçöz’ün mutluluğu, yarım kalan eski aşklarında bulmasından sonra birileri de, “Ne varsa eskilerde var” sözünü kendilerine şiar edinirse bit pazarına nur yağmaya başlar!

KONUŞTUKÇA GÖZÜMDEN DÜŞTÜ

 

Geçtiğimiz yıl CBS’de yayınlanan Oprah Winfrey söyleşisindeki açıklamalarıyla İngiliz Kraliyet Ailesine zor günler geçirten Meghan Markle, bu kez The Cute dergisine konuştu. Markle, yine Kraliyet Ailesine göndermeler yaptı, İngiliz basını da Düşes’i şımarıklıkla suçladı. Meghan söyleşisinde, “Sadece var olmakla Kraliyet Ailesi’nin hiyerarşi dinamiğini altüst ettik.

Kendi paramızı kazanıp basının bize saldırmasını durdurmak istedik. Milletler Topluluğu’ndaki herhangi bir ülkeye gitmeye hazırdık; Kanada, Yeni Zelanda veya Güney Afrika” dedi. Harry ve Meghan, o ülkelerden birini değil, ABD’yi seçti ve Los Angeles’a yerleşti. Londra ile Los Angeles arası kuş uçuşuyla 8 bin 756 kilometre, uçakla 11 saat. Prens Harry’nin öyle bir açıklamasına rastlamadım, ama Meghan’ın dönüp dönüp Buckingham Sarayı’na çakmasına ne demeli? Kraliyet Ailesi’ni ve Saray’ın nimetlerini elinizin tersiyle itip gitmişsiniz başka bir kıtaya, orada yeni meşgaleler bulup kendine yeni bir dünya kursana!

‘Suit’ dizisinde izlediğimden ya da turist olarak önünde hatıra fotoğrafı çektirdiği Buckingham Sarayı’na gelin gitmesinden mi bilmiyorum düne kadar sempatiyle baktığım Markle, konuştukça gözümden düştü.

SİMGE SAĞIN, KİM O ŞARKICI?

Geçenlerde ‘Ne Güzel’ şarkısı YouTube’da trendler listesine girince, “Bir gün boyunca klibin erişimini engellemeye çalışan arkadaşa trendlerden selam olsun” açıklamasıyla şaşırtan Simge Sağın, şimdi de, kariyerinin ilk yıllarında bir popçunun önünü kesmeye çalıştığını açıkladı:

“Yapacağı her şeyi yaptı o dönem. Baktı ki olmuyor benimle yakın arkadaş oldu.”

O şarkıcının bükemediği bileği öpmesi tek taraflı bir tasarruf, ‘yakın arkadaşlık’ iki tarafın inisiyatifiyle olan bir şey. Şarkıcının ‘kötü’ olduğunu ile bile onunla ‘yakın arkadaş’ olmasına ve her seferinde savaştığı kişilerin isimlerini ısrarla gizli tutmasına ne demeli?

GÜNÜN SÖZÜ

“Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur.” (Mevlana)