MİLLİYET TELEVİZYON – 9 Haziran 2012 Cumartesi  ALİCE

Büyük bütçeli diziler bir bir “sezon finali” yapıp yaz tatiline çıkmaya başladı.
“Final” yapıp, ekrana veda edecek diziler de belli…
Ömürlerinin biteceği günü bekliyor hepsi…
Peki onlar bitince televizyon kanalları neyle dolduracak o boşluğu?
Bu sorunun yanıtını öğrenmek için Kanal D, Show TV, Star TV ve atv yetkililerinden aldığım bilgiler ışığında bir dosya hazırladım.

Yazın hangi kanalın biten ya da tatile çıkan dizilerin boşluğunu hangi yapımlarla doldurmaya çalışacağını merak ediyorsanız, bu yazı sizin için:

FOX’ta iki dizi bir yarışma

OH OLSUN
Metin Akpınar, Ayşe Erbulak, İpek Tuzcuoğlu, Haldun Dormen, İclal Aydın ve Mehmet Ali Kaptanlar’ı buluşturan dizinin konusu özetle şöyle:
Sabri (Metin Akpınar), eşi Mehtap (İpek Tuzcuoğlu) ve kızı İnci’yle bir sitede villa satın alır. İkiz villaya komşuları tatildeyken taşınan aile, komşularının oğlu Kutlu’yla tanışır ve onu çok severler. Aile, komşularıyla çok iyi anlaşacaklarını düşünürken, tam tersi olur. Düşman kesilirler birbirlerine.

DEDEMİN DOLABI
Haziran ayında ekrana gelecek dizinin oyuncu kadrosunda şu isimler var:
Serdar Özer, Ayçin Tuyun, Lemi Filozof, Mehmet Usta, Melis Kara, Arda Karıştıranlıoğulları, Aslı Omağ, Fulden Akyürek, Berna Koraltürk, Evren Duyal, Batuhan Ergün, Asena Keskinci, Ebubekir Öztürk, Salahsun Hekimoğlu ve Zekeriya Karakuş. Dizinin konusu ise şöyle:
Oğlu Okyanus (10) ve kızı Çiçek (8) ile yaşayan antikacı İlyas, onlara genç yaşta ölen karısının yokluğunu hissettirmemeye çalışmaktadır.
Okyanus, içine kapanık bir çocuktur, Çiçek ise hayalci bir kız. Ve bir gün hayatlarına giren sihirli bir dolap her şeyi değiştirir

KAMUFLAJ
Temmuz ayında ekrana gelecek eğlenceli ve bol para ödüllü bilgi yarışmasının sunucunuğumu Uraz Kaygılaroğlu yapacak.
“Kamuflaj”da dört yarışmacı mücadele edecek. Yarışmayı harflerin arasına gizlenmiş kelimeleri en çok bulan yarışmacı kazanacak.

Star TV’den beş dizi

“Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmayla “yaza merhaba” diyen Star TV, yazlık dizileriyle de iddialı… Star TV yaz ekranını beş yeni diziyle hareketlendirecek. Bu dizilerden dört tanesi dış, biri iç yapım. Seyirciyle yaz aylarında tanışacak bu dizilerden iyi iş yapanlar, sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde de sürecek.
“Başlıkta beş, ama yazıda dört dizinin castı hakkında bilgi var” dediğinizi duyar gibiyim.
Star TV’nin yazın ekrana getireceği, ama yüksek sezonda da sürdüreceği bir dizi daha var. Koliba Film – Ata Türkoğlu’nun çekeceği sürpriz bir dizi olacak bu. Diğer dört dizinin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularına gelince:

KÜÇÜK HESAPLAR  
Yapım: Most
Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu
Oyuncular: Mazhar Alanson, Seray Sever, Deniz Alnıtemiz, Ali Yoğurtçuoğlu, Erman Koç, Gözde Ayşe Melike Çerçi, Arzu Oş, Gözde Türkpençe, Ali Çatalbaş, Emin Şaylan, Engin Gürmen, Kerem Muslugil.

İBRET-İ AİLEM
Yapım: NTC Yapım
Yönetmen: Ömer Uğur
Oyuncular: Zafer Algöz, Şebnem Sönmez, Müjdat Gezen, Günay Karacaoğlu, Ümit Çırak, Çağlar Çorumlu, Melda Gür.

ÇIPLAK GERÇEK
Yapım: Star yapım
Yönetmen: Ümit Ünal
Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Cem Bender, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu, İdil Fırat, Erdem Akakçe.

HAYATIMIN ROLÜ
Yapım: Süreç Film
Yönetmen: Sadullah Celen
Oyuncular: Haluk Bilginer, Ebru Özkan, İlhan Şeşen, Ebru Aykaç, Emel Göksu, Güzin Özyağcılar, Tiraje Başaran, Bekir Aksoy.

Kanal D’nin yazlıkları!

Yaz sezonunu başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Settar Tanrıöğen ve Nur Sürer’in paylaştığı “Sultan”la açan Kanal D, pazar akşamı da ilginç şaka ve yarışma programı “Şebeke”yi yayına sokacak. Kanal D’nin yaz ekranı dizileri ise şöyle:

ANNEM UYURKEN
Yapımcı: Timur Savcı
Yönetmen: Kerem Çakıroğlu, Başak Soysal
Senaryo: Emre Özdür, Volkan Sümbül, Ali Demirel.
Oyuncular: Hümeyra, Şükrü Türen, Büşra Pekin, Erkan Köse, Bülent Seyran, S. Devrim Yakut, Ayşen Sezeren, Ali Meriç, Algı Eke, Bora Akkaş, Seda Türkmen, Rüzgar Aksoy, Ünal Yeter, Nil Günal, Efe Tuncer, Can Bartu Aslan.

KÖTÜ YOL
Yapımcı: Faruk Turgut
Senaryo: Zülküf Yücel
Yönetmen: Nisan Akman
Oyuncular: Cansel Elçin, İlker Aksum, Şükran Ovalı, Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Nergis Çorakçı, Nursel Köse, Tuncer Salman, Ferit Kaya, Ali Erkazan, Gökçe Ayyıldız.

atv’de satış belirsizliği

Çalık Holding’in atv’yi satıp – satmayacağı, satacaksa tercihinin ABD’li Time Warner mi yoksa Araplar mı olacağı belli değil.
O yüzden “Annemler Seni Çok Sevecek” adlı program ile Ramazan ayında 31 bölümlük “Hz. Ömer” dizisi, “Hz. Muhammed’in Hayatı” belgeseli, “Nihat Hatipoğlu ile Ramazan Özel” ve haftada beş akşam yayınlanacak “Harry” adlı kelime yarışmasının dışında yeni bir şey yok atv’nin yaz prototipinde…
Konuştuğum atv yöneticileri, “Üç, dört dizi konusunda prensip anlaşmasına vardık yapımcılarda. O dizilerin hayata geçirilip – geçirilmeyeceği kanalın satışına bağlı” dedi.

Show TV’nin yaz projeleri

Show TV, yazı ekrana getireceği iki dizi ve bir yarışmayla karşılayacak. Haziran ayı sonunda “Düşman Kardeşler” dizisini, Ramazan’da ise “Ustra Kemal”i başlatacak Show TV, mutfakların usta şeflerini yarıştıracağı yemek programıyla da iddialı…

DÜŞMAN KARDEŞLER
Show TV’nin “Bir Trakya komedisi” diye lanse ettiği dizinin oyuncu kadrosu şöyle:
Tarık Pabuçcuoğlu, Oya Aydoğan, Murat Eken, Hande Subaşı, Kaan Urgancıoğlu.

USTRA KEMAL
Adada çekilen dönem dizisinin başrolünde üç yıldız oyuncu var:
Oktay Kaynarca, Emre Kınay ve Naz Elmas.

ŞEFLERİN DÜELLOSU
Stüdyo ortamında, kendi seçtikleri lezzetleri hazırlayacak olan yarışmacılar, yaptıkları yemekleri jüri üyeleri Memet Özer, Nalan Aksoy ve Yağız İzgül’e beğendirmeye çalışacak.
25 bin lira ödüllü yarışmanın sunuculuğunu Atılgan Poyrazoğlu yapacak.