MİLLİYET TV – 15 MART 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Kanal D yönetiminin aldığı bu karar diziyi izleyenler için sürpriz sayılabilir, ama bana göre değil.
Aslıhan Gürbüz’le Tayanç Ayaydın’ın başrollerini paylaştığı “Zeytin Tepesi” dizisinin, aldığı bu reytingle Show TV, TRT 1 ve FOX’ta birkaç sezon yaşama ihtimali var, ama Kanal D’de yok.
Kanal D’nin Star TV’ye kaptırdığı birçok kategorideki reyting birinciliğini geri alabilmesinin yolu belli: PT1’e, ekran karşısındaki 100 kişiden en fazlasını çekecek diziyi yayınlamak.
MF Yapım’ın çektiği “Zeytin Tepesi”nin şimdiye kadar Kanal D’ye getirdiği reyting, beklentinin bir tık altında kaldı. Kanal D yönetimi ve MF Yapım ekibi dizide acil bir revizyona karar verdi.
Bu nedenle Cunda Adası ve Ayvalık’ta yapılan çekimlere ara verildiği için dizi bu hafta “yayın günü” olan çarşamba akşamı ekrana gelmedi.
Senarist takviyesi yapılan dizide bundan böyle öykü ana cast üzerinde dönecek.
Kanal D, yapılacak küçük çaplı revizyondan sonra “Zeytin Tepesi”ni birkaç bölüm daha deneyecek.
Bu operasyon umarım artırır “Zeytin Tepesi”nin reytingini…
Aksi halde olacak belli çünkü…

“SAKLI KALAN”, YİNE YENİ YENİDEN

sakli-kalan-toplu_640İster inanın, ister inanmayın, ama Show TV’de iki bölüm yayınlandıktan sonra kayıplara karışan “Saklı Kalan” dizisi küllerinden yeniden doğdu.
Ancak işin ilginç yanı, dizinin adı, yönetmeni, başrol kadın oyuncusu hariç her şeyi değişti…
Dizinin genel koordinatörü  Kemal Kurçer gitti, onun yerine “Karagül”den Muharrem Gülmez geldi.
“Saklı Kalan”ın senaristleri de gitti.   Dizinin yeni senaristleri Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu oldu. Dizinin senaryosu tamamen değişti.
Yine yeniden “Saklı Kalan”ın ilk bölümü 16 Mart Pazar akşamı yayınlanacak. Şayet dizinin alacağı reyting Show TV yönetimini tatmin ederse devam edecek, aksi taktirde “Saklı Kalan” bir sonraki hafta “final” yapıp bitecek.
Calinos Yapım’ın Show TV için çektiği diziyle ilgili enteresan bir gelişmeyi de paylaşmak isterim.
Geride bıraktığımız günlerde televizyon fuarı vardı İstanbul’da…
Fuara gelen yabancı televizyoncular “Saklı Kalan”ın yeni teaser’larını öylesine beğendi ki, tam 38 ülke diziyi istedi.
“Saklı Kalan” şayet yeni haliyle iyi reyting alır da yaşarsa, 38 ülkeye satışı garanti. Ve “Saklı Kalan”ın ihraç edilen diziler arasına girmesi halinde Türkiye’ye haftada getireceği döviz 200 ile 250 bin dolar arası…

“SAKLI KALAN”DAN “MUHTEŞEM YÜZYIL”A

Burak-Sağyaşar-Resimleri-009-e1394871519623“Saklı Kalan” dizisiyle ilgili bir son dakika gelişmesi… “Saklı Kalan”ın önemli karakterlerinden biri olan “Ömer”i canlandıran Burak Sağyaşar, dizide gelecek görememiş olmalı ki “Muhteşem Yüzyıl”a transfer oldu. Sağyaşar,  “Muhteşem Yüzyıl”ın son dört bölümünde oynayabilmek için “Saklı Kalan”la olan sözleşmesini feshetti.

ONLAR YAPAR, BİZ BAKARIZ

Beşiktaşlı futbolcu Holosko’nun söyleşisini Türkçe vermemesi üzerine Alpay Özalan, “9 senedir Türkiye’de futbol oynayan Holosko, bu söyleşiyi yapacak kadar Türkçe öğrenemedi mi? Biz yurtdışında oynarken, bir yıl süre veriyorlardı bize, o ülkenin dilini öğrenmek için” dedi.