5 Ocak 2023 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

TC Candler ve Independent Critics tarafından düzenlenen ‘The 100 Most Beautiful Faces’ ve ‘The 100 Most Handsome Faces’ için oy kullananlar, 2022’de Türklere pek yüz vermedi!

‘2022’nin En Güzel Yüzlü 100 Kadını’ ve ‘2022’nin En Güzel Yüzlü 100 Erkeği’ açıklandı, listede Türkiye’den sadece üç isim var.

Önceki yıllarda listeye giren Serenay Sarıkaya, Fahriye Evcen, Hazal Kaya, Elçin Sangu, Neslihan Atagül, Meryem Uzerli, Demet Özdemir ve Tuba Büyüküstün, 2022’de yok. Altı yıldır ‘İlk 100’e girmeyi başaran Hande Erçel, 2022’yi alt sıralarda tamamladı.

Listenin sürpriz ismi ise genç model ve oyuncu Sıla Türkoğlu oldu.

İşte ‘2022’nin En Güzel Yüzlü 100 Kadını’ listesine girmeyi başaran Türk kadın yıldızlar:

33. Sıla Türkoğlu

45. Özge Yağız

53. Hande Erçel

‘2022’nin En Yakışıklı 100 Yüzü’ listesine Türkiye’den giren beş isim ve sıraları şöyle:

22. Barış Murat Yağcı

30. Can Yaman

61. Şükrü Özyıldız

65. Halil İbrahim Ceyhan

82. Onur Tuna

ŞENER ŞEN, AYAKTA ALKIŞLANDI ÇÜNKÜ…

Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatroya döndüren ve 2019’dan bu yana sahnelenen ‘Zengin Mutfağı’nı nihayet izleme fırsatı buldum. Çünkü ‘Zengin Mutfağı’ kapalı gişe oynayan, kolay kolay bilet bulunmayan bir oyun.
1970’li yıllardaki en büyük işçi eyleminin bir köşkte çalışanları nasıl etkilediğini anlatan ‘Zengin Mutfağı’nda olanlar 50 yıl öncesinin Türkiye’si…

O yüzden midir, yoksa Şener Şen gibi ustayı tiyatro sahnesinde izleme merakı mı bilmiyorum, seanstaki seyircilerin yaş ortalaması 50 gibiydi ve bir tane boş koltuk yoktu.

Finalde oyuncular seyircileri tek tek selamlamaya başladı.
Kutay Sandıkçı, Onay Kaya, Gizem Ergün ve Uğur Arda Başkan’ı oturdukları yerden alkışlayan seyirci sıra Şener Şen’e gelince, birden ayağa kalktı ve usta oyuncuyu ayakta alkışladı.

Çünkü 81 yaşındaki oyuncunun performansı, seyircisinin Şener Şen’e olan sevgisi, saygısı, hürmeti ve ilgisi görülmeye değerdi.

“İtibarlı şöhret nedir?” diye soranlara, gönül rahatlığıyla “Örneğin Şener Şen” diyebilirsiniz…

‘100 GÜZEL YÜZ’ÜN KAÇI TÜRKİYE’DEN

AYNI İŞİ YAPANLARI AYRIŞTIRAN FARKLAR

Birçok insanda, “Sanatçı değil mi? Hepsi aynı!”, “Futbolcu değil mi? Al birini vur ötekine…” ve “Gazeteci milleti hep böyle” diye toptancı bir anlayış var.

Bunun nasıl yanlış olduğunu Trabzonspor’un iki genç futbolcusu üzerinden anlatacağım. Trabzonspor’un aylık dergisinde U19 Takımı’nın iki genç forvet oyuncusuyla yapılmış söyleşiyi görünce, onları tanımak için merakla okudum.

Nuri Bekar, anket yaparcasına iki futbolcuya aynı kısa soruları yöneltti. Abdurrahman Bayram ve Zekeriya Berk Bulut’un aynı sorulara verdikleri yanıtların çoğu, aynı takım ve mevkide aynı amaç için ter döken iki genç futbolcunun hayata bakış, zevkler ve hobiler gibi kişisel tercihleri söz konusu olunca, geceyle gündüz gibi farklı olduklarını ortaya koydu.

İki genç futbolcu, ortak sorulara verdikleri yanıtlarla bakın nasıl ayrıştı?

Asist yapmak mı, gol atmak mı?

Abdurrahman: Asist.

Zekeriya: Gol.

Balık mı, kırmızı et mi?

A: Balık.

Z: Kırmızı et.

Rock mı, pop mu, rap mi?

A: Arabesk.

Z: Rock.

Kitap okumak mı, sinema ya da dizi izlemek mi?

A: Kitap.

Z: Sinema.

Twitter mı, Instagram mı?

A: Twitter.

Z: Instagram.

Yayla mı, deniz kıyısı mı?

A: Yayla.

Z: Deniz kıyısı.

Gezmek mi, uyumak mı?

A: Gezmek.

Z: Uyumak.

Kedi mi köpek mi?

A: Kedi.

Z: Köpek.

Messi mi Ronaldo mu?

A: Müller.

Z: Messi.

Futbolcu olmasaydın ne olmak isterdin?

A: Terzi.

Z: Otomotiv sektörü.

A Takımındaki idolün?

A: Vişça.

Z: Trezeguet.

Sence Trabzonspor?

A: Bağlılık.

Z: Aşk.

GÜNÜN SÖZÜ

“Mutluluk ellerinizdeyken hep küçüktür, ama bir bırakın, ne kadar büyük ve değerli olduğunu anında anlarsınız.” (Maksim Gorki)