MİLLİYET CADDE – 17 TEMMUZ 2016 PAZAR  –  ALİCE

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup vatan haininin, 15 Temmuz’da başlattığı, milli iradenin 16 Temmuz’da sonlandırdığı bir ‘askeri kalkışma’, bir ‘darbe girişimi’ değil, aslında Türkiye’nin 11 Eylül’üydü…

Milletin vergileriyle, ‘ülkeyi korusun’ diye alınan F-16’ları, helikopterleri, tankları ele geçiren TBMM’ye, darbeye direnen kurumlara ve halkın üzerine bomba ve mermi yağdırmak ‘darbe girişimi’ değil, Türkiye’ye yapılan en büyük çaplı terör saldırısıdır.
TSK’nın, Türkiye’nin değil, FETÖ’nün emrindeki askerleri, ülkede saatlerce terör estirdiler, ama başarılı olamadılar. Çünkü, yıllarca ‘göbeğini kaşıyan’, ‘bidon kafalı’ diye aşağıladıkları hatta her konuda ‘koyun’ sandıkları milletin gücünü, bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan ve demokrasi için seve seve canını verecek insanlar olduğunu hesaba katmadılar.
Seçimle gelenlerin ‘askeri darbe’yle indirilmesini destekleyecek sandıkları medya, HDP dışındaki tüm siyasi partiler, dimdik ayakta durdu ve demokrasiye sahip çıktı.
Ülkesini, demokrasiyi seven insanlar kendilerini sokağa attı ve darbeye karşı müthiş bir direnç gösterdi.
Sağduyusuna hayran olduğum halk, sözüm ona ‘ülke yönetimine el koyan’ TBMM’yi bombalayacak, darbeye direnenlere kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş vatan hainlerine okkalı bir ‘Osmanlı tokadı’ indirdi.
Hadi bundan sonra da yapın bir darbe girişimi de göreyim sizi…
O nedenle Başbakan Binali Yıldırım’ın da dediği gibi 15 Temmuz, Türkiye’nin ‘Demokrasi Bayramı’ ilan edilip, her yıl kutlanmalı, ‘darbeye dur’ derken canlarını veren ‘demokrasi şehitleri’ni de saygı ve minnetle anmalıyız.

TAYLOR BİLE BUNU YAPARSA!

22fe4638-d675-47f8-9726-5f43e27bb084Forbes’a göre ‘Yılın en çok kazanan’ ünlüsü 26 yaşındaki Taylor Swift…
Şarkıcının son albümü ‘1989’ sayesinde kazandığı para 170 milyon dolar
Hayatını anlattığı kitabı okuduktan sonra Alice’de paylaşmıştım şarkıcının banka sahibi bir baba ve finans şirketi yöneticisi annenin kızı olduğunu… Yani parayı sonradan görmüş biri değil. Doğuştan zengindi, dünya çapında bir yıldız olunca da kişisel servetini katladı.

Taylor Swift’in dünyanın en çok kazanan ünlüsünün yaptığına bakar mısınız?
Şarkıcı, ayrıldığı İskoç DJ sevgilisi Calvin Harris, Rihanna ile ‘This is What You Came For adlı bir şarkıda düet yapınca, sosyal medya hesabından o şarkının sözlerinin kendisine ait olduğunu açıkladı.
İngiliz aktör Tom Hiddleston için terk ettiği Calvin Harris’ten Taylor Swift’e yanıt gecikmedi:
“Bu şarkının yazılmasına yardım etti. Müziği ben yaptım, aranjesini ve vokalleri ben hallettim. Başta o bunu bir sır olarak saklamak istedi ve takma ad (Nils Sjoberg) kullandı. Bunu şimdi açıklamaya karar vermesi çok incitici ve beni ne kadar kötü bir pozisyona sokuyor… Eğer yeni bir ilişkin varsa ve mutluysan ona odaklanmalı ve eski sevgilini gözyaşlarına boğmayı düşünmemelisin.”
Taylor Swift gibi şöhrete ve paraya para demeyen biri bile bunu yapıyorsa, şöhret merdivenlerini yeni tırmananların daha da yükselmek için neleri göze alabileceğini düşünün…
Şöhrete ve paraya doysa da sonuçta Taylor Swift de bir kadın. Yeni bir aşka yelken açsa da, demek ki eski aşkına acı yaşatmak ve gözyaşı döktürmekten hoşlanan bir kadın…

RONALDO’NUN KELEBEĞİ UEFA’NIN YAYIN İLKELERİ
Ekran Resmi 2016-08-03 09.29.13Euro 2016’da şampiyonun belirlendiği PortekizFransa maçının 55’inci dakikasında spiker, “Sahaya bir taraftar girdi” dedi.
Maçı izleyen milyonlarca, belki de milyarlarca insan arasından o fanatik taraftarı gören oldu mu?
Hayır.
Sadece stadyumdakiler gördü. Sahaya girer girmez güvenliklerin üstüne çullandığı taşkın taraftarı.
Ronaldo’nun ağlarken gözyaşını silen kelebeği bile gördük, ama o sahneleri göremedik.
UEFA’nın bu sansürü niye yaptığı üstüne biraz kafa yormak gerekmez mi?
UEFA o taraftarın ekranlara yansımasına izin verseydi, yeni eylemlere kapı aralamış olacaktı. UEFA onun yerine o kişiyi yok saydı ve futbolun marka değerine gölge düşürmedi