1515 Nisan 2023 Cumartesi  –  Milliyet  –  ALİCE

Oyuncu Demet Özdemir’in hakkında çıkan eşi Oğuzhan Koç’la tartışıp, evi terk ettiği haberine ilişkin sosyal medya hesaplarından 17 Mart 2023 tarihinde yaptığı yazılı açıklama şuydu:

“İnsanları zan altında bırakmak bu kadar kolay mı? Şiddet içeren dilinize, yaptığınız ayıba, vicdansızlığınıza yazıklar olsun. Zor günlerden geçerken, gündemimiz yaşanan acıları unutmamak ve yarınlar için dayanışma olması gerekirken, ben ve benim gibi sektördeki evli kadın oyuncu arkadaşlarımızın özel hayatına iddia adı altında yapılan sözlü taciz sebebiyle bu açıklamayı utanarak yapmak zorunda kalıyorum. ‘Çamur at izi kalsın’ anlayışına ve bunun yarattığı şiddete geçit vermeyeceğim ve beni, bizi zan altında bırakanlardan hesap soracağım. Bundan sonra adımın geçtiği her türlü iftira sahibi ile mücadelemi hukuk yoluyla vereceğim, bilin isterim. Yetsin artık!”

28 gün sonra…

Takvim yaprakları 13 Nisan 2023’ü gösterdiğinde sekiz ay önce evlenen Demet Özdemir–Oğuzhan Koç çiftini sosyal medya hesaplarından takip edenler şu ortak açıklamayla karşılaştı:

“Evliliğimizi bir süredir yürütemediğimizi görüp, sona erdirme kararı aldığımız doğrudur. Karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde aldığımız bu kararın ailelerimizi ve büyüklerimizi de etkileyeceğini biliyor; onları üzmeden, yıpratmadan bu süreci en hassas şekilde yürütmek için elimizden geleni yapıyoruz. Siz basın mensubu arkadaşlarımızın bu sürece aynı hassasiyetle yaklaşmasını önemle rica ediyoruz.”

Demet Özdemir’le Oğuzhan Koç, ünlüler arasında evliliklerini yürütemeyip, boşanan ne ilk çift ne de son çift…

Ünlüler arasında birçok kez evlenip, boşananlar da var. Seda Sayan gibi altı kez boşanıp, yedinci kez evlenerek bir rekora imza atan da…
İki insanın gönül ilişkileri gibi evliliklerini yürütebilmesi karşılıklı sevgi, saygı, fedakârlık ve anlayış ister.

Evlilik kadar kriz yönetimi de beceri gerektirir.

Kişi yazılı veya sözlü açıklamayla gerçeği gizlemeye kalktığında “Gerçeğin er ya da geç ortaya çıkmak gibi pis bir huyu var” sözünü unutmamalı.
Demet Özdemir’in başına gelen de bu…

Oyuncunun hatası

Oyuncu, 17 Mart’ta “Yetsin artık!” diye tepki gösterdiği medyadan, 13 Nisan’da eşiyle aldıkları boşanma kararına hassasiyetle yaklaşmalarını rica etti.

Genç oyuncu, yaptığı açıklamanın üstünden bir ay bile geçmeden gerçeğin ortaya çıkmasıyla insanlar nezdinde güven kaybına uğradığının farkında mı acaba?

Demet Özdemir, eşi Oğuzhan Koç’a tartıştıktan sonra evi terk ettiğine dair haber çıktığında, “Bizim özelimiz bizi ilgilendirir, kimseyi ilgilendirmez” diyerek, kırmızı bir çizgi çekebilirdi. Bunun yerine, “Çamur at izi kalsın anlayışı yetsin artık” diye medyaya ayar çeken oyuncu, 13 Nisan’da eşiyle yaptığı ortak açıklamayla, 28 gün önce kendi yazdıklarını tekzip etmiş oldu.

17 Mart: Ayrılık yok 13 Nisan: Boşanıyoruz

MESAM ve MSG federasyon kurdu

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) 35’inci yıl balosu ve ödül töreni için gittiğim İstanbul Grand Cevahir Otel’de gördüklerim ve duyduklarımı aktardığım 3.12.2022 tarihli yazımın başlığı şuydu:

‘MESAM–MSG savaşı bitti!’

MESAM Başkanı Recep Ergül, MSG Başkanı Ferhat Göçer’e ödül verdikten sonra, iki başkan yıllarca yarış içinde olan iki birlik yönetiminin bundan böyle birlikte hareket edeceğini duyurmuştu.

Aradan beş ay bile geçmeden MESAM ve MSG cephesinden yeni bir açıklama geldi.

MESAM ve MSG, ortak bir federasyon çatısı altında birleşti. Kısa adı MSF olan Müzik Sektöründe Eser Sahipleri Federasyonu’na MESAM ve MSG yöneticileri dönüşümlü başkanlık yapacak. MSF’ye ilk dönem Recep Ergül, ikinci dönem Ferhat Göçer başkan olacak.

İki meslek birliği arasındaki savaşa son verip, birlikte federasyon kurmayı başaran MESAM Başkanı Recep Ergül, MSG Başkanı Ferhat Göçer ve yönetim kurulu üyelerini bir kez daha kutluyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

“Hiçbir şeyini özel bir gün için saklama. Nefes alabildiğin ve yaşadığın her gün özeldir. Her saniye kıymetlidir çünkü zamanın telafisi yoktur.” (Bernard Shaw)