16 TEMMUZ 2019 SALI  –  MİLLİYET CADDE –  ALİCE

Erol Evgin, 50’nci sanat yılını taçlandıran şahane bir albüm çıkardı… Sanatçı, üç yıl önce büyük ilgi gören ‘Altın Düetler’in ikincisini yaptı.
Evgin, repertuvarına aldığı ölümsüz şarkıları, Türkiye’nin en güçlü kadın vokalleriyle söyledi.
Hafta sonu İstanbul Kartepe’ye giderken eşim ve oğlumla yol boyunca ‘Altın Düetler 2’yi dinledik. Evgin’in düet yaptığı sanatçılar ve şarkılar şunlar:
Funda Arar ‘Deli Divane’, Ajda Pekkan ‘İçimdeki Fırtına’, Nil Karaibrahimgil ‘Canım Benim’, Atiye ‘Tüm Bir Yaşam’, Zara ‘Bir Bakışın Yetti’, Ziynet Sali ‘Etme Eyleme’, Kalben ‘Bizim Tango’, Demet Sağıroğlu ‘Yeter’, Ceylan Ertem ‘Sitem’, Farah Zeynep Abdullah ‘Sen Unutulacak Kadın mısın?’, Deniz Seki ‘Bir İlkbahar Sabahı’ ve Şebnem Keskin ‘İbadetim’… Her dinlediğinizde sizi nostaljik bir yolculuğa çıkaran parçalardan yedisi, müzik dünyasına birlikte birçok eser bırakan merhum sanatçılar Çiğdem Talu ve Melih Kibar’ın… Diğer beş eserin sahipleri ise Sezen Aksu, Dr. Bekir Mutlu, Erdoğan Berker, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Dr. Selma Çuhacı, Erol Evgin ve Murat Evgin… 70’li-80’li yılların efsane şarkılarını sihirli dokunuşlarla günümüzün sound’larıyla buluşturan müzisyense, İskender Paydaş… Parçalar ölümsüz ve yorumlar ustaca olunca, keyifle dinlenen şahane bir albüm çıktı ortaya!
Kutluyorum ‘Altın Düetler 2’ye emeği geçenleri…

DÜŞES MEGHAN KUCAKLAŞTI  PRENS HARRY TOKALAŞTI

50’NCİ SANAT YILINDA 12 ÜNLÜ KADINLA DÜET

‘Aslan Kral’ (The Lion King) filminin Avrupa galası, Londra’da yapıldı. Geceye, filmi seslendirenlerden biri olan şarkıcı Beyonce, eşi Jay-Z ile katıldı.
İngiliz medyasındaki haberlere göre galaya, Beyonce’nin Sussex Düşesi Meghan
Markle ile kucaklaşması ve giydiği kıyafet damga vurdu. Üç çocuk annesi şarkıcının, kraliyet ailesinin üyesi olarak ilk kez bir galaya katılan çiçeği burnunda anne Markle’a annelik tavsiyelerinde bulunduğu video’da bir şey dikkatimi çekti.
Pharrell Williams, Elton John ve eşi David Furnish, Guy Ritchie, eşi Jacqui Ainsley, Vin Diesel, Billy Eichner, Betty Bachz, Florence Kasumba, Seth Rogen, Lauren Miller, Ella Eyre, Maya Jama, Myleene Klass, Labrinth ve Lindiwe Mkhize gibi ünlülerin katıldığı gecede, Markle, önce Beyonce, ardından eşi Jay-Z ile kucaklaştı. Biraz sonra yanlarına gelen Sussex Dükü Prens Harry, Beyonce ile kucaklaştı, şarkıcının eşi Jay-Z ile sadece tokalaştı.
Sussex Dükü Prens Harry’nin, galada başka erkeklerle kucaklaşırken Jay-Z ile tokalaşmakla yetinmesine anlam veremedim.
Gecede çekilmiş başka video’lara bakınca, Harry’nin Beyonce’den sonra elini uzattığı Jay-Z’ye doğru başını hafif eğmesine rağmen karşı tarafın aynı şeyi yapmadığını görünce vazgeçtiğine kanaat getirdim.

Yeşim Salkım’dan salvo!

Şarkıcı Reynmen’in  “Eğer ilk günde 15 milyon izlenmezse, Instagram hesabımı kapatırım” dediği Lipton Ice Tea reklam şarkısı ‘Ela’, 24 saatte 17.5 milyon izlendi.
Bu rekora ilk itiraz, Aleyna Tilki’den geldi. Ardından Işın Karaca, şarkıcının bu rakama sahte tıklanmayla ulaştığını iddia etti. Yeşim Salkım ise pazar günü attığı şu tweet’le tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı: “Ortalık kendini şarkıcı zanneden, bu da yetmezmiş gibi birbirleriyle kavga eden zıvır ve ıvır kaynıyor. Yettiniz desem… Ne sözleriniz söz ne de besteniz var ortada, ikrah geldi yahu!”

GÜNÜN SÖZÜ
“Eğer iki insan, gerçekten birbirlerini seviyorlarsa, aralarında olup biteni kimse bilmemeli.” (Dostoyevski)