MİLLİYET CADDE – 24 OCAK 2016 PAZAR  –  ALİCE

fft16_mf6539719TV8’de 7 Şubat’ta başlayacak ‘Survivor 2016’ya kimlerin katılacağı şu günlerde yanıtı en çok merak edilen konu. Nereden mi biliyorum? Aldığım e – postalardan ve sosyal medya hesaplarıma gelen sorulardan.

Survivor All Star’ın reyting başarısından sonra kamuoyunda ‘Survivor 2016’ya kimlerin katılacağına dair yüksek oranda beklenti olması da doğal. Ancak beklenti ve merakı tetikleyen başka unsunlar da var. Örneğin Acun Ilıcalı ve ekibi, haftalardır bir şekilde gündemde tutmayı başarıyor bu konuyu. Nasıl mı? ‘Survivor 2016’ya katılacak ünlüleri taksit taksit açıklayarak.

İşte Ilıcalı’nın resmi Twitter hesabından ‘Survivor 2016’ya katılacak ünlülere dair periyodik duyurular:

9 Aralık 2015: Trabzonspor’un efsane futbolcularından Yattara, ‘Survivor 2016’nın kadrosunda.

15 Aralık 2015: ‘Survivor 2016’nın yeni ismi Yunus Günçe.

11 Ocak 2016: Tuğba Özay da ‘Survivor 2016’ kadrosunda.

17 Ocak 2016: Profesyonel güreş, kickboks ve mua thai sporlarının ünlü ismi, Dünya Şampiyonu Avatar Atakan (Çağan Atakan Arslan), Survivor’da.

19 Ocak 2016: Milli atletimiz Nagihan Karadere, Survivor kadrosunda.

Ilıcalı’nın ‘başarı’ dilekleriyle Twitter’dan duyurduğu bu isimlerin yanı sıra Yılmaz Morgül, manken Oyuncu Ebru Öztürk, eski jimnastikçi, yeni oyuncu Eda Akkaya da var, ‘ünlüler’ ekibinde.

Çoğu yapımcı, programında yarışacak isimlerin hepsini  aynı gün açıklarken Acun ve ekibi, ünlüleri niye belli aralıklarla ve tek tek duyuruyor? Yarışmayı gündemde tutarak seyirciyi hazırlamak için…

Eminim ki Acun Ilıcalı, yarışmaya katılacak diğer ünlüleri de aynı taktikle açıklayacak ve başlayana kadar programı medya gündeminde tutacak. Ondan sonra da, ‘Survivor’ın reyting başarısına şaşırıyor insanlar. ‘Merak’ kediyi öldürebilir, ama televizyonculukta reytingi artırmak gibi bir özelliği var.

ALEV BAYMUR’UN ‘KÜÇÜK PRENS’İ

unnamed-1

Fransız yazar ve pilot Saint – Exupery’in dünyaca ünlü hikayesi ‘Küçük Prens’, 8 Ocak’tan bu yana Zorlu PSM’de sahneleniyor. 80’li yılların en gözde balerini Alev Baymur’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği müzikali cuma akşamı izledim.

‘Poyraz Karayel’ dizisinin çocuk yıldızı Ata Berk Mutlu’nun ‘Küçük Prens’i canlandırdığı müzikalin kadrosunda Özkan Uğur, Meltem Cumbul, Burak Kut, Ferman Akgül  (maNga), Erhan Yazıcıoğlu, Demet Tuncer, Bülent Şakrak, Tamer Levent, Cihan Okan ve Altan Gördüm gibi ünlü isimler de var.

Oğlum Yağız’ın ‘Makasçı’yı oynadığı müzikalin minik dansçılarına bayıldım. ‘Küçük Prens’ sayesinde ilk kez tiyatroda hologramlı sahneler izledim ve prodüksiyonu çok başarılı buldum. Doğa Okulları’nın sponsorluğunda sahnelenen oyunu sadece çocukların değil, gençlerin ve yetişkinlerin de izlemesi gerekir. Koreografisini Ebru Cansız’ın yaptığı, şarkı sözlerini Serra Kerimzade, Kerem Pilavcı ve Gökçe Eyüboğlu’nun yazdığı ‘Küçük Prens’, her seyredende iz bırakacak mesajları olan bir müzikal.

Aynı akşam müzikalin izleyicileri arasında ‘Poyraz Karayel’in başrol oyuncuları Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli de vardı. Oyuncular, dizide çocukları rolündeki müzikalin ‘Küçük Prens’i Ata Berk Mutlu’ya manevi destek için oradaydı. Terzioğlu ve Kaleli, müzikale eli boş gelmedi. Oyuncular kulise bir meyve, bir de tatlı sepeti getirdi. Sömestir tatiline sınıf ikincisi olarak giren genç oyuncuyla, Terzioğlu ve Kaleli’nin şakalaşmaları görülmeye değerdi.

 

GENÇ OYUNCULARDAN SOSYAL MEDYA KOMEDİSİ

 

fft16_mf6539721Espri Standartları Enstitüsü Kurumu (E.S.E.K.) tarafından sahnelenen Uğur Uludağ’ın yazıp yönettiği ‘EX S’i Profilo Kültür Merkezi’ndeki galasında izledim. Uludağ’ın ‘geleceğin yıldızları’ diye tanıttığı oyuncuların çoğu genç ve yeni tiyatrocu.Özgür Senyer, Özgül Sağdıç, Muammer Tali, Yasemin Hadivent, Şükrü Çetin, Dilek Dilan Saydut, Halis Tekel, Mete Tekindal, Merve Özdemir, Berkan Çalışkan ve Gizem Birdan’ın rol aldığı oyun, kadın – erkek ilişkileri ve sosyal medya alışkanlıklarımız üzerine şahane bir komedi.

Bir sosyal medya ironisi olan 2.5 saatlik komedide oynayanların hepsi hakkını verdi. Ancak oyunda ‘Hamza’yı canlandıran Özgür Senyer’i şimdiden bir kenara not edin derim.