MİLLİYET – 10 EKİM 2014 CUMA  –  ALİCE

TV8Star TV’den transfer ettiği “Kaçak Gelinler”in ilk bölümünü yayınladı önceki akşam… Dizinin yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, bu nedenle bir yemek düzenledi. Taksim’deki yemekte, “Kaçak Gelinler”in 15’inci, TV8’deki ilk bölümünü, dizi ekibi ve TV8 yönetimi birlikte izledi.
Yemekte Acun Ilıcalı’yla TV8’de yaptıklarını ve yapacaklarını konuştum.
Yetenek Sizsiniz Türkiye” ve özellikle de “O Ses Türkiye” ile TV8’in ekim ayında yaptığı reyting sıçramasının Acun ve ekibini acayip mutlu ettiğini belirteyim.
Acun’u tebrik ettim, hem bu reyting başarısı hem de MFÖ’den Mazhar Alanson ve Özkan Uğur’u “O Ses Türkiye”de jüri üyesi yaptığı için. Müthişler… “O Ses Türkiye”nin TV8’i AB’de gün birincisi yapmasının en büyük etkeni onlar.
Mazhar ve Özkan’ın beklediğinin çok üstünde performans sergilediklerinin altını çizen Acun, TV8’de yapacağı hamleleri şöyle sıraladı:

Gündüze 4 yeni proje
“100 seyirciden 1’inin izlediği bir kanala 70 milyon dolar verip aldım. TV8’i Türkiye’nin en çok izlenen üç kanalından biri yapacağımı açıkladım. Yeni yayın dönemi başlayalı daha bir ay oldu ve tablo ortada. (Prime Time AB: 1’inci Kanal D, 2’nci FOX, 3’üncü Star TV, 4’üncü TV8.)
Yakında yayına sokacağımız programlarla TV8, Kanal D’nin ardından ikinci kanal olur.
Prime time’lık dört programı gündüz peş peşe yayınlayacağız bu ay. Saat 16.00 gibi ‘Ver Fırına’ (20 Ekim) başlayacak. Onu Erol Evgin’in sunacağı ‘Aileler Yarışıyor’ (27 Ekim) takip edecek. Ardından Hülya Avşar’ın psikolog Mehmet Şakiroğlu’yla yapacağı program (13 Ekim) ekrana gelecek. PT1’den önce de ‘Ütopya’ (27 Ekim) adlı yarışma.”
“Kaçak Gelinler” TV8’in ilk dizisi ama devamı gelecek.

‘Pahalı dizi devri bitecek’
Acun, “Kimyamız acayip tuttu. Onunla çok güzel işler yapacağız” dediği Birol Güven’e de “Home Office” adlı bir dizi çektirecek.
3 Adam”ın yıldızlarının yazıp yöneteceği sitcom’u da ocakta ekrana getireceklerini söyleyen Ilıcalı, “Göreceksin, bölüm maliyeti 700-800 bin lira olan diziler dönemi bitecek. Başrol oyuncularının bölüm başına 70-80 bin lira kazandıkları diziler yerine cast ve prodüksiyon maliyeti daha ucuz işler çekilecek” dedi.
Saba Tümer’in nasıl bir programla TV8 ekranına döneceğini de sorduğum Acun’un yanıtı şu oldu:
ABD’de izleyip beğendiğim ‘Hollywood Game Night’ adlı formatı yaptıracağım Saba Tümer’e. İçlerinde birer ünlünün bulunduğu üçer kişilik iki ekibin yarışacağı bir program. Taraflar birer oyunoynayacak ve kazanan ekip, bir ünlüyle yemeğe çıkacak.”

“GÖNÜL İŞLERİ” NASIL BİR DİZİ?

unnamed1-e1412841057815Star TV’de pazar akşamı yeni bir dizi başlayacak. Bennu YıldırımlarSinem KobalSelma Ergeç,Timuçin Esen ve Fırat Çelik’in oynadığı dizinin ilk bölümünü Star TV’nin gönderdiği DVD’den izledim.
TMC  Erol Avcı’nın çektiği, Türkan Derya’nın yönettiği “Gönül İşleri”nde evliliği sallantıda düğün organizatörü “Servet”in (Bennu Yıldırımlar) bekâr iki kız kardeşi var.
“Servet”, anneleri küçük yaşta kaçtığı için onlara hem ablalık hem annelik yapıyor.
Babasının “Onun her akşam eve sağ salim geldiğine şükrediyorum” dediği ortanca kız (Selma Ergeç) mücevher mağazasında müdür, ama safın teki!
Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi en küçük kızın da (Sinem Kobal) aklı bir karış havada…
“Gönül İşleri”, her genç kızın hayali “ideal bir eş” bulma ve gelin/kaynana savaşı üstüne sörf yapan bir dizi. Tek dezavantajı hedef kitlesi. Bağcılar’dan çok Nişantaşı’na, “beyaz yakalılar”a ve “plaza kızları”na hitap ediyor sanki.
Dili esprili… İlk bölümünde gençlerin sosyal medyada kullanabilecekleri birçok “özlü söz” not aldım:
“Çok sevme yanarsın”, “Mağara devrinden beri kadınlar güçlü erkekleri sever”, “Erkeklere sadece hoşlarına gidecek şeyleri söyleyeceksin”, “Aklına düştü ki diline vurdu” gibi…
Hadi hayırlısı.

GÜNÜN SÖZÜ
“İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir ki yokluğu bir şey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir.” (Dostoyevski)