MİLLİYET – 7 OCAK 2015 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

100 seyirciden 1’inin izlediği bir kanala 70 milyon dolar verip aldım. TV8’i Türkiye’nin en çok izlenen üç kanalından biri yapacağımı açıkladım. Yeni yayın dönemi başlayalı daha bir ay oldu ve tablo ortada.”
Acun Ilıcalı’nın bu sözlerine yer verdiğim Alice’nin tarihi 10.10.2014…
Pazar günü Milliyet Cadde dahil birçok gazetede TV8’in iki tam sayfa teşekkür ilanı vardı.
AB Grubu – Prime Time’da ağustos ayında 7’nci olan TV8’in her ay bir basamak yükselerek aralıkta nasıl en çok izlenen ikinci kanal olduğunu gösteren bu ilan üzerine birkaç satır yazmazsam olmaz.
Ilıcalı’nın TV8’i iddia ettiği gibi en çok izlenen kanallar arasına sokmasının mümkün olmadığını yazanlar vardı…
Acun’un TV8’i Türkiye’nin entertainment kanallarından biri yapacağına inandım ve bunu da defalarca yazdım.
TV8’in yakında ekrana getireceği “Bu Tarz Benim”, “Survivor – 10 Yılın En İyileri”yle reytingini daha da yükselteceği kesin.
TV8 şimdilik sadece “yarışma” izleyicilerinin     takip ettiği bir kanal durumunda.
TV8, “Kaçak Gelinler” ve “Hom Ofis”le hedeflediği kitleye henüz ulaşamadı. Bunu başardığı an TV8’in sektörün en büyük oyuncularından biri olacağı kesin.
Yeri gelmişken şunun altını çizeyim.
Bu sezon TV8 gibi başarılı olan bir kanal daha var, o da Star TV
Acun Ilıcalı ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi iki büyük silahını kaybeden Star TV’nin bazı kulvarlarda birinci, bazılarında ikinci olması, alkışlanacak bir başarı.

KAYIP – KAÇAK İŞİNDE AKLIMA TAKILANLAR

Yargıtay Genel Kurulu, elektrik faturalarına yansıtılan yüzde 14 civarındaki kayıp kaçak bedelini iptal etti.
Peki, hak yerini buldu mu?
Hayır…
Yüksek yargının verdiği bu karardan sonra devlet, o paraları kestiği gibi iade etmeliydi.
Ama öyle olmadı.
“Alacağına aslan, vereceğine tilki” olduğu söylenen devlet, vatandaşını kaderiyle baş başa bıraktı.
Elektrik aboneleri, Yargıtay’ın bu kararını emsal gösterip son 10 yılda ödedikleri kayıp kaçak bedelini almanın peşine düşecek.
10 yılda ödedikleri kayıp kaçak bedeli 2 bin liranın altında olanlar Tüketici Hakem Heyeti’ne, daha fazla para ödeyenlerse Tüketici Mahkemeleri’nde dava açacak.
Türkiye’de 36.9 milyon yurttaşı ilgilendirdiğine göre tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemelerini nasıl bir yükün beklediğini hayal etmek hiç de zor olmasa gerek.
İşin bir de şu yanı var.
Yargıtay, elektrik abonelerini “konut”, “işyeri” diye ayırmadan verdi iptal kararını.
Şimdi ürettikleri her şeye, elektrik maliyetini de yükleyip fiyat etiketi basanlar da aynı şekilde yararlanacak Yargıtay’ın verdiği bu karardan.
Konutlarda kiracı ya da ev sahibi olarak elektrik tüketen aboneler Yargıtay’ın verdiği bu kararla ceplerinden haksız yere çıkan paraları iade alacak. İmalatçılar ise aslında üretip sattıkları ürünleri alanlardan “üretim maliyeti” adı altında çoktan tahsil ettikleri yüzde 14 civarındaki kayıp kaçak bedelini kemiksiz olarak cebe indirecek.

CARDOZO ATTI, LİG TV GÖLÜ ÖZER’E YAZDI

2013 yılında Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor’u eleyen Balıkesir, bu kez de Süperlig’de az daha “Karadeniz Fırtınası”nı evine puansız gönderecekti.
Pazartesi akşamı Balıkesir’de oynanan maçta ev sahibi takım uzatma dakikalarına kadar 2 – 1 öndeydi. Trabzonspor’a bir puanı getiren gol 90 artı 3’te Cardozo’nun şık vuruşundan geldi.
Lig TV, maçı bitirirken Balıkesir – Trabzonspor maçının skorunu, gollerin dakikalarını ve golleri atanları ekrana getirdi. Ekranda Cardozo’nun attığı golün sahibi olarak Özer yazıyordu.
Cardozo, 40 yılda bir zar zor gol atıyor, bari onu da siz yemeyin!

GÜNÜN SÖZÜ
“Mutlu olmak için üç şey gereklidir: Bir şey yapmak, bir şey sevmek, her zaman bir şey ümit etmek.” (Joseph Addison)