28 ARALIK 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Aleyna Tilki, kendisinden 30 yaş büyük Haldun Demirhisar’la görüntülendi. Konuya dair ilk açıklamayı Tilki’nin annesi Havva Öztel yaptı. Öztel, ‘2. Sayfa’ya yaptığı açıklamada, “Haldun Bey, kızımın dört yıllık arkadaşı. Resim yaparak atölyesinde kafa dağıtır” dedi.

Öztel’in sözleri dedikoduların önünü kesmemiş olacak ki, bir açıklama da Demirhisar’dan geldi. Demirhisar, odatv4.com’a şunları söyledi:

“Her yan yana geleni sevgili yapmayın. Yani sanat için gençlerle çocuğumla beş yıldır arkadaş olan, benim de arkadaşım Aleyna ile birçok sanat projesi, onun kariyeri gibi birçok konu konuşuyoruz. Bizim böyle sevgili olduğumuza dair haberler yapıldığı zaman Türkiye’nin sanat çıtası aşağıya çekiliyor. Türkiye’nin sanat çıtasını hep beraber yukarıya çıkaralım. Ben sanatla ilgilenen birisiyim. Sanatla ilgili birçok projede yer aldım. Herkesle görüşebildiğim kadar görüşüyorum. Plastik sanatlarda resim, müzik ve heykelde de birçok iş yaptım. Aleyna benim canımın içi, oğlumun arkadaşı. Benim de arkadaşım. Bu görüşmelerin sonucunu magazin sayfalarında değil kültür ve sanatta görelim.”

Madem öyle niye çocuğunuz da yoktu o yemekte diye sormayacağım Demirhisar’a… Çünkü işin ‘özel hayat’ kısmı ilgilendirmiyor beni. Amma velakin iki açıklama arasında aklımızla alay eden çelişkiler söz konusu.

Anne Öztel, kızının ‘Haldun Amca’sının atölyesinde resim yaptığını söyledi, Demirhisar, şarkıcıyla Türkiye’nin sanat çıtasını yukarı çekmek için sohbet ettiklerini açıkladı.

‘Sanat insanı’ Demirhisar, madem ki 16 yaşından bu yana Aleyna Tilki’yle arkadaşsınız, madem ki birçok sanat projesi üstüne kafa yoruyorsunuz, beş yılda niye ‘kültür sanat’ adına ortaya bir eser veya proje koymadınız?

Öyle bir çalışma veya eseriniz mi yok?

Henüz ‘soyut’tan ‘somut’a geçemediniz mi yoksa?

O zaman Öztel’in bahsettiği kızının yaparken kafa dağıttığı resimleri gösterin de Türkiye ‘kültür sanat eseri’ görsün, kültür sanat sayfaları bayram etsin!

Hodri meydan!

YAZIP SİLDİĞİ TWEET’LER TRANSFERİNİ ENGELLEDİ

Spor Toto Süper Lig’de 2021-2022 sezonunun ilk yarısı bitti. Süper Lig’de 20. Haftanın maçları 7 Ocak’ta başlayacak. 12 Ocak’ta başlayacak ‘Ara transfer’ 8 Şubat 2022’de sona erecek. Futbol kulüplerinin kimleri gönderip, yerlerine kimleri alacağı belli olacak bu sürece her zaman olduğu gibi yine transfer yalanları damga vuracak.

Ara transfer sezonu açılmadı, ama bir kısım futbol basını Karagümrük’te oynayan Caner Erkin’i çoktan Trabzonspor’a transfer etti.

Ulusal basında “Caner Erkin’in yeni adresi belli oldu. Abdullah Avcı, eski futbolcusunu Trabzonspor’lu yaptı” haberlerinin çıktığı gün Trabzon basını “Caner Erkin’in 3 Temmuz tweet’lerini sildiği ortaya çıktı” diye manşet yaptı.

Trabzonspor Kulübü’nün Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise Caner Erkin transferine son noktayı koyan isim oldu. Ağaoğlu, katıldığı ‘Var Odası’ programında “Caner Erkin, Trabzonspor’u rüyasında görür. 2010-2011 sezonuyla ilgili bazı tweetlerini yakaladık” dedi.

Demek mi neymiş?

Sosyal medyada attığınız tweet’ler retweet’ler, yaptığınız paylaşımlar, beğeni veya yorumlar artık CV’nizin bir parçası… Attığınız tweeti, yaptığınız paylaşımı sonradan pişman olup silseniz bile yok olmuyor sosyal medyada bıraktığınız o dijital iz… O yüzden sonradan pişman olacağınız hiçbir şey yazmayın ve paylaşmayın.

GÜNÜN SÖZÜ

“En basit yalanları gözümün içine bakarak söyleyen aptallar tanıdım. İnandığımı sandılar; bense onların kuş kadar akılları ve cahil cesaretlerine hayrandım.” (Küçük İskender)