MİLLİYET CADDE – 16 Mayıs 2012 Çarşamba  ALİCE


tvem’de yaptığımız ‘Magazin Meydanı’na konuk olan Hülya Avşar, samimi açıklamalarda bulundu. Şov dünyasında ilişkilerin tam bir çorba olduğunu söyleyen Avşar Kızı, “Takip edemiyorum ve anlayamıyorum. Bu kadar kısa sürede nasıl aşık olunur? Duygular gerçek değil” dedi…

‘Magazin Meydanı’ adlı yeni bir programa başladık tvem’de. Moderatörlüğünü benim üstlendiğim programda meslektaşlarım Uğur Güneri, Nurettin Soydan, İdil Çeliker ve Yaşar Çakmak’la her pazartesi akşamı magazinin gündemini masaya yatıracağız.
Kimi zaman ünlü konuklarımız olacak, gündeme dair konular hakkında onlar da görüşlerini açıklayacak.
Saat 21.00’de başlayan canlı yayınımızın ilk konuğu Hülya Avşar, planlanan süre de 1.5 saatti.
Ortaya öylesine keyifli, eğlenceli bir sohbet çıktı ki, yönetmen ne reklam ya da tanıtım koyabildi araya, ne de planlanan saatte bitirebildi programı.
Hülya Avşar da formundaydı, o yüzden 1.5 saatlik program iki saatte bitti.
Avşar, ‘Magazin Meydanı’nda neler mi söyledi?
İşte Avşar’ın iki saatlik canlı yayında söylediklerinin özeti:

“Bu kadar çabuk evlilik olmaz”
Şov dünyasında ilişkiler son birkaç aydır tam bir çorba. O ondan ayrılıyor. O aşk bitiyor, iki gün sonra başka bir aşk başlıyor. Diyorsun ki iki gün önce o buna aşıktı, şimdi bu bir başkasına. Takip edemiyorum ve anlayamıyorum! Bu kadar kısa sürede nasıl aşık olunur?
Şunu söyleyeyim; herkes mutsuz. Çünkü yaşadıkları şeyleri gerçekten yaşamıyorlar. Aslında akıllar başka yerde. Herkes birbirine hava atmanın, o onu kıskandırmak için, bir diğeri ‘Bak ben iki günde buldum yeni bir sevgili’ demenin peşinde. Hiç kimse sevdiğiyle olamıyor. Ben sadece Ata Demirer ve Özge’nin (Borak) aşkına gerçek gözüyle bakıyorum. Bir de Kenan Doğulu’yla Beren Saat’in. Bu iki ilişkinin dışında gerçek anlamda herkesin mutlu olduğunu düşünmüyorum. İsim vermek istemiyorum, ama bu kadar çabuk evlilik olamaz gibi geliyor bana. Gerçek değil duygular. Hedef başka.

“Hayatıma girecek kişiye Zehra’nın da onayı şart”
Benim aileye bakışım farklı. O yüzden hayatım boyunca bekar yaşayabilirim. Bundan sonra 14 yaşındaki Zehra mı hayatıma yön verecek? Tabii ki. Doğurduysam, o çocuğun düşüncelerine göre hareket edeceğim. Hayatıma girecek kişiye Zehra’nın da onay vermesi lazım. ‘Benim de bir hayatım var. Çocuğum günün birinde beni bırakıp gidecek’ diyenlere öyle sinir oluyorum ki, anlatamam. Öyle bir şey yok. Tabii ki evlenecek, gidecek, ama annelik işte burada başlıyor. Çocuğunu üzmemeye mecbursun. Senin özel bir hayatın yok artık. Ciddi bir ilişki yaşamayı, evlenmeyi düşündüğüm birini ancak tanıştırırım Zehra’yla. O konularda şu anki çağa uymayabilirim. Biraz gericiyim. Dakka başı annesinin yanında erkek görsün istemiyorum çocuğum. Aşk için çocuğu ikinci plana katiyyen atmam.

“Kıvanç Tatlıtuğ modern Kenan İmirzalıoğlu klasik”
Kıvanç Tatlıtuğ’u ‘Kuzey Güney’de çok iyi buluyorum. Aşk-ı Memnu’da çok kilo almıştı. O zaman da beğeniyordum, ama yanakları şiş gibiydi. Ama burada bu fizikle, o kilo vermiş haliyle çok iyi. Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’u artık bir yere ayıralım. Artık tamamlar.
Kıvanç Tattıluğ mu Kenan İmirzalıoğlu mu?
Çok farklılar. Kıvanç Tatlıtuğ’la Kenan İmirzalıoğlu’nu ayırmak lazım.
Kıvanç Tatlıtuğ daha farklı bir tip ve daha popüler. Daha trendy yaşıyor. Daha çağdaş gibi geliyor bana. Spor yapıyor, her şeyi takip ediyor ve gençlere de örnek oluyor.
Kenan İmirzalıoğlu, kendini geri çeken klasik tipte.
Kenan’ı da beğeniyorum, ama ben daha bir Kıvanç tarafındayım, o kafadayım. Biri modern, biri klasik.

“Survivor’da favorim Anıl”
Survivor’da favorim Anıl. Acun, adayı ziyaret etmemi istedi, ama haziran sonuna kadar Zehra’nın mezuniyeti nedeniyle bir dizi etkinliği var, burada olmam lazım. Zaten Türkiye’den başka hiçbir yerden zevk almıyorum.
Sadece Bora Bora’ya gitmek istiyorum. Onun dışında merak ettiğim hiçbir yer yok.

“İstediğim senaryo gelmedi kendim yazıyorum şimdi”

Acun Ilıcalı’nın programlarında jüri üyeliği yaptığım, bu yüzden film ve albüm yapmadığım için beni eleştirenler var.
Biz Acun’la arkadaşız ve aynı zamanda da çalışıyoruz. Ben o iki programdan da çok keyif alıyorum. Bir kere çok eğleniyorum, artı para da kazanıyorum.
Doğru dürüst senaryo gelmiyor. Ne yapayım yani?
72. Koğuş’u çektim, single çıkardım buna rağmen mutlu edemiyoruz insanları.
Şimdi Taşkın’la (Sabah) bir albüm hazırlıyoruz. Eylül’de çıkacak.
İstediğim senaryo gelmeyince artık kendim yazdırmaya karar verdim.
Allah kısmet ederse ekim, kasım gibi çekmeye başlarız.

“Yalan Dünya’ya bayılıyorum”

‘Yalan Dünya’ya bayılıyorum. Özellikle de Olgun Şimşek’e. ‘Camış’ diyor ya, bitiyorum. Aradım dedim ki ona, pes! Hepsi çok başarılı ama Olgun öldürüyor beni. O dizide sadece Beyaz’ı oturtamadım. Beyaz kendine düşen görevi çok iyi yapıyor, mimiklerde süper başarılı, ama bir eksiklik var, ama nedir bilmiyorum.

“Bülent Ersoy’un, Beyaz’ı 4 saat hazırolda bekletmesi süperdi”

Bülent Ersoy’un konuk olduğu Beyaz Show’u izledim ve Beyaz’ın haline çok güldüm. Dört saat hazırolda bekledi Beyaz. Ben Beyaz Show’a gittiğimde dört saat ayakta beklemesin de görsün. Hareket edemedi.
Bülent Ersoy, Beyaz Show’da şarkı üzerine şarkı söylüyor. Beyaz da  hazırolda bekliyor ve arada bir de şarkıya eşlik etmeye çalışıyor yavrum. Çok eğlendim o programı izlerken. Bülent Ersoy’un oturduğu o koltuk da çok komikti.

NOT: Spiker Seda Öğretir, takım tutmadığını, habercilerin takım tutmasına karşı olduğunu, giydiği turuncu kıyafetin stüdyo ışıkları yüzünden ekrana sarı kırmızı gibi yansıdığını söyledi.