MİLLİYET CADDE – 24 MAYIS 2013 CUMA  – ALİCE

Seher-Mehmet Ali Aydınlar çiftinin, 2011 Ekim ayında Mustafa Eröğüt’le evlenen kızları Zeynep’in üç aylık hamile olduğunu öğrenince sevindim. Dilerim, altı ay sonra kucaklarına alacakları ilk torun, Aydınlar çiftinin yıllardır yaşadığı evlat acısını bir nebze de olsa azaltır.

fotoğraf-3

Çarşamba akşamı 19.30 uçağıyla dönecektik Cannes’dan. Bu yüzden 20.45’teki Trabzonspor-Fenerbahçe maçını kaçıracaktım ama öyle olmadı.
Kader işte!
Cannes’da dolaşırken baktım Seher-Mehmet Ali Aydınlar çifti karşımda.
Selamlaşıp, hal hatır sorduk.
Cannes’da evleri olduğunu, ara sıra birkaç günlüğüne de olsa kafa dinlemek için buraya geldiklerini söyleyen Aydınlar, ne zaman döneceğimizi sordu.
Akşam şu saatte döneceğiz dediğimde şöyle bir teklifte     bulundu:
“O saatte giderseniz kaçırırsınız maçı. Özel uçağımla geldim, maçı İstanbul’da izleyecek şekilde planladık dönüşü. Uçak müsait, isterseniz beraber dönelim.”
Aynı gün kahvaltıda, Efes’in Marka, Halkla İlişkiler ve İletişim Planlama Müdürü Nihan Erçetin’e, “Keşke dönüşümüz birkaç saat erken olsaydı, böylece maçı kaçırmazdık” diyen birinin böyle bir teklife hayır demesi mümkün mü?
Ben maçı kaçırmadım, 3 Temmuz’dan bu yana 2010-2011 sezonu Lig Şampiyonluğu Kupası’nın Fenerbahçe’den alınıp, kendisine verilmesini isteyen Trabzonspor’umuz, maçı kazanması halinde alacağı kupayı bile kaçırdı!
Fenerbahçelileri kutluyor ve Aydınlar’la Cannes’dan dönüş yolunda yaptığımız sohbete dönüyorum.

fotoğraf-5

 

Uçağı Falcon 2000 LX

Aydınlar’ın Falcon 2000 LX uçağı aslında 14 yolcu kapasiteli ama o bazı koltukları iptal edip, yatak haline getirdiği için 8’e indirmiş yolcu kapasitesini.
Özel uçağının yolcu kapasitesini azaltan Aydınlar, Acıbadem Hastanesi’ne ortak ettiği Japon ortaklı Malezyalı yatırım fonu Khazanah ve Integrated Healthcare’le (IHH) sağlık sektöründe büyümeye devam ettiklerini anlattı.
Altunizade’de satın aldıkları Marmara Üniversitesi Hastanesi ve İstanbul Huzurevi yerine     1.5 yıl içinde 300 yataklı, Taksim’de Habertürk’ün yanına 100 yataklı birer hastane yapacaklarını açıklayan Aydınlar, şunları söyledi:
“Maslak Acıbadem’in 45 bin metrekare olan kapalı alanını 60 bin metrekare daha büyütüp     105 bine çıkaracağız. Bodrum’daki hastanemizde ‘Sağlıklı Yaşam ve Zindelik Merkezi’ açacağız. Acıbadem Halkalı, ekim ayında hizmete girecek. Ataşehir’de müthiş bir kampüs yapıyoruz Acıbadem Üniversitesi’ne.”

Kızları üç aylık hamile

Sadece iş konuşmadık yolculuk boyunca.
Futboldan sağlığa, seyahat planlarından özellerine birçok konuda sohbet ettik.
Allah, düşmanıma bile yaşatmasın evlat  acısını.
Aydınlar çifti, 25 yaşındaki oğulları Mehmet Kerem Aydınlar’ı trafik kazasında kaybedeli tam beş yıl oldu ama içlerindeki evlat acısı hâlâ geçmedi.
Aydınlar’ın cep telefonunun ekranında oğlunun fotoğrafı, oğlunun adı geçtikçe Seher Aydınlar’ın oğlum diye iç çekmesi, acayip etkiledi beni.
Sohbet sırasında, 2011 Ekim ayında Mustafa Eröğüt’le evlenen kızları Zeynep Aydınlar’ın, üç aylık hamile olduğunu öğrenince sevindim. Dilerim, altı ay sonra kucaklarına alacakları ilk torun, Aydınlar çiftinin yıllardır yaşadığı evlat acısını bir nebze de olsa azaltır.

PARİS YAYLASINDA KARADENİZ ŞENLİĞİ

Aslında ‘Bizim Uşaklar’ın teklifi çok cazipti.
‘Paris’in yaylasında şenlik var!’ başlıklı davet metninde şöyle yazıyordu:
“Türkiye’nin doğa ve yayla turizmi bakımından önemli merkezlerinde düzenlenen yayla şenlikleri Avrupa’ya uzandı. Gurbetin hasreti, sılaya olan özlem; Paris’in yaylasında da dillendirilecek. Yöresel sanatçıların seslerinde dile gelen türküler üç gün boyunca Paris’in zirvesinde yankılanacak. Avrupa’nın bütün gurbetçileri bir araya gelip horon tutacak, halay çekecek, zeybek oynayacak.
AB ülkelerinden gelecek gurbetçiler Paris’in yaylası Cergy’de toplanıp hasret giderecek. Türkiye’nin kültürel tanıtımına katkıda bulunacak şenlik 24-25-26 Mayıs 2013’te Trabzonlular Derneği, Cergy Pontoise Derneği, Fransa Egeliler Birliği’nin katkılarıyla gerçekleşecek.”
Kusura bakmayın ‘uşaklar’, bu eğlencenize ortak olamadığım için.
Aslında Cannes’dan Paris’e geçip, Paris’in yaylasında düzenlenecek ilk Karadeniz şenliğinde olmak isterdim ama günler öncesinden verilmiş sözüm vardı.
Hemşehrilerim Paris yaylalarında horon oynarken ben, belediyenin davetlisi olarak Kütahya’dayım.

GÜNÜN SÖZÜ
Sana da yazık! Kimse seni benim kadar sevmeyecek.