10 MAYIS 2018 PERŞEMBE – MİLLİYET CADDE – ALİCE

 27 hafta vizyonda kalan ve 5 milyon 549 bin 003 kişinin izlediği ‘Ayla’ filmi, televizyonda ilk kez 13 Mayıs’ta Tivibu’da yayınlanacak.

Türkiye’nin Oscar’a aday adayı olarak gönderdiği yapım, 1950’de başlayan savaşta Güney Kore’ye destek için gönderilen Türk askerlerinden birinin, ailesini kaybeden küçük bir kıza sahip çıkışını anlatan bir dram.

Yiğit Güralp’in yazdığı, Can Ulkay’ın yönettiği filmi, önce Kos Adası’nda sonra Türkiye’nin Oscar’a aday adayı olarak gösterdiği dönemde Los Angeles’taki galasında izlemiştim.

Ayla’ ekibi, Los Angeles’tan Güney Kore’ye geçti. Çünkü Seul’de de filmin galası yapılacaktı. Ben de onlarla Seul’e gidecektim. Ancak galanın Türk Büyükelçiliği’nce düzenlenen bir etkinlik olduğunu ve Güney Kore’de gösterime girmeyeceğini öğrenince gitmekten vazgeçip, Türkiye’ye döndüm.

Pay TV olarak ilk kez Tivibu’da, açık kanal olarak ise FOX’ta yayınlanacak projenin nihayet Güney Kore’de de vizyona gireceğini öğrendim. MGD Ödül Töreni’nde karşılaştığım ‘Ayla’ ekibi, taraflar arasında imzalanan sözleşme uyarınca filme 18 Haziran’da Seul’da gala yapılacağını, 21 Haziran’da da 250 salonda vizyona gireceğini söyledi.

ÖDÜL GURURU VE ENFLASYONU

Hilmi Cem İntepe, ‘Survivor 2018’ için şubat ayından bu yana Dominik’te… ‘Allstar’ takımıyla başladığı yarışmayı ‘Gönüllüler’le sürdüren Hilmi Cem’in 2017’de çekilen filmi ise 25 Mayıs’tan itibaren vizyonda olacak.

Kudret Sabancı’nın yönettiği, İntepe ile Gizem Karaca’nın başrolü paylaştıkları ‘Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un hayatını anlatan bir film.

Göklere ve tayyarelere düşkünlüğüyle tanınan, mühendis, pilot ve Türkiye’nin ilk yerli uçağını üreten müteşebbis Hürkuş’u, Hilmi Cem’in canlandırdığı projede, Gizem Karaca ise eşi Hediye Hanım rolünde…

‘DİŞİ TARKAN’ NİHAN AKIN!

Tarkancoll, müzik dünyasının yenilerinden Nihan Akın’ın ‘Duy Beni’ şarkısına çektiği videoyu paylaştı. Tarkan’ın Fan Club üyelerinden Tarkancoll, Megastar dışında hiçbir şarkıcının videosunu paylaşmayan bir hesap… Tarkan’ın da takip ettiği hesaptan Nihan Akın’ın ‘Dişi Tarkan’ olarak lanse edilmesi de ilginç… Tarkancoll’un yaptığı bu paylaşım, Tarkan Fan Club üyelerini ikiye böldü. Çünkü Tarkan’ın eski koruması Levent Ağaoğlu’nun prodüktörü olduğu Nihan Akın’ın, Megastar’ın dışında hesapta paylaşılan ilk video olması ve şarkıcıya ‘Dişi Tarkan’ denmesine itiraz edenler oldu

GÜNÜN SÖZÜ

“Doğru olanı yaptığımda kaybettiğim kim varsa, yolu açık olsun.”