MİLLİYET CADDE – 19 NİSAN 2013 CUMA  –  ALİCE

‘Hükümet Kadın’ filminde Demet Akbağ’ın çocuklarından birini oynayan Bahadır Efe, adeta Mahsun Kırmızıgül’ün ikizi gibiydi. Efe, dersine öyle çalışmış ki, sesi, tavrı ve hareketleriyle jüri başta olmak üzere salondaki herkesin takdirini kazandı. 

fotoğraf (47)

Show TV’nin şimdiye kadar cuma ve cumartesi akşamları yayınladığı, bu haftaysa tek güne indirdiği ‘Benzemez Kimse Sana’ yarışmasının çekimleri pazartesi akşamları yapılıyor. 
Bu hafta ekrana gelecek bölümlerin çekimlerini takip etmek için beş saatimi sette geçirdim. 17.00’de gittiğim setten 22.00’de ayrıldım, 8 saat sonra da Arjantin’e uçtum.
İzleyebildiğim bölümde şu çekimler yapıldı.
Gamze Topuz, Nil Karaibrahimgil oldu ‘Ben Ona Resmen Aşığım’ı söyledi. Nuri Alço, Tanju Okan’ı canlandırdı, ‘Öyle Sarhoş Olsam Ki’yi okudu. Ayşenur Yazıcı, Emel Sayın’dan ‘Feride’yi yorumladı, Bahadır Efe’yse Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Belalım’ını.
Gamze Topuz’la Nuri Alço’nun performansları ‘idare eder’, Ayşenur Yazıcı’nınki ‘şahane’, Bahadır Efe’ninkiyse muhteşemdi.
‘Hükümet Kadın’ filminde Demet Akbağ’ın canlandırdığı karakterin çocuklarından birini oynayan Bahadır Efe, adeta Mahsun Kırmızıgül’ün ikizi gibiydi.
Efe’nin Kırmızıgül’e olan benzerliği sadece yapılan plastik makyajla sınırlı değildi.
Belli ki Efe, hem yetenekli, hem çalışkan biri.
Dersine öyle çalışmış ki, sesi, tavrı, hareketleri hatta düşünce tarzıyla ortaya öyle bir Mahsun Kırmızıgül çıkarttı ki, başta jüri olmak üzere salondaki herkesin takdirini kazandı.
O yüzden Bahadır Efe ismini şimdiden bir kenara not edin derim.

HUYSUZ VE TATLI ADAM!

Seyrettiğim bölümde yarışmaya damgasını vuran olaylardan biri de Murat Başoğlu’nun Hakan Peker’i taklit ettiği bölümdü.
Hakan Peker kılığında sahneye çıkan Başoğlu, ‘Efsane’ şarkısını söylemeye başladı.
Ortaya çıkan ses, orijinalinden farksızdı.
Stüdyodakiler Başoğlu’nun şovunu ağzı açık izlerken Seyfi Dursunoğlu, yapılan cinliği fark etti.
Mikrofonu kapan Dursunoğlu, söyleyenin aslında Başoğlu değil, sahne arkasında bekleyen Hakan Peker olduğunu ortaya çıkardı.
Peker’in “Sen söyler gibi yap, ben buradan şarkıyı söylerim” diye sahneye gönderdiği Başoğlu’na Dursunoğlu, “Erol Evgin’le Demet Akbağ yedi bu numarayı ama ben yemem” dedi.
Çekimlerde ‘Huysuz ve Tatlı Kadın’ şarkısını söyleyen Dursunoğlu’nu seyirciler ayakta alkışladı. Erol Evgin’in Dursunoğlu için “Huysuz ve tatlı adam” demesi de seyircilerden alkış aldı.

MÜSLÜM GÜRSES BURNU

Başak Akbay’ın Whitney Houston’dan ‘Greatest Love of All’ı, Ayşin Zeren’in Nükhet Duru’dan ‘Sevda’yı, İrfan Kangı’nın Çelik’den ‘Ateşteyim’i, Doğuş’un Müslüm Gürses’ten ‘Tanrı İstemezse’yi söyleyecekleri bölümü izleyemedim. Ama provalarda Doğuş’tan nasıl bir Müslüm Gürses olacağını gördüm. Plastik makyajın ilk aşamasında ortaya çıkan görüntü bana eğlenceli gelince, denklanşöre basmadan edemedim.

AKBAĞ KENDiNi BULDU

‘Benzemez Kimse Sana’da Hande Ataizi’nden boşalan koltuğa oturan Demet Akbağ, ilk iki hafta çok tutuktu.
Dördüncü bölümün çekimlerinde kendi de itiraf etti bunu.
Bu hafta ekrana gelecek bölümlerin çekimlerinde izlediğim Demet Akbağ’ın yavaş yavaş kendini bulduğunu söylemeliyim.
Seyfi Dursunoğlu gibi hazır cevap bir şovmenin her hamlesine karşılık vermek, zeka, espri yeteneği ve cesaret ister.
Dursunoğlu’nun salvolarını önce göğüsleyip, sonra ona aynı şekilde karşılık verecek kapasite Demet Akbağ’da var.
Akbağ’ın eksiği, cesaret ve özgüvendi.
Haftalar ilerledikçe Akbağ kendini buldu ve Seyfi Dursunoğlu’nun salvolarına yanıt vermeye başladı.
Sunucu Başoğlu’nun “Dünyada Angelina Jolie, Michelle Obama gibi yardımsever beş ünlüye verildi bu ödül. O isimlerden biri de sensin” diyerek Dursunoğlu’na verdiği ödül için Akbağ’ın yaptığı benzetmeler süperdi.
Akbağ, önce “Çiçeklerini mi unutmuşlar o saksının?” dedi, sonra da ödüle kumbara muamelesi yapıp, içine bozuk para attı.
Dursunoğlu da boş durmadı, Akbağ’ın her esprisine karşılık verdi. Dursunoğlu gibi bir laf cambazını bile zaman zaman susturmayı başaran Akbağ, performansını böyle devam ettirirse, ‘Benzemez Kimse Sana’ bittikten sonra tek başına şov programı yaparsa, hiç şaşırmam valla.
Çünkü Demet Akbağ, artık tam o kıvamda.

GÜNÜN SÖZÜ

En büyük mezar, insanın kalbine gömdükleridir.