MİLLİYET CADDE – 6 ŞUBAT 2013 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

İşte size baştan sona CNN Türk’te yaşanan ‘Medya Mahallesi’  ve Ayşenur Arslan krizinin perde arkası.

 

fft16_mf3015614‘Medya  Mahallesi’  pazartesi günü yoktu. İddia o ki, Ayşenur Arslan’ın Cumhuriyet’te yayımlanan söyleşisi, partneri Akif Beki’yi kızdırdı, o yüzden program yapılamadı. ‘Medya Mahallesi’, salı günü de yoktu CNN Türk’te. Aşk evliliklerinin bile uzun ömürlü olmadığı bir dünyada ‘zoraki ortaklık’tan gelecek bekleyenler için bu gelişme sürpriz olabilir ama benim için değil. Eninde sonunda böyle bir krizin doğacağı belliydi. Neden mi?
Önce 22 Eylül 2012 tarihinde bu köşede ‘Medya Mahallesi ekrana dönecek mi?’ başlıklı yazım, sonra Arslan’ın o döneme dair söyledikleri…
CNN Türk’ün Genel Müdürü Barış Tünay, Arslan’a yeni yayın döneminde ‘Medya Mahallesi’ni tek başına değil, Nagehan Alçı’yla birlikte yapmasını önerdi. Arslan, bu teklifi şiddetle reddetti. Alçı’yı kabul ettiremeyen genel müdür, bu kez Arslan’dan programı Yeni Şafak yazarı Kürşat Bumin’le yapmasını istedi. Arslan “Tamam” deyince Bumin’e teklif götürüldü.
Bumin de “Tamam” dedi ama ‘Medya Mahallesi’, CNN Türk’ün yeni yayın planına giremedi. CNN Türk, başka bir sebeple Bumin’den vazgeçince Tünay, Arslan’a, “Enver Aysever ‘Dört Bir Taraf’tan ayrıldı. Onun yerine seni alalım programa” dedi. Arslan bu teklifi de, “Nagehan Alçı’yla birlikte program yapacak olsam, ‘Medya Mahallesi’ni birlikte yapmamızı teklif ettiğinde kabul ederdim. Asla yapmam bunu” diye kabul etmedi.
Bunun üzerine CNN Türk’ün genel müdürü, “Ayşenur Hanım ama siz de hiçbir seçenek bırakmıyorsunuz bana” deyince ünlü televizyoncunun yanıtı şu oldu mu?: “Tazminatımı ödeyip beni çıkarmak gibi bir alternatifiniz var hâlâ.” Bugünlerde  oğlu Sinan’ın evlilik hazırlıklarıyla uğraşan Ayşenur Arslan ve onunla özdeşleşen ‘Medya Mahallesi’nin son durumu budur!
Sonrası malum…

Ayşenur Arslan anlatıyor
Tarih: 3 Şubat 2013. Cumhuriyet’ten Esra Açıkgöz sordu, Ayşenur Arslan yanıtladı…
– Programınız ‘tatil’e girince el çektirilmiş, sürülmüş gazeteciler arasındaki yerinizi alacağınızı düşünmüştük… Neyse ki döndünüz. Ama yalnız değilsiniz. Akif  Beki’yle program yapmama şansınız var mıydı, diye sormayacağım, saflık olur.
-Aslında bana o dönem, çok açık şekilde “‘Medya Mahallesi’ bitti” deyip başka şeyler önerdiler. “Yapmam” dedim. O zaman CNN Türk’teki varlığımın gereksizleşeceği söylendi. “Tamam” dedim. Yani işsizliği, ekrandan uzak kalmayı göze almıştım. Programın iki kişilik hali de bundan sonra ortaya çıktı. Programa çıkmadan sekiz gün önce Akif Beki ismi geldi. Onunla ilgili çok bilgim yoktu, 1-2 kere program yapmıştık, o kadar. Ekrana çıkabileceğim isim olabilir diye düşünmüştüm.”
– Başka isim önerilmiş miydi?
-İsimlere, “Hayır” demiştim. Aslında programı iki kişiyle yapmayı kabul edip etmeme konusunda hem kendimle çok mücadele ettim, hem yakınımdakilere çok   danıştım. Herkes, “Bir şeyleri dile getirmek için ekranda  olmalısın” dedi.
Gördüğünüz gibi, ne yazıyorsak o!

RADYODAN DA YAYINLANACAK

Televizyon ve radyo dünyasından taze bir haber… Kanal D’de hafta içi her sabah canlı yayınla seyirci karşısına çıkan İrfan Değirmenci, pek yakında Radyo D’den de seslenecek sevenlerine. Çünkü 06.45-09.00 saatlerinde  Kanal D’den canlı yayınlanan ‘İrfan Değirmenci ile Günaydın’, aynı anda Radyo D’den de yayınlanacak.

ASLA İNANMAM!

Avrupa’da şike kasırgası varmış. Çünkü Avrupa   Birliği Polis Teşkilatı, 380’i Avrupa olmak üzere dünya çapında 680 maçta şike yapıldığını açıklamış. Şike yapılan ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Slovenya,   İngiltere, Macaristan ve Hollanda’nın yanı sıra Türkiye de varmış ve bir numaradaymış. Asla inanmam…   Bir kere biz Avrupalı değiliz. Duyan duymayana haber versin Şanghay’dır yeni gözdemiz.
Asla inanmayacağım bir haber daha: Rusya’da bir yıl içinde ‘alkol teröristi’ 16 yolcu, temiz hava almak için uçağın kapısını açmaya çalışmış… “Çirkin kadın yoktur, az votka vardır”a eyvallah, ama buna da kimse inanmaz. Niye mi? Çünkü Türkler şike yapmaz, Ruslar sarhoş olmaz!

GÜNÜN SÖZÜ
Bu dünyada öyle insanlar var ki, eskiciye versen karşılığında mandal bile alamazsın.