MİLLİYET CADDE – 7 ŞUBAT 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Eski TBMM başkanlarından Necmettin Karaduman’ın başkanlığını yaptığı Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı (TAMEV),  şehrin  kurtuluş yıldönümü nedeniyle İstanbul’da ilginç bir sergi açacak.

Akatlar’daki Mustafa Kemal Merkezi’nde 13-28 Şubat tarihleri arasındaki sergiye sadece Trabzonlu ressamlar değil, yolu Trabzon’dan geçen ressamlar da eserleriyle katılacak. ‘Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar’ sergisinin resmi açılışı, 13 Şubat’ta. Serginin protokol açılışıysa 12 Şubat 2013 Salı akşamı 19.00’da yapılacak.
İş ve sanat dünyasından ünlülerin katılacağı bu davette, sergilenen tabloların satışı da gerçekleştirilecek. Resimlerin satışlarından elde edilen gelirin yarısı TAMEV’e, yarısı eser sahibine kalacak. İşte o sergide eserleri sergilenecek ‘Yolu Trabzon’dan Geçen Ressamlar’: Hayri Ağan, Osman Akbay, Alaattin Aksoy, Hakan Aksu, Selmanur Aktaş, Mustafa Salim Aktuğ, Gaye Su Akyol, Muzaffer Akyol, Osman Altıntaş, Mustafa Ata, Nevzat Atalay, Atilla Atar, Aydın Ayan, Mustafa Ayaz, Ercan Ayçiçek, Meher Bayramov, Ümran Bulut, Ömür Burhanoğlu, Ali Candaş, Aşan Cora, Mahmud Cüda, Hamiye Çolakoğlu, Rasim Çubukçu, Osman Zeki Demirkale, Gamze Duman, Haydar Durmuş, Burcu Ayan Ergen, Güler Erol, Hakan Esmer, Serap Murathan Eyrenci, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Şafak Eyüboğlu, Necati Seydi Ferahoğlu, Hamit Görele, Veysel Günay, Abit Güner, Mehmet Hacıfettahoğlu, Murat Ilgın, Orhan İlyas, Kemal İskender, Asım İşler, Ertan Kadıoğlu, Zafer Kalfa, Ahmet Kalkan, Raif Kalyoncu, Alaybey Karaoğlu, Yusuf Katipoğlu, Koray Keküllüoğlu, Kayıhan Keskinok, Zeki Kocamemi, Hüsnü Koldaş, Mustafa Hikmet Malkoç, Ceyhan Murathanoğlu, Çiğdem Menteşoğlu, Mustafa Orkun Müftüoğlu, Gönül Nuhoğlu, Adil Ocak, İbrahim Örs, Mehmet Özer, Kerem Can Özmen, Saldıran Özmen, Orhan Peker, Tayfun Pirselimoğlu, Aslı Sali, Adil Salih, Azmi Sekban, Mustafa Sekban, Nedret Sekban, Esra Şatıroğlu, Kadir Şişginoğlu, Tunç Tanışık, Elvan Tekcan, Süleyman Saim Tekcan, Sali Turan, Burhan Uygur, Hanefi Yeter, Serdar Yılmaz, Şenol Yorozlu.
Not: İsimler soyadına göre alfabetiktir.

MAKETTEN SATIŞTA SiGORTALI GÜVENCE

Geçenlerde ‘Reklamla aldatmak’ başlıklı yazımda dikkat çekmiştim, ünlülerin oynadığı reklamlarla cazibe yaratıp, maketten daire satan inşaat şirketlerinin günün sonunda insanları mağdur etmemesi için devletin birtakım tedbirler alması gerektiğine.
TRT Haber’de Ahmet Böken’in hazırlayıp sunduğu ‘Neler Oluyor?’a konuk olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bu konuda ciddi bir hazırlık içinde olduklarını açıkladı. Yazıcı, “Maketten satış’ı yasaklamak gibi bir niyetimiz yok. Maketten satışın yasaklanması konut maliyetlerini artırır. Ama öte yandan ev sahibi olmak isteyenlerin de mağduriyet yaşamaması için sigorta getireceğiz” dedi.

6391_6707YILMAZ ERDOĞAN NE iSTEDiYSE OLDU

Yıl, 1995… ‘Mükremin’ rolüyle yıldızı parlayan Yılmaz Erdoğan, “Sinema için çok ciddi projelerim var. Sinemada da kariyer yapmak istiyorum” diyor. gecmisgazete.com adlı sitede Yılmaz Erdoğan’la ilgili bu nostaljik haberi görünce hemen tıkladım ki o da ne?   31 Aralık 1995 tarihli ‘Milliyet’in kupürü çıkmasın mı? Yılmaz Erdoğan’la söyleşi yapıp, onu bir portre gibi yazan da ben…
Senaryosunu yazdığı ‘Bir Demet Tiyatro’daki ‘Mükremin’ tiplemesiyle yıldızı parlayan Erdoğan bana, “Sinema için ciddi projelerim var. Onlar üzerinde çalışıyorum. Sinemada yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kariyer yapmak istiyorum” dediğinde 1995’in son günleriydi. Aradan 18 yıl geçti, Erdoğan’ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak nasıl bir kariyer yaptığı ortada.
Tıkır tıkır işlemiş kariyer planı…

urlGÜNÜN KAZANANI
“Bu devlet bana bir görev verirse ben korkmadan ama hiç korkmadan mağaralara gidip o insanları ikna ederim. Masal anlatsam bile beni dinlerler” diyen Ayşen Gruda.

 

 

url-1GÜNÜN KAYBEDENi
Kendisine hediye ettiği atın, aslında eski sevgiliye alınmış bir hediye olduğu ortaya çıkmasına rağmen Enver Selim Kurtoğlu’yla evlenen, boşandıktan sonra da “Benden aldığı 500 bin TL’yi geri vermedi” diye dava açan İpek Tuzcuoğlu.

 

 

GÜNÜN SÖZÜ
İlaç gibidir insanlar, kimi şifa olur, kimi zehir.