2 HAZİRAN 2019 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Kendisinin ve gençlik aşkının doğum günlerinde yaptığı paylaşımlarla gündem olan Beren Saat, asıl bombayı boşanacakları söylenen eşi Kenan Doğulu’nun yaş gününde patlattı. Oyuncu, sosyal medyada yine gündem olan paylaşımında şunları yazdı:

“Ben oyun arkadaşımı buldum galiba dedim bir akşam, gözlerin parlayarak baktın. Gece gitar sesiyle uyandım; bir şarkıya başlamıştın, büyülendim.
Biz o şarkıyı beraber bitirirken, aşk şarkısı olduk. Birbirimizin yaralarını öptükçe, can arkadaşı olduk. Yaydığımız aşk enerjisiyle çevremizde iklim değişikliğine sebep olduk ve beraber eğlendik. Sonra bir noktada sen masumiyetini kaybettin; ben de oyun arkadaşımı, yol arkadaşımı… Bir yerlerin kapısında el ele çekilmiş naylon fotoğraflarımızı aşk sananlar için bunlar, arkadaşlarımızın gözünden hesapsızca biz işte…

‘Demode romantizm’
“Ne zaman boşanacaksınız?” diyorlar sürekli; güvenmek, bağlanmak, vazgeçmek bütün bu duygusal süreci hiç merak eden yok.Boşanmak işin en kolay kısmı, ben evlenmeye de görece, az hevesli tarafım zaten. Benim için esas olan hep aşktı, aşktır!
Bir yastıkta kocamak mı, beraber ölmek mi insanların bir aşktan anladığı bilmiyorum. Oysa sen, ben, babanın gitarı, bir yatağın içinde; sonsuz zamanın durakladığı, ömrün tamamlandığı yüzyıllar yaşadık. Bu demode romantizmde ortağım olduğun için teşekkür ederim.
Sen tabii ki yeni şarkılar yazacaksın. Artık içimde ne öfke, ne ufak bir pişmanlık; her damla gözyaşıma ziyadesiyle değdin. İyi ki doğdun da, sana aşık oldum.”

Ruh halinin MR’ı…
Yıllarca, “Şair bu betimlemeyle aslında ne demek istedi?” diye insanların algılama kapasitesini test edenler bu soruyu artık şöyle güncellemeli: “Beren Saat, ‘aşk’ ve ‘evlilik’ temalı bu paylaşımla ne demek istedi?”
İstanbul’dan Madrid’e uçarken, Saat’in yaptığı son paylaşımı okuttuklarıma aynı soruyu yönelttim. Uçak Madrid’e indiğinde onlar hâlâ girdikleri türbülansın etkisindeydi.
Otele gidince, medyanın oyuncunun yazdıklarını nasıl haberleştirdiğine ve sosyal medyada nasıl yorumlandığına baktım.
Saat’teki kafa karışıklığından, oyuncunun eşi Doğulu’yla ilişkilerinin ilginç detaylarını bile anlattığı yazısını okuyanlarda da vardı.

KUTLUAY, BAYRAMDA ÇOCUKLARIYLA  ABD’DE
UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki son kupasını 2005 yılında İstanbul’da kazanan Liverpool ile bu kupada ilk kez finale kalan Tottenham arasındaki maçı izlemek için Pepsi’nin davetiyle, Madrid’e geldim. İstanbul Havalimanı’ndan yurt içine uçuş yapmıştım ama dış hatlar terminali ve CIP yolcu salonunu ilk kez kullandım.
Atatürk Havalimanı’nın dış hatlarında Türk Hava Yolları’nın bir business lounge’ı vardı. Business class uçanlar ve Miles&Smiles kart sahipleri aynı salonu  kullanıyordu. İstanbul Havalimanı’nda yapılan ikramlar aynı ama THY ile business uçanlarla, Miles&Smiles kart sahiplerinin kullandıkları salonlar ayrı.
THY’nın busines lounge’ında, boşandığı eşi Demet Şener’in kısa süre önce çocuklarının nafakasını ödemediği için icra takibi başlattığı, onlara sağlık sigortası yatırmamakla suçladığı İbrahim Kutluay’ı gördüm. Şener’in iddialarını banka dekontlarıyla yalanlayan Kutluay, yalnız değildi. Yanında kızı ve oğlu vardı. “Yolculuk nereye?” diye sorduğum Kutluay, Amerika’ya tatile gittiklerini söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ
“Gerçek aşk söz konusu olduğunda hiçbir şey karmaşık değildir.” (Sarah Jio)