30 MAYIS 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

NTV spikeri Oğuz Haksever, sunduğu bültende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ ilan edilen Yassıada için “Yassıada demiyorum, yaslı ada diyorum” demesi üzerine ne yaptı?
“Neresi yaslı ada be! Canına okumuşsun…”  

Haksever, yayına yansıyan tepkisinin Cumhurbaşkanı’na değil, projeyi yapanlara olduğunu açıklayıp, özür diledi.
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Habertürk TV’nin canlı yayınına katıldı. Moderatörlüğünü Didem Arslan Yılmaz’ın yaptığı yayında İmamoğlu’na soru soranlar arasında Habertürk TV’nin ekran yüzleri Nagehan Alçı ile Mehmet Akif Ersoy vardı. İmamoğlu, Alçı’nın ‘Klasik bir CHP çizgisi’ vurgusundan neyi kastettiğini sorunca, moderatör Didem Arslan Yılmaz araya girip, “Nagehan’ın CHP alerjisi var” dedi.
Salı akşamı Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’de bakın ne oldu?  Haber bülteninde sıra 23 Haziran’da yapılacak seçimin iki adayıyla ilgili habere gelince Portakal, şunları söyledi:
“Sadece ve sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy kullanacaksınız. Başka hiçbir madde yok. İki aday var burada. Biri Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı… Şey özür dilerim CHP’nin İstanbul Büyükşehir adayı… (Gülerek ve eliyle yukarıyı işaret ederek) Allah söyletiyor herhalde.”
Üç farklı kanalda, üç deneyimli televizyoncunun yaptıkları, talihsiz canlı yayın kazaları mı yoksa Portakal’ın dediği gibi “Allah’ın söylettikleri” mi?
Bana göre olan şu:
İnsanoğlunun dilinin ucuna kadar gelip söyleyemediklerinin yaptığı birikim, bir noktadan sonra ‘otokontrol’ü, ‘mantık süzgeci’ni bypass edip, ‘iç sesi’ devreye sokar ve gerçek düşünceler, hisler dilinizden dökülür.
O yüzden radyo ve televizyonların canlı yayın arşivi, böyle ‘iş kazaları’yla doludur.

BİRLİKTE PROGRAM  YAPSALAR, İZLERİM 

Simge Fıstıkoğlu’nun NTV’de sunduğu ‘Bana Söz Ver’ programının canlı yayın konuğu, ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’di.
Sunucunun Sönmez’le kalp sağlığı üzerine yaptıkları sohbeti keyifle izledim. Uzunca bir süre birçok insanın, ‘sarışın güzel’ kontenjanından ekrana çıkarıldığını söylediği Fıstıkoğlu’nun o programı, şunu gösterdi:
Sunucu, artık programında işleyeceği konuya çok iyi hazırlanan, konuğunu konuşturmak için ona şahane sorular yönelten başarılı
bir ekran yıldızı.
NTV yöneticilerinin yerinde olsam, Fıstıkoğlu’na, kalp sağlığı konusunda ekran karşısındaki herkesin anlayacağı dilden konuşan Prof. Dr. Sönmez’le birlikte program yaptırırım.

ALTI ESKİ YARIŞMACI, ‘SURVIVOR’A NE KATTI?   

Acun Ilıcalı’nın eski yarışmacılardan Ogeday, Damla, Adem, Atakan, Hakan ve Nagihan’ı Dominik’e götürmesi ‘Survivor Türkiye-Yunanistan’a ne kattı?
Altı ‘Survivor’ yıldızı ‘Survivor Türkiye-Yunanistan’a kayda değer bir reyting getirmedi, ama yarışmayı renklendirdi ve izleyenleri mutlu etti.
Adem, Atakan ve Hakan, dört aydır parkurları ezberleyen yarışmacılardan puan alarak formda olduklarını gösterdi.
Parkurdaki en ilginç yarışlardan biri, Sema’nın ikizi Seda’yla Nagihan arasındaydı. Malum Sema ile Nagihan, ikizi Seda hakkında TV8’de yaptığı yorumlar yüzünden kavgalı. Dominik’te Seda, parkurda Nagihan’a fark atınca, İstanbul’daki ikizi Sema’nın yağlarını eritti.

GÜNÜN SÖZÜ
“Kalp ruha der ki, ben severim, aşık olurum, ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir, sen yeter ki sev.” (Şems)