9 Ocak 2024 Salı  –  Milliyet  –  Alice

Magazinciler, Nişantaşı’nda karşılaştığı Burcu Biricik’e sordu:

“Sektöre küskünlük var mı?” Oyuncunun bu soruya verdiği yanıt şu oldu:

“Yok canım… Öyle bir durum söz konusu değil. ‘Daha iyisi ile nasıl döneriz?’ çabasındayım. Onun için de biraz dinlenmek lazım…”

Bizdeki yıldızlar genelde, “Çeşme akarken küpleri doldurmak lazım” felsefesiyle hareket ettiğinden kendini nadasa çeken pek yok.

Başrol ya da karakter oyuncularının çoğu bir diziyi bitirince, anında yenisine başlar. Kimse üstüne sinen karakteri seyircinin unutmasını beklemez.

O yüzden Biricik’in “Daha iyisiyle dönmek için biraz dinlenmek” sözü önemli. Bu demektir ki, oyuncu, 8 Nisan 2021’den 15 Haziran 2023’e kadar Kanal D’de yayınlanan ‘Camdaki Kız’daki başarısını yineleyeceği bir proje bulmanın peşinde. O zamana kadar setlerden uzak kalacak.

Başrol oyuncuları mesleki ömürlerini uzatmak için Biricik gibi yapmalı. Paranın cazibesine kapılmadan ve panik yapmadan hep daha iyisini bulana kadar hiçbir yeni projeye “Evet” dememeleri gerekir. Çünkü reyting almadığı için biten her dizide fatura başrol oyuncularına çıkar.

Onur Akın’dan Tarık Akan’a şarkı

9Yıllarca yazıp, bestelediği ve yorumladığı eserlerle müzik dünyasında kendine özgün bir yer edinen Onur Akın’dan bu kez Tarık Akan için özel bir şarkı geldi.

Fikret Dimen’in yazdığı ‘Selam Söyle Tarık Akan’ı besteleyip, yorumlayan Onur Akın, bu esere şahane de bir klip hazırladı…

Akın’ın, Tarık Akan şarkısının klibi, Nebil Özgentürk ve ‘Bir Yudum İnsan’ ekibiyle birlikte sanatçının kurduğu Taş Mektep, Muammer Yanmaz ile ‘Bir Yudum İnsan’ın stüdyolarında çekildi. Yönetmenliğini Sinan Özer’in yaptığı belgesel tadındaki klipte ve şarkıda Onur Akın, Tarık Akan’dan; Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Uğur Mumcu, Ruhi Su, İlhan Selçuk, Türkan Saylan gibi aydınlara ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e selam söylemesini istiyor. Onur Akın, ‘Selam Söyle Tarık Akan’ın klip çekimi ve kurgusunun iki ayda bittiğini söyledi.

Banu Alkan’dan hep aynı nakarat

“Seni taklitçi Kezban seni. Saçlarının uçuşuna kadar beni taklit ediyor”, “Taklitler aslını yaşatır. Önce yeşil gözler lensle, sonra da leoparlar. Beni taklit ettiğini çok iyi biliyorum.”

Banu Alkan, iş insanı, model ve televizyon yıldızı Kylie Jenner’ın kendisini taklit ettiğine dair Instagram’dan bunları yazdığında takvim yaprakları 30 Kasım 2020’yi gösteriyordu.

‘Afrodit’ bu storylerin ardından Kylie Jenner’ın mesaj attığını yazdı, ama o hesabın sahte olduğu ortaya çıktı.

Aradan dört yıl bir ay geçti, Banu Alkan, yine Kylie Jenner ile gündemde…

Neden mi?

Bir zamanlar Safiye Soyman ve Bülent Ersoy’la televizyonda yaptıkları programın bu kez YouTube versiyonu ‘Dünya Güzellerim Masada’ ile kameralar karşısına geçen Banu Alkan’a yönetmen Mustafa Kotan, Kylie Jenner’ı hatırlatınca o da anlatmaya başladı:

“Banu Alkan’la kendini yarattı. Annesi bile beni takip etti. Ayrıca ben bunu çok evvel fark ettim ama menajerime, ‘Biz konuşmayalım’ dedim. Gazeteler yazdı, köşe yazarları yazdı. O zaman ‘Şimdi oldu’ dedik.”

Oysa Banu Alkan, Kylie Jenner’a “Taklitçi Kezban” yazana kadar hiçbir haber, yorum ve yazı çıkmadı bu konuda.
Banu Alkan’ın mesleği oyunculuk, ama 2005’ten bu yana oynadığı film ve dizi yok.
Şarkıcılığı da denedi, ama uzunca bir süredir yeni bir şey çıkarmadı.

O yüzden yönetmen ‘Dünya Güzellerim Masada’ izlensin diye ‘Afrodit’e böyle sorular sordu, o da aynı temcit pilavını ısıtıp, servis etti ve aynı nakaratı söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğin tek şey kendi karanlığın olur.” (Descartes)