11 Ocak 2024 Perşembe  –  Milliyet  –  Alice

81.Altın Küre’ye (Golden Globe) damga vuran olaylardan biri sunucu Jo Koy’un yaptığı espriyle Taylor Swift’i kızdırması oldu. Sunucu, “Golden Globe ile NFL (National Football League) arasındaki en büyük fark; Altın Küre’de Taylor Swift’in daha az kamera çekimi olması” dedi. Swift, kadehinden bir yudum daha içti ve töreni terk etti.

Sunucu, Swift’in Amerikan Futbolu’nun yıldız oyuncusu olan sevgilisi Travis Kelce’i desteklemek için sık sık maçlara gitmesine ve bu sırada kameraların Swift’e yoğunlaşmasına atıfta bulundu. Ancak sunucu, o gece medyanın, onca yıldız arasından en çok ilgiyi Taylor Swift’e gösterdiğinin bile farkında değildi.

Ödül için Emma Stone anons edildiğinde Taylor Swift, onun için yüksek sesle tezahürat yaptı. Basın mensup-arı bunu hatırlatınca Emma Stone küfürlü bir espri yaptı:

“Ne g.. d.. O?”

Oyuncu sonra da durumu toparlamak için, onu 20 yıldır tanıdığını, son yıllarda hayatlarında yaşadıkları değişikliklere rağmen dostluklarının sürdüğünü söyledi.

Dedikoducu starlar

Bir ilginç olay Timothee Chalamet, Kylie Jenner, Selena Gomez ve Taylor Swift arasında yaşandı. Oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez, oyuncu Timothee Chalamet ile fotoğraf çektirmek istedi. Ancak Kylie Jenner, Gomez’in sevgilisiyle fotoğraf çektirmesine izin vermedi.

Nasıl mı ortaya çıktı bu?

Daha sonra yakın arkadaşı Taylor Swift’in yanına giden Selena Gomez’in anlattıklarından… Kameralar iki yıldız ismi yakın plan çektikleri için, Gomez’in Jenner’ın sevgilisi Chalamet ile fotoğraf çektirmesine engel olduğunu anlatması mikrofonlara yansıdı. Swift’in duydukları karşısında ağzı açık kalması da kameralara yansıdı.

Selena Gomez gibi yıldızın Timothee Chalamet’le fotoğraf çektirmek istemesi, üstelik bunu yanında sevgilisi varken yapmaya kalkması ilginç.

Taylor Swift gibi çıktığı ‘Eras Tour’la Amerika kıtasını sallayan, ABD ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan bir starın dedikodu merakı da öyle…

‘Bu nasıl soru?’

Ödül törenine girişte bir muhabir, Jennifer Lopez’e, Ben Affleck’le evliliğinin ‘son evliliği’ olacağını nasıl bildiğini sordu. Jennifer Lopez, bazı sosyal medya kullanıcıları gibi muhabire tepki göstermedi. 54 yaşındaki yıldız, önce gülümsedi, ardından şunları söyledi:

“Bildiğinizi söylediklerinde, bilirsiniz. Ve bilmediğiniz diğer zamanlarda da bilmiyordunuz. Bence herhangi bir işe adım atmadan önce her zaman en iyi niyetlerle hareket ediyorsunuz.”

Sunucunun Taylor Swift esprisi gibi, muhabirin Altın Küre Ödül Töreni’ne eşiyle el ele gelen Jennifer Lopez’in Ben Affleck’ten önce üç evlilik (Marc Anthony, Chris Judd ve Ojani Noa) yaptığını hatırlatması da yersiz bir soruydu.

Gençlere zararlı olacak içerikleri gizleyecekler

Meta platformları, Facebook ve Instagram’da gençlere yönelik daha fazla içeriğin gizleneceğini duyurdu.

Çünkü şirket, uygulamalarının bağımlılık yaptığı ve gençlerde ruh sağlığı krizini körüklediği iddiaları nedeniyle hem ABD’de hem de Avrupa’da baskı altındaydı. Meta hakkında bu nedenle ABD’de açılan davalar vardı.

Bu yüzden Meta, yakında devreye girecek bu uygulamayla, gençlerin Instagram’da ‘Arama’ ve ‘Keşfet’ gibi özellikleri kullanırken intihar, kendine zarar verme ve yeme bozuklukları gibi hassas içeriklerle karşılaşmasını zorlaştıracak.

GÜNÜN SÖZÜ

“Başkalarından öğrendiklerini çok çabuk unutursun, ama kendi başına öğrendiklerin kalıcı olur. Ayakta durmanı sağlar.” (Haruki Murakami)