14 EKİM 2018 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Şimdiye kadar çoğu Hollywood yapımı olan ve merkezinde Amerika, Rusya, İsrail, İngiltere ve Alman gizli servislerinin işlediği bir sürü cinayet filmi izledim.
Kimi gerçek olaylardan esinlenerek, kimi de hayal ürünü senaryoların hiçbiri, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Krallığı’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda buharlaşması kadar hafızamda iz bırakmadı.
Çünkü dünyada başka örneği yok bu olayın.

Filmlerde yurt dışındayken ölümden kaçanların sığındığı vatan toprağı olarak hafızalarımızda yer eden büyükelçilik veya konsolosluklarda ilk kez oluyor böyle bir şey.  Suudiler’in yaptığını, onca casus filmi yazan senaristlerin akıl edememesi sinemaya dair, “Hiçbir senaryo, gerçekten daha ilginç değildir” gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Uyuşturucu kartellerinden O.J. Simpson’a, Kenndy’nin öldürülmesinden CIA, KGB, MOSSAD, BND  gibi dış istihbarat örgütlerinin gerçekleştirdiği suikastlere kadar birçok cinayetin filmini veya dizisini yapanlardan bakalım ilk hangisi ele alacak Suudi Arabistan, Türkiye ve Amerika boyutu olan Cemal Kaşıkçı hadisesini?

AVATAR ATAKAN, ‘ÇUKUR’DA

‘Avatar’ lakaplı milli dövüş sporcusu Çağan Atakan Arslan, pazartesi akşamlarının en çok izlenen dizisi ‘Çukur’dan teklif aldı.  Televizyon izleyicilerinin ‘Survivor’ yarışmasından ve ilk sezonunda oynadığı ‘Söz’ dizisinden de tanıdığı Avatar Atakan, Ay Yapım’dan gelen teklifi kabul etti. Başlıca rollerini Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu ve Perihan Savaş’ın paylaştığı ‘Çukur’da ünlü kickboksçu ‘kötü adam’ olarak izleyici karşısına çıkacak.

Tasarımcı Serap Korkmaz’la geçen yıl evlenen ve haziran ayında baba olan Avatar Atakan, dövüşçüyü oynayacağı bir film projesi üzerinde de çalıştığını söyledi.

SEZEN VE ÖZCAN HAYRANI İKİ GENÇ KIZIN MACERALARI

Film festivali için gittiğim Adana’da tanıştığım kader ortağı iki genç kızdan Gözde Nevk hemşire, Gamze Bozkaya ise Adana Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün fotoğrafçısı…

İki genç kızın ortak yanı, hayran oldukları sanatçılar için yaptıkları…

Gözde Nevk, Instagram nickname’ini ‘SadeceSezen’ yapacak kadar fanatik bir Sezen Aksu hayranı. Adanalı hemşire, sanatçıyla tanışma şansını yakaladı, ama o fırsatı bakın nasıl kaçırdı:

“Sezen Aksu’nun Harbiye’deki ‘Sezen’li Yıllar’ konseri öncesinde bir karaoke yarışması vardı. Kazanan, Aksu’yla tanışacaktı. Vokalist Ferah Abla’dan ders aldım, Gamze’nin fotoğrafçılık tecrübesiyle Kapadokya’da çektiğimiz Aksu şarkısını YouTube’a yükledik ve birinci oldum. Konsere bir gün kala, İstanbul’a gelmemi söylediklerinde havalara uçtum, ama asgari ücretle çalışan biri olarak uçak bileti alacak param olmayınca gidemedim. O konserde Minik Serçe’nin sahneyi bıraktığını açıklaması içime yara oldu. ‘SadeceSezen’ hesabımda Aksu videolarını paylaşarak, teselli ediyorum kendimi.”

Gamze Bozkaya’nın Özcan Deniz hayranlığıyla başlayan macerası ise şöyle:

“Ona hayranlığım 11 yaşında başladı. Tek hayalim, birlikte çay içebilmekti. Fan sayfası açıp, 2012’de bu şansı yakaladım. Sonra kendisiyle çalışmaya başladım.

Üç yıl onun adına açtığım sosyal medya hesaplarını yönettim. Uğradığım haksızlıklardan sonra o camiayı terk edip, Adana’ya geldim. Artık fotoğrafçılıkta kariyer peşindeyim. İki hafta önce 27 ülkeden 735 fotoğrafçının katıldığı yarışmada en prestijli ödülü aldım. Hayallerinizin peşini bırakmadığınız sürece imkansız diye bir şey yoktur.” 

GÜNÜN SÖZÜ

“Meyvesi olan ağacı sallarsan, mutlaka bir şey düşer.”