5 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Ağrı’da dört yaşındaki Leyla’yı kaçıran insanlığın yüz karası kişi veya kişiler, onu açlıktan öldürüp, su kanalına attı.
Ankara Polatlı’da sekiz yaşındaki Eylül’ü kaçırdıktan sonra boğarak öldüren vicdansız, acılı ailenin komşuları çıktı.
Kaçırılan, öldürülen, cinsel tacize uğrayanların çocuklar ülkesi
oldu Türkiye…  
Yürütemedikleri evliliklerin faturasını çocuklarına kesip, o masumları öldüren anneler, babalar var bizde…
Öldürülen her çocuğun acısı bir ok gibi saplanıyor yüreğimize.
Yaşama sevincimizi tüketiyor çocuk katilleri…
Öfkemizi ve acımızı sosyal medyada paylaşmaktan başka bir şey gelmiyor
elimizden.
Çünkü ne yazsak boş, ne söylesek nafile…
Ayda ortalama iki çocuğun öldürülmesinin önüne geçemiyoruz
nedense…
Affedin bizi çocuklar. Görünen o ki, maalesef büyüklerimizden teslim aldığımızdan daha güvenli bir ülke teslim edemiyoruz size…
Tek umudumuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde.  
Umarım boşa çıkarmaz son ümidimizi, 24 Haziran’da seçtiğimiz milletvekilleri.
İlişkilerimizin kopma noktasına geldiği AB, idam cezasının geri gelmesine izin vermez.
Şayet siyasetçiler sözlerinde durur da, ‘bebek katili’ Apo’ya verilen ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’, çocuk katilleri için de çıkarsa, o bile yeter bize…TBMM, hayvanları mal değil, can sayan yasayı da çıkarırsa, o zaman hepimizin bitmek üzere olan ümitleri yeniden yeşerir, çocuklarımız belki affeder bizi…

‘SURVIVOR’LA BİRLİKTE ARKADAŞLIK DA BİTTİ!

‘Survivor 2018’in şampiyonu Adem Kılıççı, katıldığı ‘Survivor Panaroma’da bayağı sitem etti, ‘Survivor 2017’deki en yakını Sabriye’ye… Kılıççı, Sabriye Şengül için şunları söyledi:

“Sabriye’yle hiç görüşmedik. Aramadı beni çıktıktan sonra. Sıkıntı yok. Tebrik de etmedi. Sorun değil, olabilir. Bir şeyleri ‘sen dedin diye’, ‘o dedi diye’ yapıyorsan, bu samimiyet değil bence. Mustafa Kemal çok güzel bir söz söyledi bence konseyde. ‘Herkesin gönlünde bir aslan yatar, benim gönlümde yatan da Adem’dir’ dedi. Sabriye’nin gönlünde yatan aslan belki ben değilimdir.”

‘Survivor 2017’yi izleyenlerin samimiyetlerini aşk sandığı yarışmacılardan Adem Kılıççı, hafızam beni yanıltmıyorsa, bu yıl Dominik’teki bir söyleşisinde sanılanla gerçek arasında fark olduğunu açıkladı.

Kılıççı, ‘Survivor 2018’deki bir söyleşisinde, yarışma bittikten sonra haklarında yazılanları okuyunca, izleyicilerin aralarındaki samimiyeti yanlış anladığını, o nedenle bu kez Dominik’e, bütün kadın yarışmacılara eşit mesafede durma kararıyla geldiğini söyledi. Öyle sanıyorum ki, bu açıklamasını ‘Survivor’ı izleyenler gibi Sabriye de şaşkınlıkla dinledi ki, iş bu noktaya geldi.

Seyircilerin evlendi, evlenecekler gözüyle baktıkları Adem’le Sabriye arasındaki samimi ilişki, yarışmayla bitmiş demek ki!

UYDU KANALLARINDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK 

Hükümetin, Olağanüstü Hal kapsamında çıkardığı Kanun Hükmündeki Kararnameler’den (KHK) biri, kanunlara aykırı yayın yapan uydu kanallarının kapatılmasına ilişkindi.
O karardan sonra kapatılan uydu kanallarının yerini, zamanla yenileri aldı.
Epeydir uydu kanallarını izlemiyordum. KHK’dan
sonra neler değişti diye bir bakayım dedim.
İzleyince gördüm ki, uydudan yayın yapan kanalların isimleri değişti, ama eylemleri değişmedi.

Yine telif ödemeden çoğunluğu Kemal Sunal’ın oynadıkları olmak üzere Türk filmi yayınlıyorlar… Birçok kanalda yine birkaç tane Sunal filmi yayında. Yine her derde deva kremler, ilaçlar ve cinsel takviye ürünlerini pazarlıyorlar.

GÜNÜN SÖZÜ
Allah sadece kalbi verir, içini sen doldurursun. (Şems)