3 TEMMUZ 2018 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Survivor‘ın reji ekibinden 24 yaşındaki Alper Baycın’ın gaspçılar tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, başta Acun Ilıcalı olmak üzere Acun Medya çalışanlarını derinden etkiledi ve ekip Dominik’e alternatif arayışına başladı.

Acun Medya, 10 yıldır Dominik Cumhuriyeti’nin Les Terrenas bölgesinde çekim yapıyordu ve değil güvenlik, hiçbir sorun yaşamıyordu. Üstelik Dominikliler, her yıl kendilerine iş istihdamı sağlayan, prodüksiyon için milyon dolarlar harcayan ‘Survivor’ ekibini el üstünde tutuyordu.

Acun Medya, eskiden Dominik’te sadece ‘Survivor Türkiye’nin çekimlerini yapıyordu. Programın reyting başarısı, Acun Medya’yı dünyaya açtı.

Ekip, artık Dominik’te sadece Türkiye ve Yunanistan için ‘Survivor’ı değil, beş ülkeye formatı kendilerine ait ‘Exathlon’u da çekiyor. Çalışan sayısı bin 750’yi bulan Acun Medya, doğal olarak kendilerine daha güvenli yer arayışı içine girdi. Yine hava sıcaklığının pek değişmediği Ekvator kuşağına yakın, uçakla ulaşımın kolay olacağı bir ülke veya ada olacak burası…

MEKSİKA AZTECA TV İLE BÜYÜK ANLAŞMA 

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya’nın dünya televizyon pazarında geldiği nokta, müthiş bir başarı öyküsü…

Yunanistan Skai TV’ye ‘The Voice Greece’, ‘Got  Talent Greece’, ‘My Man Can’, ‘My Style Rocks’, ‘Power of Love’ ve ‘Survivor’ı yapan şirketin, kendi formatı ‘Exathlon’u çektiği diğer ülkeler ve kanallar şunlar:

Romanya Kanal D, Meksika Azteca TV, ABD Telemundo, Kolombiya RCN ve Brezilya Band… 

Acun Medya, ‘Exathlon’un yanı sıra ‘My Man Can’ı çektiği Meksika Azteca TV ile büyük bir anlaşmaya imza attı. Ocak 2019’dan itibaren kanalın tüm programlamasını Acun Medya yapacak.

Yetkililer, Rusya, Çin ve Macaristan’dan da teklif aldıklarını, görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Ekibin Avrupa pazarı için önemli vitrin saydığı Macaristan’la anlaşmak üzere olduklarını da öğrendim.

TV8’DEN BİR DİZİ VE ‘MASTER CHEF’ ATAĞI

Dünyada birçok televizyon kanalında prime time kuşağında yayınlanan ve iyi reyting alan yemek programı ‘Master Chef’, yeni yayın döneminde Türkiye’de de olacak.

TV8’in yarışmayı ne zaman başlatacağı, hangi günlerde yayınlayacağı ve yapımcısı belli.  Eylülde başlayacak yarışma, cumartesi ve pazar akşamları ekrana gelecek. Yapımcılığını, TV8’in gündüz kuşağında yayınlanan ‘Gerçeğin Peşinde’, ‘Yemekteyiz’ ve ‘Survivor Panorama’ gibi birçok programı çeken Bloom Medya ve Uygar Ataş üstlenecek. Yarışmada görev yapacak üç jüri üyesinin kimlerden oluşacağı ise önümüzdeki günlerde belirlenecek.

Şimdiye kadar dizi denemeleri başarısızlıkla sonuçlanmasına rağmen TV8 yönetimi, bu sevdadan vazgeçmedi.

Uzun zamandır yayınlayacak dizi arayışında olan kanal yönetimi, sonunda Med Yapım’la anlaştı. Yapımcı Fatih Aksoy’un çekeceği dizi, Kore formatı. Konusu belli, ama oyuncu kadrosu kesinleşmedi.

Dizi kanallarının frene bastığı bir dönemde TV8’in tek yapımla da bu pazara yeniden girmeyi denemesi ilginç.

Merak ediyorum, Med Yapım’ın çekeceği dizinin TV8’de izlenip izlenmeyeceğini…

‘SELFIE KRALİÇESİ’ SIKILDI

İster inanın, ister inanmayın, ama ‘Selfie Kraliçesi’ Kim Kardashian, selfie’den soğudu! Hollywood.com’da okuduğum habere göre, Instagram’da 113 milyon takipçisi olan, yaptığı paylaşımlardan yüzbinlerce dolar kazanan Kim Kardashian, sosyal medya yüzünden anı kaçırdığını anlayınca, böyle bir karar aldı. Hesabına bakınca, Kim’in parayla tanıtıma devam ettiğini, ama günlük paylaşımını 1-2’ye indirdiğini gördüm.

GÜNÜN SÖZÜ

Yerini vaktinde terk etmeyi bilmek gerçek olgunluktur, sadece acizler kalmakta ısrar eder. (Victor Hugo)