22 MAYIS 2021 CUMARTESİ  – MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Fransız yapımı ‘Le Bazar de la Charite’ dizisinden uyarlanan ‘Alev Alev’in 5 Kasım 2020’de başlayan ekran macerası, 27 Mayıs 2021’de bitecek.

Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Toprak Can Adıgüzel ve Zuhal Olcay’ın oynadığı dizi, reytinglerde ‘İlk 10’a giremediği için final yapacak.

Dizinin önceki akşam ekrana gelen 27’nci bölümüne, Demet Evgar’ın oyunculuğu damga vurdu. ‘Alev Alev’de Cemre Kayabeyli’ye hayat veren Evgar, senaristler Burcu Görgün ve Toprak Karaoğlu’nun yazdığı bir sahneyi oynamadı, adeta yaşadı. Kızını takside bekletirken, onun uzağına götürdüğü basın mensuplarına ‘kadına şiddet’ konusundaki, “Bir insanın hayatı sosyal medyada hashtag olana kadar sizin aklınız nerede? Bizler rakam değil, insanız. Bizim nefes alamadığımız dünya size kalır sanıyorsunuz ya, ne yazık, ne acı” sözleri elbette ki senaristlerin eseri… Cemre olarak bu sözleri sarf ederken dizi izleyicilerinin soluksuz izlediği o sahnedeki oyuncunun ses tonu, mimikleri, yüz şekli, öfkesi ve sitemiyse, Evgar’ın oyunculuk başarısı. O nedenle izleyiciler, dizinin 27’nci bölümünde övgü yağdırdıkları oyuncunun ismini Twitter’ın ‘Trend Topic’ listesine soktu.

İzleyenlerin Demet Evgar’ın yanı sıra Zuhal Olcay, Berkay Ateş, Berker Güven ve Cem Bender’i çok başarılı buldukları ‘Alev Alev’, niye kendisini yaşatacak kadar reyting alamadı? Oyuncular başarılı, ama dizi değil! O da ayrı bir tartışma konusu…

HADİSE’NİN SÖZLERİ, IŞIN KARACA’NIN İMASI

DEMET EVGAR’DAN  OYUNCULUK DERSİHadise, son günlerde hakkında çıkan haberler yüzünden mi, yoksa aile hasretinden mi bilmiyorum, Belçika’ya annesi Gülnihal Hanım ve babası Hasan Bey’in yanına gitti.
Burada MNM Radyo’ya konuk olan şarkıcı, ‘Eurovision’ üzerine kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.
“Belçika’dan ‘Eurovision’a katılman için teklif geldi mi?” sorusuna Hadise’nin verdiği yanıt; “Hayır gelmedi.”
Radyocu, “Gelseydi katılır mıydın?” diye yeni bir soru yöneltince, şarkıcı bu kez “Neden olmasın?” dedi. 2. Sayfa’nın Instagram hesabında bu haberin altına şöyle bir yorum yazdı Işın Karaca:
“Aaaa. Algı değiştirme oyunları… Bayılırım…”
Yıllardır katılmadığımız için bizim gündemimizde yok, ama bir haftadır Avrupa medyasının gündeminde 41 ülkenin katıldığı ve finali bu akşam yapılacak ‘65. Eurovision Şarkı Yarışması’ var.
Radyocuyla Hadise arasındaki sohbeti kim habere dönüştürüp, Türkiye’yi de haberdar etti? Amaç sadece ‘habercilik’ mi, yoksa ‘algı değiştirme operasyonu’ muydu?
İşin o yanını bilmiyorum, ama Belçikalı radyocunun Avrupa’nın gündemindeki ‘Eurovision’u, bu yarışmada dördüncü olan ülke vatandaşı bir şarkıcıya sormasında bir art niyet görmüyorum.

DİZİ SETİNDEN ELBİSE ÇALAN YILDIZ OYUNCU

Jennifer Aniston, dizi setinden kıyafet çaldığını itiraf etti! Aniston’ın, ‘Monica’nın (Courteney Cox’un canlandırdığı karakter) giydiği bir elbise. Onun kıyafet bölümüne girdim ve elbiseyi oradan kaçırdım. Hâlâ bende ve bugün hâlâ giyiyorum” dediği kıyafet, Cox’un ‘Friends’ dizisinde giydiği siyah çiçek desenli, V yakalı, dantelli ve kısa kollu elbise.
Aniston’ın yıllar önceki kostüm hırsızlığını ne zaman, hangi ortamda ve hangi amaçla itiraf ettiği önemli.
Aniston’ın 27 Mayıs’ta HBO Max’te başlayacak ‘Friends’in tanıtımı için rol arkadaşları Courteney Cox ve Lisa Kudrow’la birlikte medyanın karşısına geçtiklerinde bu açıklamayı yapması, dünya starlarının projelerinin tanıtımı için medyayı kullanma yönteminin çarpıcı bir örneği.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kadının varlığına katlanamayan zihniyet; elbette onun yazmasına, okumasına ve düşünmesine de karşıdır.” (Virginia Woolf)