22 Şubat 2022 Salı  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Beşi roman olmak üzere 14 kitap yazan, birçok film ve dizide oynayan İclal Aydın için bu akşam Kanal D’de başlayacak ‘Üç Kız Kardeş’in yeri başka.

Çünkü ‘Üç Kız Kardeş’, İclal Aydın’ın üçüncü romanı.

Çünkü ‘Üç Kız Kardeş’, onun dizi yapılan ilk kitabı.

Çünkü ‘Üç Kız Kardeş’, romanın yazıldığı yerde çekilen bir dizi.

Çünkü ‘Üç Kız Kardeş,’ İclal Aydın’ın romanını yazdığı yerde çekilen dizinin başrol oyuncusu.

Süreç Film’in Kanal D için çektiği ‘Üç Kız Kardeş’te anne rolündeki İclal Aydın’a kızlarını oynayanların seçimine karışıp karışmadığını sorduğumda yanıtı şu oldu:

“Oyuncu seçimine hiç karışmadım. İnci’ye (Yapımcı İnci Gündoğdu) ve Eda’ya (Yönetmen Eda Teksöz) çok güveniyorum. İnci ve Eda da çok büyük zerafet gösterip her deneme çekiminin sonunda ‘Bu ciddi adayımız’ diye bana Urla’ya gönderdi kızların videolarını.

İnci Gündoğdu şunu söyledi, ‘Başrolümüz hikayemiz, dolayısıyla ben bir celebrity dizisi yapmak istemiyorum. Bu bir birlik işi; yapımcısından yönetmenine, senaristinden oyuncusuna… Kızların üçü de rollerine severek geldi. Sevgili Berker de (Güven) geleceği parlak genç oyuncularımızdan biri. O kadar mutlu ediyor ki beni. Laf aramızda genç oyunculardan hep korkarım. Çünkü başka bir disiplin, saygı ve sevgi gerekiyor. Allah çok gönlüme göre verdi, inşallah sonucu da öyle olur. Çocukların hepsini çok seviyorum.’

‘Beni bekleyen yok’ 

İclal Aydın, repo verildiğinde nerelere gidiyor, ne yapıyor?

Ben buradayım. Kedim burada, köpeğimi getiremedim.

Neden?

Tuttuğum ev kediye okey dedi, ama eşyalı olduğu için köpeği istemedi. Kızım üniversiteye başladı İstanbul’da, ama maşallah ben burada çalışırken o geldi, tuttuğum evi yerleştirdi, mutfak alışverişimi yaptı yavrum. Annem artık tıbbi bakım noktasına geldiğinden İstanbul’da kardeşimin yanında. O yüzden beni bekleyen kimse yok Urla’da.

‘Herkese nasip olsun’


Niye yok? Ununu eledin, eleğini astın mı?

Evet… Bizde o dosya kapanmıştır. Çok güzel yaşadım, çok dolu dolu yaşadım. Çok güzel sevdim, çok güzel sevildim. Hayatımın şu noktasında artık sadece işimle, daha sakin yaşamayı tercih ediyorum. Artık kalabalık ve sorumluluk almak beni çok yoruyor. Şu anda mesela sadece diziye odaklanıyorum. Eskiden birkaç işi bir arada yapabiliyordum, artık yapamıyorum.

Hayatında bir erkeğin eksikliğini hissetmiyor musun?

Şu anda hayır. Şu an kalkıyorum ve diyorum ki, Ali Eyüboğlu hayalini kurduğum yere geldi ve ona diziyi anlatıyorum. Bunun mutluluğunu yaşamak gibisi var mı? Allah herkese nasip etsin bir hayalinin gerçekleştiğini görmeyi.

‘Onu başaramadım’

İclal Aydın’ın hayatında erkek olmayınca daha mı mutlu ve verimli oluyor sonucu mu çıkıyor bu anlattığından?

Bu galiba yaşımla ilgili. 20’li 30’lu yaşlarımda bu yanıtı vermezdim, ama şimdi yaşıtım evli kız arkadaşlarımla konuşuyorum ‘Hepsi senin hayatını ben yaşayacaktım var ya’ diyor.

Evlilere kötü örnek oluyorsun?

20 – 30 yılı aşmış ilişkilerde ne bedeller ödendiğini onlar bilir, biz bilemeyiz. O yüzden kimseye kötü örnek olmak istemiyorum. Onların ödediği bedeli ben ödeyememişim demek ki. Onların göze aldığı şeyleri ben göze alamamışım. O yüzden kendimi çok başarılı görmediğim için bunu söylüyorum. Bir insan birkaç evlilik yaptığında birini sürdürebilir değil mi? Sürdüremediğime göre demek ki ben bu işte çok başarılı değilim, ısrarcı olmayayım dedim.

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. Aldatmaz ve ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna, ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır.” (Erich Fromm)