26 EYLÜL 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Hollywood yıldızı Demi Moore’un hayatını anlattığı Inside Qut adlı kitabındaki itirafı, çocuk doğurmakla anne olmak arasındaki farkı, bir kez daha bütün çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

56 yaşındaki Moore, henüz 15’indeyken annesi Virginia King’in, 500 dolar karşılığında bir erkeğin kendisine tecavüz etmesine göz yumduğunu açıkladı. Oyuncunun, “Bu bir tecavüz ve kahreden bir ihanetti” demesi, Billur Kalkavanın olay yaratan sözlerinin üzerine geldi. Kalkavan’ın tepki çeken sözleri neydi?

“Her çocuk doğuranda bir ego… Böyle bir trip! Şuradaki kedi-köpek-kuş, hepsinin yavrusu oluyor. Hiç kasılanını görmedim. Anne olmak çok matah bir şey değil.”

Kalkavan, ‘Magazin Noteri’nde tepki çeken sözlerini, “Anne yerine, doğuran demem gerekiyordu” diye düzeltti.

Moore’un 41 yıl sonra yaptığı bu itiraf, bize bir kez daha şunu gösterdi: Doğurmak değil, çocuğuna annelik yapabilmektir asıl maharet.

“SOSYAL MEDYADA ADIMI GÖRÜNCE TAKİBE ALDIM”

20 Eylül’de vizyona giren, üç günde 35 bin 359 kişinin izlediği ‘Annem’ filminin başrol oyuncuları Sumru Yavrucuk ve Özge Gürel’le Bodrum’un karşı kıyısındaki Yunan adası Kos’tayız.

Çünkü ‘9’uncu Bodrum Türk Filmleri Haftası’ kapsamında ‘Annem’in Avrupa galası vardı İstanköy Adası’nda…

Kos Belediyesi’nin Türk ekibine tahsis ettiği mini tramvayla şehir turu sırasında, kısa bir söyleşi yaptım anne-kız rolündeki oyuncularla…

Vizyondaki ‘Annem’ filmine dair aldığı yorumları sorduğum Yavrucuk, izleyen arkadaşlarının arayıp, “Ağlattın bizi” dediklerini söyledi. İnternette film hakkında yapılan yorumları da merakla takip ettiğini belirten Yavrucuk, sosyal medyaya ilişkin komik bir anısını ise şöyle anlattı:

“Sosyal medyada kendi ismimi görünce ‘Bu benim’ diye takibe aldım hesabı. Birkaç gün sonra baktım benimle ilgili olmayan paylaşımlar var hesapta… Profiline baktım, meğer benimle aynı ad ve soyadı olan bir hesabı takibe almışım. Ayıp olmasın diye takipten de çıkamadım. Sonra Twitter ve Instagram’da kendime hesap açtım.”

DEMI MOORE’UN İTİRAFI KALKAVAN’I HAKLI ÇIKARDI

FRANSA’DAN GELDİ İLK SINGLE’INI YAPTI

Müzik eğitimini doğup, büyüdüğü Fransa’da aldı. 19 yaşında Fransa’da katıldığı ‘The Voice’taki performansıyla dört jüri üyesini sahneye döndürerek yorumculuktaki yeteneğini kanıtladı. Fransa’nın önde gelen müzisyenlerinin yanı sıra, ünlü şarkıcılar Garou ve Zazie ile çalışmalar yapan, Türkçe cover’ları YouTube’da hayli ilgi gören Derya Yıldırım, Türkiye’de ilk teklisini yayınladı. Söz ve müziği Yıldırım’a ait ‘Bu Gece’nin düzenlemesini ise Zeki Bilir yaptı. Yıldırım, Serdar Börcan’ın çektiği kliple de müzikteki çıkışını sürdürdü.

DEMI MOORE’UN İTİRAFI KALKAVAN’I HAKLI ÇIKARDI

“ME NOKTA ALİ” FİLMİ BİR NÜFUS KOMEDİSİ

Nüfusa kaydı yapılırken, memurların adlarını yanlış yazdığı insan çok, ama filmi yapılan yoktu, o da oldu… Senaryosunu Uğur Karakuzu’nun yazdığı, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde çekilen ‘Me Nokta Ali’ böyle bir komedi filmi.

İlkin Oğuzhan Çakır, Merve Sevi ve Ayhan Taş’ın yanı sıra Orçun Kaptan, Naci Taşdöğen, Hacı Ali Konuk, Tahsin Taşkın, Muzaffer Uzunyılmaz, Sefa Ok ve Gümrah Tolu’nun oynadığı filmi, Engin Akyıldırım yönetti. ‘Me Nokta Ali’nin nüfusta başlayan talihsizliğine, çalıştığı hastaneyi birbirine katan sakarlıklarının da eklenmesiyle ortaya çıkan komedi, 2020’nin başında seyircisiyle buluşacak.

GÜNÜN SÖZÜ

“Hızlı gitmek istiyorsan yalnız git, uzağa gitmek istiyorsan birlikte git.” (Afrika atasözü)