12 Mayıs 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

İnternet ve sosyal medya sayesinde dünyanın nasıl evrensel bir köy haline geldiğinin tipik bir örneği daha… İstanbul Esenyurt’taki bir ilkokuldaki Suriyeli baba ile Mısırlı annenin altı yaşındaki çocuğu İbrahim Alshalet’in yaş gününde annesi sınıfta bir sürpriz yaptı oğluna… Evladının yaş gününü okulda arkadaşlarıyla kutlamak isteyen anne, elindeki pastayla sınıfa girdi. Çok duygulanan çocuk, önce annesini kucakladı, sonra elini öptü.İki yıldır okulda, okul öncesi öğretmeni olarak görev yapan Dilara Kuş (21), sınıftaki bu duygu dolu anların video’sunu çekip 9 Ocak’ta Instagram’dan paylaştı. @dilara_ogretmen’in Cem Adrian ve Mark Eliyahu’nun söylediği ‘Kül’ şarkısı eşliğinde paylaştığı video, çok geçmeden viral oldu.

Şimdiye dek 533 bin beğeni alan, 8 binin üstünde yorum yapılan video, ülke sınırlarını aştı ve ABD’deki bir dünya starını ağlattı. Britney Spears, 10 Mayıs’ta Instagram hesabında paylaştığı video’nun altına şunları yazdı:

“Son iki gündür migrenim tuttu ve yataktan çıkamadım. Işığa maruz kalamadım, yoksa bayılacak gibi hissettim. En kötüsüydü ve iki gün uyudum. Anneler Günü için dışardayım. Bir gün geciktim, çok üzgünüm… Neyse bu video beni ağlattı. Küçük çocuğun annesine elleriyle ne yaptığını izleyin. Yani ne kadar gerçek bir küçük centilmen.”
Dilara Kuş’un video’su ve Britney Spears’ın paylaşımı sayesinde ünlü yıldızın 41 milyon takipçisi Cem Adrian&Mark Eliyahu’nun ‘Kül’ şarkısını dinlemiş oldu.

ALEYNA TİLKİ, KİMİ ÖRNEK GÖSTERDİ?

Aleyna Tilki, attığı tweet’ler ve beğeni sayılarını eleştirenlere karşı Elon Musk’ı örnek gösterdi.
Dünyanın en zengin iş insanı ve Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, 9 Mayıs’ta şöyle bir tweet attı:
“Chocolate milk is insanely good. Just had some.”
Aleyna Tilki, iş insanının, “Çikolatalı süt delicesine iyi. Sadece biraz vardı” tweet’ini alıntılayıp, “Ben böyle tweet atınca çoğu siyasi abiler bile siyaset tartışmalarında tweet’imin like sayısını kınıyorlar” diye yazdı.

“Allah başka dert vermesin” deyip, geçeceğim ama kabahat Aleyna Tilki’de değil; sabitlenmiş tweet’inde, “Ben bazen çok akıllıca bazen de beynim yanmış gibi tweet’ler atarım. Lakin en çok beğenilen tweet’lerime baktığımda benim seviyemi değil, daima sizin seviyenizi görmüş oluruz, bunu unutmayalım” diye yazmasına rağmen onun sosyal medya verileri üzerinden yorum yapanlarda…
Hadi bunu atladınız, şarkıcının “Tükürdüğümü yalamayı seviyorum. En güzel şey bu olsa gerek. İnsan kendi limitlerini keşfetmiş oluyor” sözünü de mi duymadınız?
Hal böyleyken “Aleyna Tilki adlı şarkıcının şu kadar takipçisi var, paylaşımlarını da şu kadar insan like ediyor” diye boş yere konuşmayın bari ‘Siyasi abiler’…

İKİ ÜNLÜ ANNEDEN İKİ ÖZEL FOTOĞRAF

Bu yılki Anneler Günü’nde ünlülerin sosyal medyada yaptıkları paylaşımlardan ikisine dikkat çekmek istedim. Çünkü iki sanatçı da, şimdiye kadar yapmadıklarını yaptı. Çocukları Rene-Charles, Eddy ve Nelson’la birlikte fotoğrafını paylaşan Celine Dion’un (altta) Ukrayna’da ve dünyada çocuklarını kaybeden annelerini düşündüğünü yazması bence; sanatçının iyi bir şarkıcı, iyi bir eş ve iyi bir anne olmasının yanı sıra iyi bir insan olduğunun kanıtı…
Bizdeki ünlü annelerden Yasemin Yalçın ise (üstte) ilk eşinden olan kızı Eylül Ateşler (34) ve İlyas İlbey’le kızları Eda İlbey’le (24) fotoğrafını “Canım Ailem” diye paylaştı.

GÜNÜN SÖZÜ

“Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben, yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.” (Balzac)