MİLLİYET CADDE – 27 EYLÜL 2013 CUMA  –  ALİCE

Siz bakmayın birçok ünlünün kameralar önünde birbirlerine yaptıkları iltifatlara, “Canım” “Cicim”lere… Hayatın, kameralardan uzak bölümlerinde maskeler düşüyor, şov dünyasının ünlülerinin gerçek yüzleri çıkıyor ortaya. İşte bunun en yeni ve somut örneği…

sibel_can_bulent_ersoy_005_35504_5059016Bülent Ersoy ve İzzet Yıldızhan, bu pazardan itibaren Show TV’de şov programı yapacak. Saat 22.30’da başlayıp 01.00’e kadar devam edecek “Bülent Ersoy İzzet Yıldızhan Show”da iki şarkıcı sadece kendileri çalıp, kendileri oynamayacak. Programlarında her hafta şov dünyasından konuklar ağırlayacak ikili. Bülent Ersoy’la İzzet Yıldızhan, programın detaylarının konuşulacağı Show TV’deki toplantıya gittiklerinde muhabirler “Diva”ya, ilk hafta kimi ya da kimleri konuk edeceğini sordu.
Ana Haber’de izledim de oradan biliyorum. Bülent Ersoy, “Tabii ki ilk hafta programa kızımı alacağım” dedi. “Diva”nın “Kızım” derken kastettiği kişi, Sibel Can… Bu satırları yazdığım perşembe öğlene doğru son durum şuydu: Sibel Can, programa çıkmayı kabul etmedi.
Pazar akşamı büyük bir ihtimalle ünlü türkücü Güler Duman’la Neşet Ertaş türkülerini en iyi yorumlayan genç yetenek İsmail Altunsaray ekranda olacak. Çünkü ölüm yıldönümünde Neşet Ertaş’ı anacaklar… Aynı şekilde Zeki Müren’i de ölüm yıldönümünde şarkılarıyla yadedecekler…
Gelelim Bülent Ersoy’un “Kızım” dediği Sibel Can’ın iki sanatçının ilk programına çıkmayı neden kabul etmediğine… İbrahim Tatlıses’le İzzet Yıldızhan’ın arası kötü… Sibel Can, ben diyeyim Tatlıses korkusu, siz deyin Tatlıses’i küstürmemek için kendisine “Kızım” diyen Bülent Ersoy’a “Hayır” dedi. “Tatlıses’le Yıldızhan’ın arasının kötü olmasından Sibel Can’a ne?” diye düşünenler olabilir. Oluyor işte… O da başka bir hikaye…

HAVALARINI ALDILAR

Bingöl M Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’nda kalan 14’ü hükümlü 4’ü tutuklu 18 PKK’lı tünel kazıp cezaevinden kaçtıktan bir gün sonra Bingöl’ün Ortaçanak köyü kırsalında yakalanmış. Tünel kazıp, firar etmemiştir onlar. Cezaevi avlusu dar gelince kırsala hava almaya çıkmış olmasınlar?

SARAYIN BİRİ BOŞALDI YILMAZ HOCA KAPSANA

Fatih Terim’in, Galatasaray’ın yanı sıra Milli Takım’ı da çalıştırmaya başladığı günlerde konuk olarak çıktığı TRT Spor’da şöyle demişti Yılmaz Vural: “Senin zaten bir sarayın var, Ne yapacaksın iki sarayı? Bırak milli saray da başkasına kalsın.”
Galatasaray, Fatih Terim’le yollarını ayırdı. Vural’ın gözünün kaldığı Terim’in saraylarından biri boş. Yıllardır “Versinler üç büyüklerden birini bana, göstereyim hünerlerimi onlara” diyen Yılmaz Vural için bundan daha iyi bir fırsat olabilir mi?
Twitter’da “Galatasaray’a Yılmaz Vural gelsin” diye kampanya başlatıldı ama “saray”ın sahiplerinin aklı fikri yurt dışında.
Yılmaz Vural’ı hoca yapmak akıllarına gelmediğine göre demek ki, yok yere aldı Fatih Terim’in günahını.

GÜNÜN SÖZÜ
“Zamanında bana ‘Koşma yavrum terlersin, hasta olursun’ demeselerdi şimdi 100 metrede Bolt’u geçmiştim.”