MİLLİYET TV – 13 EYLÜL 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Selda Alkor, Temel Gürsu ve eşi Canan Perver’le sinemanın dünü – bugünü üzerine sohbet ediyorduk.
Sinemanın eskilerinden olan Alkor, Gürsu ve Perver, Yeşilçam’da hangi şartlarda daha doğrusu ne gibi imkansızlıklar içinde film çektiklerini anlattı. Sonra mevzu, “dün”le “bugün”ün mukayesesine geldi.
Herkes “dün”e ve “bugün”e dair yaşadığı, tanık olduğu çarpıcı anılarını dile getirdi. Gold Film’de çalışan oğlu Emrah Gürsu’yu kaynak göstererek Temel Gürsu’nun aktardığı şu bilgi, dizisektörünün ulaştığı ekonomik gücü göstermesi bakımından çok önemli.
Gürsu, “Gold Film’in yapım ekibinde çalışıyor bizim küçük oğlan. Star TV’de yayınlanan ‘Güzel Köylü’ dizisini çekiyorlar Muğla’da. Dizi ekibinin Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanabilmesi için, özel uçak tuttu onlara yapımcı Faruk Turgut. Geldiler, bir gün kaldılar, oylarını kullanıp, özel uçakla döndüler. Daha dün gibi hatırlıyorum Yeşilçam’da sete giden minibüste yer olmadığı için asistan alamadığım günleri” dedi.
TRT’den bütün bölümlerin parasını almasına rağmen “İflas ettim” diyerek set işçisinden oyuncusuna tüm ekibin 15 bölüm alacağının üstüne yatan yapımcıların olduğu bir dönemde Yeşilçam kökenli Faruk Turgut’un ekibine yaptığı bu jest elbette ki çok önemli.
Turgut pekala, “İki gün seti paydos ettik. İsteyen istirahat eder, isteyen uçak biletini alır oyunu kullanmaya gider” diyebilirdi, demedi. Aksine, ekibinin demokratik iradesini kullanabilmesi için onlara Borajet’ten özel uçak tahsis etti. Helal olsun.

“GÜZEL KÖYLÜ”MÜ GÜNEŞ ÇARPMASIN!

Star TV’nin sevilen dizisi “Güzel Köylü”nün Muğla’nın Bozüyük Köyü’ndeki setinde çektim bu fotoğrafları… Yazın Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Muğla’da saatlerce açık havada, spot ışıkları ve reflektörler altında çalışmak zor zenaat… Kamera ve ışık ayarları yapılırken ya da oyuncular sırasını beklerken güneş altında kavrulmasınlar diye set ekibinin gösterdiği özene bakar mısınız?

ANA HABERDE SOHBET!

FOX Haber ekibi bir yeniliğe daha imza attı. FOX’un hafta sonu ana haber bültenini sunan Gülbin Tosun baktım, sadece önüne konan haberleri sunmuyor. Her haber paketinden sonra birkaç tweet okuyor, izleyicilerin selam, isteklerini yerine getiriyor. Sohbet, şov, eğlence programlarından alışığız bu tür muhabbetlere, ama ana haberde ilk kez oluyor bu.

“O HAYAT BENİM”İN YENİ OYUNCULARI

Pazar akşamları yayınlandığı FOX’u zirveye taşıyan “O Hayat Benim” dizisine iki isim daha katıldı.
Yeni yayın dönemine İclal Aydın sürpriziyle giren “O Hayat Benim”in 20’nci bölümüne öğretim üyesi rolüyle dahil olacak isim Pınar Aydın.
Şimdiye kadar “Savcının Karısı”, “Arka Sokaklar”, “Kapalıçarşı”, “Akasya Durağı” ve “Bizim Okul” gibi dizilerde oynayan Aydın, “O Hayat Benim”de, “Bahar”ın (Ezgi Asaroğlu) okuduğu üniversitenin öğretim üyesini canlandıracak. Genç ve sarışın öğretim üyesinin “Ateş”in (Keremcem), çocukluk arkadaşı ve platonik aşkı olması ortalığı karıştıracak ve “esas kız” bu işe çok bozulacak.
“O Hayat Benim”e 22’nci bölümde dahil olacak bir     diğer ünlü oyuncu ise Ayla Algan
Algan, “O Hayat Benim”de “Mehmet Emir Atahan”ın     (Sinan Albayrak) kayınvalidesini oynayacak.