12 ARALIK 2020 CUMARTESİ  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Koronavirüsün tüm dünyaya kabus yaşattığı en kötü yıl olan 2020’nin sonu yaklaştı.
Her yıl biterken olduğu gibi bu kez de ‘Yılın Enleri’ açıklanmaya başladı.
İlk önce IMDb, dünyada ‘2020 Yılının En İyi Oyuncuları’nı açıkladı. Hiç Türk oyuncunun yer almadığı listeye girenlerin çoğu dizi oyuncuları oldu. Çünkü 2020 sinema için de kabus yılıydı. Pandemi yüzünden yeterli sayıda film seyircisiyle buluşamadı. Türkiye’de durum aynıydı, o yüzden IMDb, ‘Yılın En İyi Filmleri’ değil; ‘Son 20 Yılın En Beğenilenleri’ listesini yaptı.
MediaCat, Ipsos’a yaptırdığı ‘Celebrity Güven Endeksi 2020’yi yayınladı. 7-14 Ekim tarihleri arasında 12 ilde bilgisayar destekle online görüşme tekniğiyle 15-55 yaş arası bin kişiye MediaCat tarafından belirlenen 80 ünlünün fotoğrafı gösterilerek 10 üzerinden puan vermesi istendi.
2019’da olduğu gibi 2020’de de birinci ve ikinci çıkan isimler aynı oldu, ama birinciyle ikinci arasındaki puan farkı bayağı açıldı. Geçtiğimiz yıla oranla puanı düşenlerin yanı sıra listeye yeni giren ünlüler de oldu.
Türkiye’nin Celebrity Güven Endeksi listesine giremeyen ‘Bay Yanlış’ dizisinin başrol oyuncuları Can Yaman ve Özge Gürel, Twitter İtalya’nın 2020 top 10 hashtag listesine girdi. Listede #canyaman üçüncü #özgegürel 10’uncu oldu.
2021’e “Merhaba” diyene kadar ‘en kötü yıl’ 2020’den daha çok ‘en iyi’ler listesi çıkar karşımıza…

2020 En Çok Güvenilen Ünlüler

1. Haluk Levent %70.9
2. Müge Anlı %61.4
3. Şener Şen %52.9
4. Haluk Bilginer %48.3
5. Beyazıt Öztürk %48
6. Kenan İmirzalıoğlu %45.2
7. Acun Ilıcalı %43.8
8. Ezgi Mola %43.2
9. Aras Bulut İynemli %41.4
10. Gökhan Özoğuz %39.9

Son 20 Yılın En Beğenilen Türk Filmleri

1. ‘Dağ 2’

2. ‘Cep Herkülü:Naim Süleymanoğlu’

3. ‘Ayla’

4. ‘Bizim İçin Şampiyon’

5. ‘7. Koğuştaki Mucize’

6. ‘Babam ve Oğlum’

7. ‘Kış Uykusu’

8.  ‘G.O.R.A’

9. ‘Nefes: Vatan Sağolsun’

10. ‘Vizontele’

CEP TELEFONUYLA KORONA TESTİ

İşte size kimilerinin okuyunca “Vallahi benim aklıma gelmişti”, kimilerinin de “Teknolojinin geldiği nokta inanılır gibi değil” diyeceği bir haber…
Koronavirüs aşılarıyla vücutlarına çip yerleştirilen insanların Bill Gates’in dijital kölelerine dönüştürüleceğine inananlar bu habere inanır mı bilemem, ama Bild’deki haberin özeti şu:
Kanadalı bir şirket, akıllı telefonlarla çalışan bir korona testi geliştirdi. Testin patentini alan alan Montreal’den Two-Photon Research şirketi, işlemin anında sonuç verdiğini açıkladı.

ABD’nin dünyaca ünlü televizyon sunucusu Ellen DeGeneres’le ilgili ilk haber:
“Hakaret ve tacizle suçlanan sunucu zor durumda…
Ellen DeGeneres zor günler geçiriyor. ‘The Ellen Show’un sunucusu hakkında çıkan çalışanlarına mobbing uyguladığı, ırkçı hakaretler ve cinsel tacizde bulunduğu iddialarının ardından reklam almakta ve konuk bulmakta zorlanıyor.”
62 yaşındaki sunucuyla ilgili ikinci haber:
“Ellen DeGeneres, Twitter hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. ‘The Ellen Show’a ocak ayına kadar ara verildi.”
Bu haberin kahramanı da ABD’li bir ünlü.
“George Clooney, film yüzünden rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı.
Yakında vizyona girecek ‘The Midnight Sky’ filmi için 12 kilo veren ABD’li aktör, dayanılmaz mide ağrısı nedeniyle hastaneye yatırıldı. Pankreatit teşhisi konan oyuncu, ‘Hızlı kilo vermek için çok çabaladım ve muhtemelen kendime iyi bakmadım’ dedi.”
Aynı gün Netflix, Clooney’nin yönettiği ve oynadığı ‘The Midnight Sky’ın fragmanını yayınladığını duyurdu.
Bunlar tamamen tesadüf mü, yoksa gündem değiştirme taktiği mi? Yorum sizin.

GÜNÜN SÖZÜ

“Bazı erkekler başarılarını birinci eşlerine, ikinci eşlerini ise başarılarına borçludur.”