24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

İyi ki TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’e “Eurovision”u sordum…İyi ki Eren’in verdiği şu yanıtı yazdım:

“TRT’nin bu konuda geçmişte aldığı bir karar var; ‘Puanlama sistemi değişmeden katılmayacağız’ diye. Yönetim Kurulu’muz da hala aynı kararda devam ediyor, ama bu arada Eurovision’la da görüşüyoruz. Çok iyi biri geldi Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem?”

Bu sözlere köşemde yer verdiğimden bu yana gerek sosyal gerekse de yazılı medyada Eurovision gündemde.

E-postam ve sosyal medyam Eurovision mesajlarıyla dolu.

“Türkiye’ni çok özledik, Eurovision’da istiyoruz” diye İngilizce mesajlar bile aldım.

Ünlü organizatör ve menajer Murat Yıldırım telefon açıp, “Ajda Pekkan, Yerel Sereli gibi profesyonel isimler ya da no name şarkıcı ve gruplarla ben bu işe talibim” dedi.

İngilizce ve Çince bildiğini söyleyen genç şarkıcı Sevda Beytaş, “Eurovision’da Türkiye’yi temsil etmek istediğine dair mesaj attı.

“Türkiye Eurovision’a katılsın mı?” anketi yapılsa sonuç ne olur bilmiyorum, ama şunları biliyorum.

Sosyal medyayı etkin kullanan bir Eurovision fanları, Eurovision’a gitmeye hevesli çok şarkıcının yanı sıra ve yarışma üzerinden PR yapan çok ünlü var.

TRT’nin Eurovision’a katılmama kararının puanlama sistemine itiraz değil, siyasi bir karar olduğunu dillendirenler de var.

TRT yönetiminin bu konuda vereceği karar o nedenle önemli.

TRT 2022’de Eurovision’a şarkıcı gönderirse – ki bence yüksek ihtimal – ısrarla “Kararın puanlamayla alakası yok, tamamen siyasi” diyenler acaba nasıl pozisyon alacak?

 EBRU GÜNDEŞ’TEN NE BEKLİYORDUNUZ?

Demet Akalın’ın “Bi Daha Bi Daha”sıyla Hadise’nin “Hay Hay”ı aynı dönemde müzikseverlerle buluştu.

Ebru Gündeş’in sosyal medyasından Demet Akalın’a destek verip “O Ses Türkiye”deki jüri arkadaşı Hadise’yi görmezden gelmesi nedense bazılarını şaşırttı.

Masanın üzerinde duran cam çay bardağını yere atıp sonra da “Aaa kırıldı” diyenler neyse, bunlar da öyle…

Ebru Gündeş’in Reza Zarrab’a açtığı boşanma davasından bu yana ne yazılıp, söyleniyor Hadise hakkında?

Gündeş’in boşanma gerekçelerinden biri olaün Reza Zarrab’ın kendisini yakın arkadaşı bir şarkıcıyla aldattığı iddiasından sonra kimin adı atıldı ortaya?

Hadise’nin…

Önce Hadise, ardından şarkıcıyla Reza Zarrab’ın Miami’deki evde beraber gördüğünü Ebru Gündeş’e yetiştirdiği söylenen Şengül Boybaş bunu şiddetle yalanladı.

Hadise’nin boynuna asılan bu yaftayı bir sözüyle parçalayacak kim?

Ebru Gündeş…

“Suküt ikrardan gelir” der eskiler…

Hadise’yi sosyal medyadan takipten çıkan Ebru Gündeş’in bu konuda ısrarla sessiz kalarak verdiği mesaj ortada…

Hal böyleyken ve Ebru Gündeş’in, 22 Nisan 2021’de sosyal medyasında “Sesi en çok özlenen” diye şarkısını yayınladığı Demet Akalın’ın desteğine destekle karşılık vermesi kadar doğal ne olabilir?

NE YAPSA OLAY!

Şarkılarını, sesini, eylem ve söylemlerini beğenmeyenler de var, ama bu Demet Akalın, ne yapsa olay gerçeğini değiştirmiyor.

Bir laf ediyor, bir tweet atıyor Türkiye günlerce onu tartışıyor.

Çıkardığı her şarkı, çektiği her klip çok konuşuluyor.

Şarkıcının söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait “Bi Daha Bi Daha” şarkısına Said Dağdeviren yönetmenliğinde çektiği klipteki kıyafeti olay oldu. Akalın’ın klibini marulları kıyafet gibi kullanıp, “Allah’ını seven üstüme biraz bulgur, taze soğan, maydonoz, salça atıp kısır yapsın diye ti’ye alan Tansu Dayan’ın videosuna beğeni yağdı.

GÜNÜN SÖZÜ

“Dost gerçekleri, düşman işine geleni, deli ağzına geleni, aşık içinden geçeni söylermiş.” (Özdemir Asaf)