22 HAZİRAN 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Hülya Koçyiğit’in altına “Sevgilerimle” yazıp, bir de kalp koyduğu Instagram paylaşımı olay oldu. Çünkü fotoğraftaki yüz Koçyiğit’in, ama kalanı ‘Charlie’nin Melekleri’nden Jaclyn Smith’indi.

Sosyal medyada, sadece ünlülerin paylaşımlarını beğenip, altlarına güzel yorum yapanlar yok. Sanal tuzaklar, troller ve kötülerin de cirit attığı bir yer sosyal medya… Ünlülerin fotoğraflarına dijital operasyon yapıp, paylaştıktan sonra ‘sazan avı’na çıkanlar, her video ve fotoğrafı dedektif gibi inceleyip, gözden kaçanları ifşa edenlerle dolu sosyal medya.

Koçyiğit, 25 Şubat’ta birinin yaptığı dijital yüz transferini “Jennifer Lopez’in saçları bana da yakışmış, beğendim” diye paylaştı olay olmadı, ama bu kez oldu…

Yıllarca hayranlarının posterlerini duvara astığı, kartpostallarını sakladığı Hülya Koçyiğit ne oldu da Jaclyn Smith’in saçına ve kazağına ihtiyaç duydu?

HÜLYA KOÇYİĞİT BUNU NİYE YAPTI

Bunu sorduğum Koçyiğit’ten gelen yanıt şu oldu:

Instagram’da gezinirken bu tarz sayfalarla karşılaşıyorum çoğu zaman. Eski fotoğraflarla birçok kişi için yapılıyor. Paylaştığım o görsel de @kesfetteyiz sayfasında gördüklerimden biriydi sadece. Önce Jennifer Lopez’le ilgili bir çalışma yapmışlar. Onu da ‘Jennifer Lopez’in saçları bana yakışmış beğendim’ diye paylaşmıştım. Fotoğrafın orijinalini de görmüştüm. Ancak takdir edersiniz ki 1963 yılından bu yana sayısız fotoğraf çektirmiş, kartpostalları basılmış biri olarak, üzerimdeki kıyafetleri ya da çekilen anı vs. hatırlamam mümkün değil. Paylaştığım görselde de sadece saçlarıma bir ilave olduğunu düşünmüştüm. Fotoğrafın orijinalinin Jaclyn Smith’e ait olduğunu bilseydim atıfta bulunurdum. Bir fotoğraf paylaşımının bu kadar gündem yaratması beni biraz şaşırttı.”

Şaşıracak bir şey yok, çünkü sosyal medya böyle bir mecra…

HÜLYA KOÇYİĞİT BUNU NİYE YAPTI

FULYA ÖZTÜRK BELGESELİ

Azerbaycan Kültür Bakanlığı, CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk’ün belgeselini çekiyor.

Neden mi?

Azerbaycan ordusu Karabağ’daki 27 yıllık Ermeni işgaline son verirken, bölgeden geçtiği haberlerle Azerbaycan halkının sevgisini kazandığı için…

Azerbaycanlı gazetecilerden bu belgesele itiraz edenler oldu, ama CNN Türk muhabiri onlara gerekli yanıtı verdi.

Aynı grupta çalışıyoruz, ama Fulya Öztürk’le tanışıklığım ve hukukum yok. CNN Türk izleyicileri gibi ekrandan takip ediyorum onu.

Öztürk, deneyimli ve çalışkan bir muhabir olmanın yanı sıra sokak röportajlarında da çok başarılı. CNN Genel Müdürü Murat Yancı’nın yerinde olsam Fulya Öztürk’ü haberden ve sahadan koparmadan haber programı yaptırırım ona. Tıpkı merhum Mehmet Ali Birand’ın ekibinden birçok muhabiri kendi kanatlarında uçurup, ünlü birer haber programcısı yapması gibi… İşin iç yüzünü bilemem, ama dışardan bakınca o potansiyel ve cevher var gibi Fulya Öztürk’te.

RONALDO’NUN TEK RAKİBİ INSTAGRAM!

Cristiano Ronaldo’nun futbolda Leo Messi gibi bir rakibi var. Portekizli yıldız futbolcu Instagram’da ise  rakipsiz.

İlerleyen yaşına rağmen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda milli takımı adına gol atan, asist yapan Ronaldo’nun EURO 2020 sayesinde takipçi sayısını 1.5 milyon artırmasına rağmen Instagram’daki tek rakibi ‘dükkanın sahibi’…

HÜLYA KOÇYİĞİT BUNU NİYE YAPTI

Takipçi sayısında Messi’ye 83 milyon fark atan Ronaldo’nun bu mecrada geçemediği tek hasap Instagram’ın resmi hesabı.

1. Instagram: 398 milyon
2. Cristiano Ronaldo: 302 milyon
3. The Rock: 247 milyon
4. Ariana Grande: 244 milyon
5. Kylie Jenner: 242 milyon
6. Selena Gomez: 238 milyon
7. Kim Kardashian: 229 milyon
8. Leo Messi: 219 milyon
9. Beyonce: 187 milyon
10. Justin Bieber: 178 milyon

GÜNÜN SÖZÜ

“Ağaçta duran kuş, dalın kırılmasından hiç korkmaz. Onun güveni ağaca değil, kendi kanatlarınadır.” (Henrik İbsen)