MİLLİYET CADDE – 7 Haziran 2012 Perşembe  ALİCE

Üç kez kanseri yendikten sonra hamile kalıp doğuran bir kadının haberini sunan Gülay Özdem’le alışık olmadığımız görüntüler yansıdı ekrana. Jimmy jip kamera, Özdem’in bacaklarında sörf yaparak geçti yakın plana…

Gece saat 01.45… Fox Gece’yi izliyorum. Ekranda; iki yıl içinde Kanal 24’ten NTV’ye, Habertürk’ten TRT Haber’e,  A haber’den de Fox’a geçen Gülay Özdem var.
Ekranların seksi spikeri, siyah ve mini bir kıyafetle yayında.
Özdem, üç kez kanseri yendikten sonra hamile kalıp doğuran bir kadının haberini okumaya başladığında alışık olmadığımız görüntüler yansıdı ekrana.
Çünkü o ana kadar geniş açıdan görüntü alan jimmy jip kamera, vücudunu bar taburesine, dirseklerini yüksek ayaklı cam sehpaya dayamış Özdem’in bacaklarında sörf yaparak geçti yakın plana.
Fox Gece’nin sorumluları hayrola? Ne miniye karşıyım ne de dekolteye.
“Taşımasını bilen giysin” derim.
Gülay Özdem’i de severim.
Haber spikerlerinin mini veya dekolte giymesine de karşı değilim. Amma ve lakin, haber spikerinin mini ve minili bacaklarından sörf, kusura bakmayın da bana Star TV’nin 90’lı yıllardaki gece jimnastiğini hatırlattı.
Star TV’nin kameraları da Yasemin Evcim’i böyle zoomlardı.

‘BENZEMEZ KİMSE SANA’ EĞLENCELİ BİR YARIŞMA

Süleyman Demirel’in siyaset yaptığı yıllarda aklımda kalan olay sözlerinden biridir.
Ne demişti şu günlerde darbeleri araştıran meclis üyelerini Güniz Sokak’taki evinde ağırlamaya hazırlanan ‘Baba’?
“Kendim için bir şey istiyorsam, namerdim” Star TV’de cuma akşamı başlayacak Endemol Türkiye’nin iddialı projesi ‘Benzemez Kimse Sana’da yarışacaklar için de aynı slogan geçerli. Onlar da kendileri için bir şey istemeyecek.
‘Benzemez Kimse Sana’da yarışan her yarışmacı, temsil ettiği vakıf ya da dernek için ter dökecek.
Yarışmacılar her hafta bir müzik ikonunun kılığına bürünüp, onun şarkılarını söyleyecek.
Asena, Bay J, Cem Kılıç, Kendi, Ömür Gedik, Pelin Öztekin, Uğur Arslan ve Ümit Erdim yarışacak, jüri koltuğunda oturan Erol Evgin, Seyfi Dursunoğlu ve Hande Ataizi onların performansını değerlendirecek.
Memlekette yarıştıracak ünlü kalmamış gibi haftanın beş günü Fox’ta ‘Su Gibi’ adlı evlilik programında sunuculuk yapan Uğur Arslan yarışmacı, aynı işi TNT’de yapan Hande Ataizi’nin ‘Benzemez Kimse Sana’da jüri üyesi olması biraz enteresan ama yarışmacıların ortaya koyduğu performanslar gerçekten şaşırttı beni.
“Yarışma daha başlamadı, ne performansı?” diyenler olabilir.
Doğru, yarışma henüz başlamadı, ama Endemol Türkiye yarışmacıların ilk hafta sergileyecekleri performansların çekimini yapıp, www.benzemezkimsesana.com’a yükledi de oradan izledim.
Yarışmacılar Atilla Özdemiroğlu (müzik direktörü), Süeda Çil (acting coach), Fatih Ertür (ses koçu), Merih Sualp (kostüm tasarım) ve Derya Ergun (make-up astist) gibi eğitimcilerin desteğiyle hazırlandılar ilk sınava.
Asena’yı Michael Jackson, Bay J’yi Erol Evgin, Cem Kılıç’ı Kenan Doğulu, Kendi’yi Jennifer Lopez, Ümit Erdim’i Volkan Konak, Pelin Öztekin’i Sibel Can, Ömür Gedik’i Füsun Önal, Uğur Arslan’ı Barış Manço tiplemesi ve şarkılarıyla izlemek güzeldi.
Özellikle de Pelin Öztekin’in Sibel Can tiplemesine bayıldım.
‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan tanıyıp, sevdiğimiz Rasim Öztekin’in kızı, cuma akşamı canlı yayında da aynı performansı sergileyebilecek mi bilemem, ama videodaki Sibel Can taklidi süperdi. Sanırsın Sibel Can, albüm işlerine 10-15 yıl ara verip, kilo biriktirdi.
Malum fazla kilolarının bir kısmından kurtulmadan albüm çıkarmaz da kendileri.

ŞANS OYUNLARINDA OLUŞAN KUŞKULAR

Halil Ekmen adlı okurumuz, son zamanlarda şans oyunlarına dair kulaktan kulağa dolaşan söylentilere dair bir eposta gönderdi. Okurumuz, bu söylentilerin ortadan kalkması için ilginç bir yol da önerdi. İşte Halil Erkmen’in yazdıkları:
“Şans oyunlarında yolsuzluk var… Uzun zamandır bir fısıltı gibi gelen ses artık sesli ve aleni bir biçimde söyleniyor. Bilindiği üzere Uzakdoğu’da bir ülkede şans oyunlarında toplara ağırlık verilerek istenilen rakamlar getiriliyordu.
Türkiye’de de ikramiyelerin sürekli belirli bayilere çıkması, devirlerin makinaların bir saat öncesinden kapatılması, çekilişin canlı yayında yapılmaması gibi fısıltıyı haklı çıkartacak uygulamalar söz konusu. Bu konunun araştırılmasını istiyoruz. En azından ikramiye çıkan kuponun, hangi saatte oynandığını göstersinler veya topları canlı yayında tartsınlar. Bir şeyler yapılsın artık!”

 

GÜNÜN SÖZÜ

Devlet sana 30 dakika ambulans gönderme garantisi veremiyor, ama bir şirket 30 dakikada pizza gönderme garantisi veriyor; işte kapitalizm budur!