10 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Hastalıklar, şarkıcı Gülay’ın yakasını bir türlü bırakmadı… Şimdiye kadar birer yıl arayla mesane ve böbrek tümörü ameliyatı geçiren şarkıcı, son olarak 2019 yılında çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastanede uzunca süre tedavi gördü.
Pandemi nedeniyle uygulanan yasaklar kalkınca tatil için Bodrum’daki kız kardeşi Nilüfer Sezer’in yanına giden şarkıcı, burada sağlık sorunları yaşayınca Milas Devlet Hastanesi’ne gitti. Şarkıcıyı muayene eden doktorlar, rahim kanserinden şüphelendi. Biyopsi için alınan parçanın tahlili ‘rahim kanseri’ olarak çıkınca, şarkıcı uçakla İstanbul’a gitti. Gülay, bundan sonraki tüm teşhis, ameliyat ve tedavi sürecini daha önce de yattığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirecek.
“Geçmiş olsun demek” ve bilgi almak için aradığım Gülay, “Hayatım hastalıklarla mücadeleyle geçti. İki kez yendiğim kanseri Allah’ın izni, doktorlar ve sevenlerimin desteğiyle bu kez de atlatacağıma olan inancım tam” dedi.
Acil şifalar sevgili Gülay, dualarımız seninle…

FARAH ZEYNEP’E ‘İNCİ’ TEPKİSİ

TRT 1’in yüksek reytingli dizilerinden ‘Masumlar Apartmanı’ sezon finali yaptı. Diziden ayrılacağı çoktan belli olan Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı İnci, senaryo gereği trafik kazasında öldü ve rolü bitti. Aynı gece oyuncu attığı iki tweet’le dizi izleyicilerine veda etti:
“Şunu bilmenizi isterim ki abuk subuk şunu dedi, bunu dedi diye yazılan ve benim ağzımdan duymadığınız hiçbir cümle gerçek değil. İnci’nin yolculuğu burada bitti, her zaman kalbimde iyi bir yeri olacak. Müthiş bir ekiple, çok değerli bir yolculuktu. Masumlar bitene kadar kalbim hep ekibimle olacak. İyi ki beraberdik, büyük adanmışlık ve sevgiyle bir sezon geçirdik. Canım Masumlar Apartmanı. Canım İnci.”
Oyuncunun tweet’lerine yapılan yorumlara baktım; Abdullah’ı sevdiklerini, gitmesine üzüldüklerini yazanlar da oldu, ağır dramatik sahnelerin kendisini çok yorduğu için diziden ayrılmak istediğine inanıp, bu yüzden oyuncuya tavır koyanlar da…
İnci’nin hikayesinin oyuncu diziden ayrıldığı için bittiğini, bu yüzden hikayenin saptığını, bundan böyle nasılsa yarı yolda bırakır diye hiçbir dizisini izlemeyeceğini yazanlar da vardı.
Oyuncu ne yazarsa yazsın, insanlar inanmak istediğine inandı ve ona göre tavır aldı.
O nedenle şöhret olmak kadar kariyer yönetimi çok önemli.

SAĞLIK BAKANI’NDAN İKİ ÜNLÜYE JET YANIT

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin de aşı programına alındığına dair tweet’i televizyonların ana haber bültenlerine yansıdıktan sonra radyocu Güçlü Mete de bu yönde bir tweet attı.
Bu tweet’e tiyatrocu Behzat Uygur, Sağlık Bakanlığı veya bakanı etiketlemeden şöyle bir yorum yazdı:
“Tiyatrocular yok… Acaba Abdülkadir albümünden müzisyen olarak değerlendirilir miyiz?”
Oyuncunun 19.35’te attığı bu tweet’e Bakan Koca saat 23.32’de yanıt verdi:
“Behzat Bey, sizin sıranız gelmişti zaten yaş grubunuz sebebiyle:) Ama merak etmeyin, tiyatrocularımız zaten ilan ettiğimiz kapsama dahil.”
Sağlık Bakanı Koca, Twitter’ından saat 20.02’de eylül ayında üniversitelerin yüz yüze eğitimine açılabilmesi için öğretim üyeleri ve üniversite personelinin de aşılanmaya başladığını duyurdu.
Yedi dakika sonra eğitimci Cem Say, “Öğrenciler de aşılanınca yüz yüze eğitime başlarız tabii. Üniversite nüfusunun ezici çoğunluğu onlar” diye yazınca saat 22.56’da Sağlık Bakanı’ndan yanıt geldi:
“Cem Bey, merak etmeyin 13 Eylül’den önce tüm üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak. Artık salgın ülkemizin gündeminden çıkacak. Siz de destek olun.”
Sağlık Bakanı’nın iki ünlüye verdiği yanıtlara yapılan yorumların çoğunun “Koca vurdu gol oldu” ve “Kapak sesi geldi” olması ilginç.

GÜNÜN SÖZÜ

“Az bilen ve az düşünen çok konuşur.” (Friedrich Neitzsche)